Fransızcadan dilimize geçmiş bir kelime olan güpür, iplikten veya ipekten olan ve geniş ilmeklerden oluşan bir dantel anlamına gelmektedir. Gelinlik modellerinde sıklıkla karşımıza çıkan güpür kumaşlar, ülkemizde pek çok farklı çeşitlerde bulunmaktadır. Tülün üzerine işleme yapılan güpürler olduğu gibi Fransız güpürü adı verilen ve en kaliteli güpür türü olarak çok sık tercih edilen kumaşlarda da üretim yapılmaktadır.

Gelinlik üzerinde tam bir asil hava yaratılmasını sağlayan Fransız güpürler, çok ince yapılı olduklarından dolayı dikkatli şekilde kullanılmalı ve üstüne yapılacak işlemelerde beyaz taşlar kullanılarak dantelin detaylarının örtülmemesi sağlanmalıdır. Düşük omuzlu ve dar kesim Fransız güpürü kullanılmış modellerin de göz doldurması sebebiyle oldukça tercih edildiği geçtiğimiz sezonlarda etek kısmı tamamen güpür kullanılmış, sırt dekolteli gelinlikler de sıklıkla karşımıza çıkmıştır. Güpür, dantel, tül, saten, tafta gibi pek çok farklı kumaş türünde üretilen gelinlikler bulunmakta ve ne istenildiği bilinerek yapılan seçimler daha iyi sonuçlar vermektedir.

Şıklığın, asaletin ve zarafetin timsali olan gelinliklerde güpürler en fazla dar kesim gelinlik modellerinde tercih edilmektedir. Düzgün vücut hatlarına sahip olan gelin adayları tarafından daha fazla tercih edilen dar gelinlik modelleri sade modeller olarak biliniyor olsa da güpürlerin kullanımı ve üstüne yapılacak taş işlemeler sayesinde gelinliğe hem hareket hem de ışıltı katılarak ortaya oldukça etkili modeller çıkabilmektedir.

Güpürlü Dar Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Güpür kumaş, gelinliklerin vazgeçilmezidir. Üstelik her beden ölçüsüne uygun bir model de bulunabilmektedir. Bizler sizin için 16 farklı modeli bir araya getirdik. Modelleri incelerken vücut tipinizi göz önünde bulundurmayı unutmayınız.

Güpür Dar Model Gelinlik

Güpür Dar Model GelinlikStraplez M yaka olan gelinlik, oldukça sade ve şık. Tamamen güpür olan kumaşı, dar kesim şıklığıyla bir bütün oluşturmuş durumda. Sade bir gelinlik arayan gelin adayları için oldukça şık bir alternatif.

İnce Askılı Dar Güpür Gelinlik Modeli

İnce Askılı Dar Güpür Gelinlik ModeliTransparan dekolteli bir gelinlik giymeyi tercih eden gelin adayları için oldukça şık bir öneri. Korse tarzındaki üst kesimi zarif motiflerle süslenmiş. Hafif pul işlemesi ile gereken ışıltıda kazandırılmış durumda.

Kalın Askılı Çiçek Detaylı Dar Gelinlik

Kalın Askılı Çiçek Detaylı Dar GelinlikŞık bir güpür kumaşa sahip olan gelinlik, kalın askıları ile spor bir şıklığa sahip. Sade – şık bir alternatif arayan gelin adaylarındansanız, tam size göre bir model.

Kalın Askılı Dar Gelinlik Modeli

Kalın Askılı Dar Gelinlik ModeliTamamen güpür olan kumaş üzerine yapılan işlemeler oldukça şık bir model oluşturmuş. Göğüs dekoltesini taş süslemelerle hareketlendiren gelinliğin dar formu, birçok gelin adayı için güzel bir alternatif.

Kayık Yaka Dar Gelinlik Modeli

Kayık Yaka Dar Gelinlik ModeliKayık yakası ve kollarının kısa formu, birçok gelin adayının tercih ettiği şıklığa sahip. Balık formundaki kuyruklu eteği ile oldukça zarif bir gelinlik modeli.

Kayık Yaka Güpür Gelinlik Modeli Önerisi

Kayık Yaka Güpür Gelinlik Modeli ÖnerisiÜst kısmı tamamen güpür olan gelinliğin, etek kısmı krep bir kumaştan yapılmış. Uzun kollu bir gelinlik alternatifi arayan gelin adayları için ilham veren bir model.

