Düğün sezonunun genellikle ilkbahar mevsiminin sonuna ve yaz aylarına denk gelmesi gelinlik modellerinin bu aylara uygun olarak tasarlanmasına sebep olurken, sonbahar ve kış ayları için çok fazla model yok diye bir düşünce oluşmasına sebep olmuştur. Oysa bu düşünce doğru bir düşünce değildir. Artık her mevsim için birbirinden güzel modeller bulunabilmektedir. Hiç yoksa bile diktirme imkanınız vardır.

Rahat Etmek için Gelinliği Mevsime Göre Seçmek

Rahat Etmek için Gelinliği Mevsime Göre SeçmekSonbahar ve kış ayları için de oldukça şık modeller bulunmakta, bulunamasa dahi yaz gelinliklerinin üzerine yapılacak bazı ufak şık eklemeler ile gelinlikler soğuk havalara uygun hale getirilmektedir.

İlkbahar ve yaz ayları için tercih edilen gelinlikler genellikle, düğün yapılacak mekâna göre değişiklik göstermekle birlikte, daha uçuş uçuş, sade ve zarif modellerden oluşmaktadır. Özellikle açık hava düğünlerinde düz inan eteklerin veya balık modellerin kullanılması, bu esnada saç aksesuarı olarak gerçek çiçekten yapılan taçların kullanılması gelinliğe oldukça ayrı bir hava katmaktadır.

Sonbahar veya kış aylarında yapılacak düğünler ise kapalı mekânlarda yapılmak zorunda olduğundan dolayı daha kabarık eteklere ve uzun kollara yönelim sağlamaktadır. Aynı zamanda sonbahar ve kış aylarında taze çiçek bulmak zorlaştığından dolayı yapay çiçeklerden oluşan taçlar veya zarif taşlarla ilgili saç aksesuarları tercih edilmektedir.

Kış aylarında tercih edilecek ayakkabı modelleri de değişiklik göstermektedir. Yaz aylarındaki gibi açık ayakkabıların yerini kış aylarında zarif gelinlik botlar veya kapalı dantel çizmeler almaktadır.

Her Mevsime için Uygun Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her Mevsime için Uygun Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Gelinlik seçiminde oldukça önemli bir unsur olan mevsimler, gelinlik modeline doğrudan etki etmektedir. Kış aylarında yapılacak düğünlerde özellikle uzun kollu bir gelinlik modelinin tercih edilmesi veya kürk detaylar ile soğuktan muhafaza edilmesi sağlanırken, yaz aylarındaki düğünlerde tam tersine kolsuz ve hatta straplez modellere olan ilgi artmaktadır.

Her Mevsime için Uygun Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Her Mevsime için Uygun Gelinlik Önerileri ve FikirleriGelinlik modellerinde kullanılacak kumaş önerileri de mevsimlere göre değişiklik göstermektedir. Yaz aylarında daha çok tüller ve uçuş uçuş olan kumaşlar tercih edilirken, kış aylarında bunların yerini daha ağır ve romantik bir görüntüye sahip olan danteller almaktadır. Özellikle kış aylarındaki gelinliklerde taş işlemeler de yer alırken, yaz aylarında bunun yerine ince boncuklar veya inciler kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here