Gelinlik modeline karar verirken göz önünde bulundurulması gereken unsurlardan biri de mevsim şartlarıdır. Yaz gelinleri için gelinlik seçimi kolay olsa da, kış gelini olmak birçok açıdan olduğu gibi gelinlik seçerken de gelin adaylarını zorluyor. Bu sebeple doğru bir gelinlik seçmek için hangi mevsimde olunduğu önemli olup, buna göre seçim yapıldığında ideal gelinliği bulma ihtimali de artmaktadır.

Yeni hayatına merhaba diyeceği mevsimin özelliklerine göre seçim yapmak gelinlerin güzelliklerini ön plana çıkaran detaylar arasındadır. Yaz mevsiminin aydınlık yüzüne uyan modeller ile sonbahar mevsiminin hüzünlü tarafı için seçilecek gelinlik modelleri birbirinden oldukça farklıdır.

Gelinlik seçiminde mevsimlerin önemi kadar düğün yapılacak mekânın da önemi büyüktür. Kış gelini olacak bayanlar kapalı bir mekânda düğün yapacaklarsa, çok fazla kışlık gelinlik modellerine yönelmeden, açık kısımlarda dantel detaylara yer verilerek oldukça şık bir gelinlik tercihinde bulunabilirler.

Gelinlik seçiminde zorlanmamak adına eğer, düğün tarihini mümkünse mevsim geçişlerine denk getirmemek gelin adaylarının birçok işini kolaylaştıracaktır. İlkbahar ayları kır düğünleri için en uygun gelinliği seçme olanağı tanısa da sonbahar aylarındaki yağmurlu günlere düğünün denk gelmesi, şıklığından ödün vermek istemeyen gelin için oldukça zor olacaktır.

Mevsime göre gelinlik seçmek doğru bir gelinlik seçimine yaklaştırsa da önemli olan gelinin kendini içinde rahat ve şık hissettiği gelinlik modelini seçmesidir. Ancak bu tür bilgileri önceden bilen bir gelin adayı bütün detayları ile doğru gelinliği seçecektir. Mevsime göre en uygun gelinlik nasıl seçilir buradan öğrenebilirsiniz.

Kış Mevsimi için Gelinlik Nasıl Seçilir?

Kış Mevsimi için Gelinlik Nasıl Seçilir?Kış mevsiminde genellikle düğün için seçilen kapalı mekânlara uygun gelinlik seçimi öneriliyor. Genellikle kollu olan kışlık gelinlik modellerinde, kolun dantel olması ya da askılı bir gelinlik için uygun olan bolerolar, kış gelinlerinin oldukça şık görünmelerini sağlıyor. Kış gelinleri gelinlik modelinde genellikle tercih edilen beyaz rengini daha canlı hale getirmek için, kullanılan aksesuarların renkli olmasına dikkat edilebilir.

Gelin buketindeki renkler ve kuşağın ilgi çeken bir renkte olması gibi ufak detaylarla kış gelinliğinin sade rengi daha da renkli hale getirilebilir. Kışlık gelinliklere kürk seçimi nasıl yapılır öğrenmek için tıklayın.

İlkbahar Mevsimi için Gelinlik Nasıl Seçilir?

İlkbahar Mevsimi için Gelinlik Nasıl Seçilir?İlkbahar aylarında gerçekleşen düğünlerde gelinlerin genellikle daha sade modellerle düğün yaptıkları görülüyor. Kır düğünü konseptinde olan düğünlerde şifon ve tüllerden hazırlanmış gelinlik modeller ile oldukça rahat ve şık bir kır düğünü yapmak mümkündür. Ayrıca gelinlik modelinin çok yönlü olması her an ilkbahar yağmurlarının bastırma ihtimali göz önünde bulundurulduğunda gereklidir.

Açık ve kapalı mekânlara göre tasarlanmış olan gelinlikler bu açıdan ilkbahar gelinlerinin tercih edebileceği özelliklerdedir. Gelinlik renginde cesur olan bayanlar pudra rengi ve uçuk pembe gibi renkler ilkbahar düğünleri için ideal olsa da, beyaz renginden şaşmayan gelin adayları aksesuarlarında bu renklere yer verebilirler. Ayrıca ilkbahar düğünlerinin vazgeçilmezi olan çiçekli gelin tacı mutlaka eksik edilmemelidir. İlkbahar için en güzel gelinlik modelleri için tıklayın.

Yaz Mevsimi için Gelinlik Nasıl Seçilir?

Yaz Mevsimi için Gelinlik Nasıl Seçilir?Yaz gelinlerinin beğenisine sunulan gelinlik modellerinin bol seçenek sunmasının yanı sıra bu aylarda evlenen gelinlerde seçim yapmakta fazlasıyla özgürdür. Sırt ve göğüs dekoltesi yaz gelinleri için tercih edilebilecek detaylar arasındadır.

Açık hava yaz düğünleri için oldukça gösterişe yatkın olan taşlı ve kabarık gelinlikler seçilebilir. Havuz başı ve tekne düğünlerinde daha rahat olabilmek adına, gelin adayları farklı bir tarz olan mini gelinlik modellerini değerlendirmelilerdir.

Sonbahar Mevsimi için Gelinlik Nasıl Seçilir?

Sonbahar Mevsimi için Gelinlik Nasıl Seçilir?Sonbahar gelinlik modellerinde saten ve tafta kumaşlardan tasarlanmış modeller tavsiye ediliyor. Uzun kollu ve askılı olması gibi detaylar gelin adayının zevkine bırakılırken, kapalı mekânlarda olacak düğün için beyaz dışında, somon ve açık kahve renklerinin tercih edilmesi, sonbahar renklerini yansıtması açısından öneriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here