Zarafeti en güzel şekilde simgelemeyi başaran modellerden biri de yarım kollu gelinliklerdir. İlkbahar aylarında favori olan kır düğünleri için ideal seçimlerden biri olması muhtemeldir. Geniş omuz yapısına sahip gelin adaylarının daha zarif görünmeleri için sıkça tercih edilen modeller arasındadır. Diğer yandan kısa boylu gelinlere de fazlasıyla yakışan tasarımlar, Dünyaca ünlü markaların koleksiyonlarında yer alan modeller arasındadır.

Yarım kollu gelinlikler için genellikle organze ve saten kumaşlar tercih ediliyor. Sade bir kolsuz gelinlikten daha çarpıcı bir şıklıkta görünen ilkbaharlık gelinlikler, bu aylarda düğün yapacak olanların mutlaka değerlendirmeye almaları gereken modellerdir. Aksesuar kullanımında sınırsız özgürlük sağlayan yarım kollu tasarımlar, süslü gelin çiçekleri ve saç aksesuarları ile olağanüstü bir şıklığa kavuşmaktadır. Kollarda dantel kumaşlar tercih edilerek tasarlanan gelinliklerde ince el işçiliği ve değerli taş ve işlemeler kullanılmaktadır. Bu sayede, ışıltılısı ile göz kamaştıran bir gelinlik ve zarif bir gelin ile düğünün keyfi katlanacaktır.

Romantik görünümü ile birçok kişinin aklını çelen yarım kollu gelinlikler, rüya gibi bir gelinliğin hayalini kuranlara hitap eder özelliktedir. Aynı zamanda kolsuz askılı bir gelinlik modeli üzerine dikilen yarım kollu bolero ve ceketlerde farklı bir şıklık sunmaktadır. İki parça halinde olan gelinliklerin üst kısmının büyük bölümünde kullanılan güpür, dikkat çeken bir zarafet göstergesi niteliğindedir.

İlkbaharlık Yarım Kollu Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Bu yazımızda sizlere farklı tarz ve kumaş türünden yapılmış yarım kollu gelinlikleri bir araya getirdik. Bu modeller hem çok dekolte giymek istemeyenlerin hem de kollarının kalın olmasından şikayet eden gelinlerimizin tercihi olabilir.

A Kesim Dekolteli Yarım Kollu İlkbaharlık Gelinlik

A Kesim Dekolteli Yarım Kollu İlkbaharlık GelinlikZarif bir görünümü olan gelinlik, derin bir göğüs dekoltesine sahip. Tül üzeri işlemelerden oluşan yarım kolları dirseğin hemen altında bulunuyor. A kesim eteği ile de naif bir gelinlik modeli.

Balo Tipi Güpür İşlemeli Kemerli Yarım Kollu Gelinlik

Balo Tipi Güpür İşlemeli Kemerli Yarım Kollu GelinlikKayık yakası ve straplez üzeri giydirme özel kumaşı ile güzel bir gelinlik modeli. Boncuk işlemeli kemer detayı ve balo tipi plili kabarık eteği ile harika görünüyor. Asil bir şıklığı bulunuyor ve ilkbahar mevsiminin tazeliğini yansıtıyor.

Boncuk İşlemeli Kayık Yaka İlkbaharlık Yarım Kollu Gelinlik Modeli

Boncuk İşlemeli Kayık Yaka İlkbaharlık Yarım Kollu Gelinlik ModeliYarım balık etek formu, geniş yakası ve işlemeli tül üzerine zarif işlemeleri ile oldukça güzel görünüyor. Diz üstüne kadar dar bir formu olan gelinliğin, tül kumaştan oluşan eteği kuyruklu bir forma sahip.

Dantel Yarım Kollu A Kesim İlkbaharlık Gelinlik Modeli

Dantel Yarım Kollu A Kesim İlkbaharlık Gelinlik ModeliZarif bir görünümü olan gelinlik, ilkbahar ayları için harika bir seçenek. Dirseğe kadar gelen yarım kolları, çiçek işlemeli bir kumaştan oluşuyor. Dantel görünümü ve belin yan kısmında bulunan çiçek detayları ile A kesim eteği ile güzel bir seçenek.

Fransız Güpür Geniş Yaka Yarım Kollu İlkbaharlık Gelinlik

Fransız Güpür Geniş Yaka Yarım Kollu İlkbaharlık GelinlikGeniş yakası ve Fransız güpür kumaşı ile güzel bir ilkbaharlık gelinlik modeli. Düşük kolları ve yarım balık formu ile oldukça güzel görünüyor. Etek ise diz kısmından tül ile kabarık bir forma kazanmış durumda.

Fransız Güpür Kayık Yaka Yarım Kollu İlkbaharlık Gelinlik Önerisi

Fransız Güpür Kayık Yaka Yarım Kollu İlkbaharlık Gelinlik ÖnerisiPrenses model gelinlik, kayık yakası ve Fransız güpür kumaşı ile harika bir gelinlik. Tül kumaştan oluşan eteğin bel kısmında devam eden güpür ayrıntılar güzel bir görünüm oluşturmuş durumda.

Fransız Güpür V Yaka İlkbaharlık Yarım Kollu Gelinlik

Fransız Güpür V Yaka İlkbaharlık Yarım Kollu GelinlikA kesim formu olan gelinliğin, V yakası ve Fransız güpür kumaştan yapılan yarım kolları bulunuyor. Mütevazi bir görünümü bulunan gelinliğin, sade görünümü oldukça zarif bir görünüm oluşturmuş.

