Gelinlik modeliyle birlikte karar verilmesi gereken bir diğer nokta da gelinlik kumaşına karar vermektir. Tüm modeli çok daha görkemli hale getirebileceği gibi, basit ve kalitesiz kumaşlar kullanıldığında modele kötü bir görünüm de kazandırabilecek olan gelinlik kumaşları, pek çok farklı çeşitle karşımıza çıkmaktadır.

Gelinlikte Hangi Kumaşlar Tercih Edilebilir?

Gelinlikte Hangi Kumaşlar Tercih Edilebilir?Gelinlik modellerinde en sık tercih edilen kumaş türleri genellikle tüllerden veya dantellerden oluşmaktadır. Ancak dantellerin de pek çok farklı çeşidi bulunduğundan dolayı bu durum kafa karıştırabilmektedir.

Ne kaliteli dantel türü olarak bilinen Fransız danteli, özellikle daha dar kesimlerde bulunan gelinlik modellerinde kullanılmakta ve bu modellerde harikalar yaratmaktadır.

Tül ve dantel ağırlıklı olarak tercih edilen gelinlik kumaşlarında bir diğer önemli ayrıntı da üzerinde yapılacak işlemelerin türlerdir. Genellikle taş veya boncuk olarak tercih edilen bu işlemelerde, bazen plastik işlemeler de kullanılmakta ve bu oldukça nahoş bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

Gösterişten hoşlanmayan ve daha sade modelleri tercih eden gelin adayları için ise aplik adı verilen ve kumaşın deseninin 3 boyutlu hale getirilmiş hali olan işlemeler de sıklıkla kullanılabilmekte ve oldukça güzel bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Gelinlik kumaşı nasıl olmalı sorusunun cevabı için tıklayın.

Özellikle bahar düğünlerinde ve düğünün kır düğünü konseptinde yapacak olan gelin adaylarının tercihi olan çiçek işlemeler de gelinlik modellerinin en güzel halini ortaya çıkarabilmek için tercih edilmektedir.

Gelinlik Kumaşını Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelinlik Kumaşını Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?En az gelinlik modeli kadar önemli olan gelinlik kumaşının seçimi tüm modeli gözler önüne serdiği için ekstra dikkat gerektirmektedir. Pek çok farklı kumaş türü olmakla birlikte gelinlik modellerinde en kaliteli kumaşı seçmek isteyen gelin adaylarının tercihi olan tül ve dantel kumaşlar, saten veya şifon ile birlikte kullanıldığından çok daha şık ve güzel bir görüntü meydana getirmektedir. Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Gelinlik Kumaşı Önerileri ve Fikirleri

Gelinlik Kumaşı Önerileri ve FikirleriGelinlik kumaşı ve işleme tercihlerinde özellikle gelinlik modeli önem göstermektedir. Prenses model gelinliklerde genel olarak tül ve saten birlikteliği tercih edilirken, aynı zamanda inci işlemeler veya parlak taşlar da kullanılmaktadır. Ancak A kesim gelinlikler gösterişten uzak modeller olarak tercih edildiğinden dolayı aplik işlemeler veya çiçek desenleri tercih edilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here