Gelinlik içerisinde güzel ve göz kamaştırıcı olabilmek için çok düzgün bir vücuda sahip olmak şart değildir, bunun yerine vücudunu doğru tanımak ve buna uygun modeller tercih etmek oldukça önemlidir. Vücut tipine en uygun olan gelinlik modelini seçebilmek için vücutta kusurlu olduğu düşünülen bölgeler iyi belirlenmeli ve o bölgeleri saklamaya, gizlemeye yönelik kararlar alınmalıdır.

Armut tipi vücut olarak bilinen ve Türk kadınlarının genel problemi olan geniş basenlere sahip olan bu vücut tipindeki gelin adayları, ince bir bele, dar omuzlara ve küçük göğüslere sahiptir. Bu tür vücuda sahip gelin adaylarının en önemli amacı kalça ile omuz arasındaki farkı kamufle edecek modeller kullanmasıdır. Bunun için ise yapılması gereken omuzları çıplak bırakmayan, yarım kollu modeller tercih edilmesi ve aynı zamanda göğüs kısmında drapeler kullanılmasıdır. Bu tür vücut tiplerine sahip olan gelin adayları için oldukça önemli olan bir diğer ayrıntı da çıkık köprücük kemiklerini saklamalarıdır. Bunun için ise straplez gelinlik yakalarının üzerine tül veya dantelden yapılacak kalın askılar önerilmektedir.

Elma tipi olarak adlandırılan ve göğüs, bel ve kalçanın yakın ölçülerde olduğu vücut tiplerinde ise temel amaç bel bölgesini saklamak olmalıdır. Göğüsler normal ölçülerde veya büyük olduğundan dolayı dekolte kullanılarak göğüs bölgeleri ortaya çıkarılabilir, ancak bu dekolteler mutlaka toparlayıcı korseler ile birlikte kullanılmalıdır.

Vücut Tipine Uygun Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vücut Tipine Uygun Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Vücut tipine uygun gelinlik modeli seçmek özellikle gelinlik içerisinde rahat ve zarif gözükebilmek için oldukça önemlidir. Bu sebeple gelin adaylarının kendi vücutlarını iyi tanımaları ve buna uygun kararlar vermeleri gerekmektedir. Kum saati denilen orantılı vücutlara sahip olan gelin adayları hariç tüm gelin adaylarının gelinlik seçerken dikkat etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

Vücut Tipine Uygun Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Vücut Tipine Uygun Gelinlik Önerileri ve FikirleriEn çok problemli olan vücut tipleri elma ve armut tipi vücutlar olduğundan dolayı genellikle öneriler bu gelin adayları için yapılmaktadır. Gelinlik seçmek için vücudu tanımanın önemini buradan öğrenebilirsiniz. Özellikle elma tipi vücuda sahip gelin adayları için en önemli fikir, göğsün altından ve belin biraz üzerinden bir kemer ile bel kısmının saklanması ve göğüslerin ön plana çıkarılmasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here