Güpür İşlemeli Kayık Yaka Yarım Kollu İlkbaharlık Gelinlik

Güpür İşlemeli Kayık Yaka Yarım Kollu İlkbaharlık GelinlikKayık yakası ve tül üzeri özel işlemesi bulunan gelinliğin, kemer detayı bulunuyor. Zarif bir görünümü bulunan gelinlik, ilkbaharlık gelinlikler arasında oldukça beğeni toplayacak bir model.

Kayık Yaka Dantel Yarım Kollu Gelinlik Önerisi

Kayık Yaka Dantel Yarım Kollu Gelinlik ÖnerisiFarklı formdaki kayık yakası ve güpür kumaşı ile oldukça güzel bir gelinlik. Üst kısmı tamamen güpür kumaştan oluşan gelinliğin, A kesim formu ise gelinliğe zarif bir hava karmış durumda.

Kemerli Fransız Güpür Yarım Kollu İlkbaharlık Gelinlik

Kemerli Fransız Güpür Yarım Kollu İlkbaharlık GelinlikMükemmel bir üst kesimi bulunan gelinliğin, nefis bir görünümü var. İnce fiyonklu kemeri ve Fransız güpür kumaşı ile üst kesimi tasarlanmış durumda. Etek kısmı ise tül kumaş ile basenden açılan bir görünümü var.

Mini Fransız Güpür Yarım Kollu İlkbaharlık Gelinlik

Mini Fransız Güpür Yarım Kollu İlkbaharlık Gelinlikİlkbahar aylarının olmazsa aylarından olan kısa gelinlikler, yarım kollu modelleri ile de beğeni topluyor. Geniş dikdörtgen yakası ve Fransız güpür kumaşı ile güzel bir ilkbaharlık gelinlik modeli.

Pul ve Güpür İşlemeli Yarım Kollu İlkbaharlık Gelinlik Önerisi

Pul ve Güpür İşlemeli Yarım Kollu İlkbaharlık Gelinlik ÖnerisiAltın rengi işlemeleri bulunan gelinlik, tül kumaştan oluyor. Yuvarlak yakası ve güpür üzerine zarif işlemeleri ile oldukça güzel bir gelinlik modeli.

Tül Üzeri Güpür İşlemeli Prenses Modeli İlkbaharlık Gelinlik

Tül Üzeri Güpür İşlemeli Prenses Modeli İlkbaharlık GelinlikPrenses model gelinlik, gösterişli bir havaya sahip olmasının yanında yarım kolları ve kumaşının asaleti ile oldukça mütevazi görünüyor. Tülden oluşan kabarık eteği ve yarım kolların manşetlerinde bulunan güpür işlemler oldukça güzel.

Üç Boyutlu Kumaş Yarım Kollu İlkbaharlık Gelinlik Önerisi

Üç Boyutlu Kumaş Yarım Kollu İlkbaharlık Gelinlik ÖnerisiÜç boyutlu kabarık kumaştan yapılan gelinlik, yarım balık formu ile oldukça şık görünüyor. Yarım kolları ve aynı kumaştan devam eden etekleri ile son derece asil bir şıklığa sahip.

Yarım Balık Modeli İlkbaharlık Kollu Gelinlik Önerisi

Yarım Balık Modeli İlkbaharlık Kollu Gelinlik ÖnerisiÖzel Fransız güpür bir kumaşa sahip olan gelinlik, yarım kolları ve balık formdaki eteği ile oldukça şık görünüyor.

Yoğun Boncuk İşlemeli Yarım Kollu İlkbaharlık Gelinlik

Yoğun Boncuk İşlemeli Yarım Kollu İlkbaharlık GelinlikÜst kısmı tamamen boncuk işlemelerden yapılan gelinlik, kayık yakası ve özel kumaşı ile oldukça güzel görünüyor. Etek kısmında daha sade olan gelinlik, boncukları dengelemiş durumda.

İlkbaharlık Yarım Kollu Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İlkbaharlık Yarım Kollu Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Her bir gelinlik tasarımı gelin adaylarının kusursuz vücutları için hazırlanırken, gelinliği özenle taşıyacak olan gelinlerinde bu çabaya destek olmaları adına kendileri için en uygun gelinlik modelini bilmeleri gerekir. Minyon tipli gelin adaylarının rahatlıkla giyip şıklık kazanacakları yarım kollu güpür gelinlikler kokteyl tarzında yapılan düğünler için en doğru tercihlerden biridir. Güpür kumaş ile kol ve gövde kısmına zariflik kazandıran tasarımlar, iri kemikli bayanların daha narin görünmelerine katkı sağlıyor.

İlkbaharlık Yarım Kollu Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

İlkbaharlık Yarım Kollu Gelinlik Önerileri ve FikirleriZarif aksesuar tercihini gerektiren yarım kollu ilkbaharlık gelinlikler, abartıya kaçılmadan sade saç ve mücevher kullanıldığında son derece şık bir gelin şıklığı sağlamaktadır. Çiçekli ve taşlı saç tokaları oldukça gösterişli bir hava verecektir. Ayakkabı tercihinde gösterişli olmayan ve güpür detaylarının yer verildiği ayakkabılar tercih edilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here