M Yaka Güpür Gelinlik Modeli Önerisi

M Yaka Güpür Gelinlik Modeli ÖnerisiGüpür kumaşın en çok yakıştığı modellerden birisi olarak M yakalı straplez kesim gelinliğe eklenen kollar, oldukça şık bir hava yaratmış durumda.

M Yaka Omzu Düşük Dar Gelinlik Modeli

M Yaka Omzu Düşük Dar Gelinlik ModeliÜst kısmı tamamen güpür işlemeli olan gelinlik, hem gösterişli hem de oldukça şık. Gömlek kolu formundaki uzun kolları, bel kısmındaki sıralı inci işlemeleri ve göğüs dekoltesi ile harika görünüyor.

Sırt Dekolteli Güpürlü Dar Gelinlik

Sırt Dekolteli Güpürlü Dar GelinlikSırt dekoltesini seven gelin adayları için oldukça güzel bir alternatif. Tamamen güpür kumaşı, derin bir sırt dekoltesi ile bütünleşmiş durumda.

Sırtı Açık Dar Gelinlik Modeli

Sırtı Açık Dar Gelinlik ModeliDerin bir sırt dekoltesine sahip olan gelinlik modeli, birçok gelin adayının hayallerini süsleyecek türden. Taş ve inci işlemeleri ile ışıltı kazanan model, dar formuyla göz dolduruyor.

Sırtı Kapalı Dar Gelinlik Modeli

Sırtı Kapalı Dar Gelinlik ModeliTül kaplı sırt dekoltesi, güpür kumaş işlemesi ile kapatılan gelinlik oldukça güzel bir görüntü veriyor. Tül etekleri, saten üstü ve kayık yaka formu ile mütevazi bir gelinlik modeli.

Taş İşlemeli Dar Kesim Güpür Gelinlik

Taş İşlemeli Dar Kesim Güpür GelinlikTamamen güpür üzerine yapılan işlemeler ile ışıltılı bir görüntüye sahip olan gelinlik, straplez formu ile oldukça şık görünüyor. İşlemelerin bir bütün olarak gelinliği kaplaması, oldukça havalı bir görüntü oluşturmuş durumda.

Yarım Kollu Güpür Gelinlik

Yarım Kollu Güpür GelinlikÜst kısmı tamamen güpür kumaşından yapılmış olan gelinlik, işlemeleri ile ışıltı kazanmış durumda. tül drapeli inen eteği ise gelinliğe spor bir hava kazandırmış görünüyor.

Yoğun Güpür İşlemeli Dar Gelinlik Modeli

Yoğun Güpür İşlemeli Dar Gelinlik ModeliPanço şeklindeki güpür üst kesimi ve straplez kesimin birleştiği gelinlik, hem klasik hem de Vintage bir havaya sahip. İlkbaharda açık havada yapılacak bir düğün için tercih edilebilecek harika bir seçenek.

Uzun Kollu Dar Kesim Gelinlik

Uzun Kollu Dar Kesim GelinlikDerin göğüs dekoltesi ile harika bir gelinlik. Dar kesimde son zamanların en çok beğenilen gelinlik modellerinden birisi. Kırık beyaz rengi, kemer detayı ve güpür işlemeleri ile oldukça güzel bir gelinlik modeli.

Uzun Kollu Güpür Gelinlik Modeli

Uzun Kollu Güpür Gelinlik ModeliHarika bir güpürlü dar gelinlik modeli. Uzun kolları, göğüs dekoltesi ve güpür işlemeleri ile hem asil hem de çok şık bir model.

Güpürlü Dar Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Güpürlü Dar Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Gelinliklerde oldukça sık kullanılan güpürler, sırt detaylarında, kollarda, eteklerde hatta saç aksesuarlarında bile karşımıza çıkmaktadır. Mistik bir detay yaratmak isteyen gelin adaylarının en sık tercih ettiği güpür türü, floral desenli olan güpürlerdir. Hoş bir sırt detayı yaratan bu güpürler göz alıcı bir şıklığı da beraberinde getirmektedir.

Güpürlü Dar Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Güpürlü Dar Gelinlik Önerileri ve FikirleriEn kaliteli güpür türünün Fransız güpürü olduğu göz önüne alındığı takdirde dar kesimlerde baştan aşağı Fransız güpürü işlenmiş bir gelinlik ortaya saray asilliğinde ve görkeminde bir gelinlik çıkarır ve tüm davetliler gelin adayına hayran kalarak zarafeti alkışlanır. Gelinlik modeline karar verilirken verilmesi gereken kararlardan biri de gelinliğin kumaş türüne ait bir karardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here