Yaz aylarının gelmesi ile düğün sezonu açılmıştır. Gelin ve damadın bu en mutlu gününde en çok dikkat ettikleri şey gelinlikle ve damatlıktır. Özellikle gelinlik aylarca bakılan ve çok zor seçilen bir kıyafettir. Yalnızca bir gün giyilen bu elbise gelinler için çok özeldir. Gelinler hayatta bir kere olan bu günün çok güzel olasını isterler. Her detayı ince ince düşünürler. Kına gecesinde verilecek hediyelerden düğünde takacağı takıya kadar her ayrıntıyla kendileri ilgilenen gelinler için gelinlik çok mühimdir.

Gelinlik seçimi gelinlerin zevklerine göre yapılmaktadır. Düğünü olan gelin o gün kendini nasıl hissetmek ve görmek istiyorsa ona göre gelinliğini seçer. Yalnızca 5-6 saat giyilen gelinlikler gelinler için çok önemlidir. Her gelin kendi bütçesine göre gelinlik seçer. Gelinliklerin fiyatı 1000 TL den başlar fakat bir sınırı yoktur. Kullanılan kumaş ve işlemeye göre değişen gelinlik fiyatına işçilikte eklenir. Ayrıca tasarımcının da çok önemi vardır. Eğer adı duyulmuş bir modacının gelinliğini beğendiyseniz en az 5.000 TL’yi gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Birçok gelinlik modeli bulunmaktadır. Kullanılan kumaşa ve gelinliğin kesimine göre modeller değişmektedir. Kesimler A kesim, prenses, düz, balık diye ayrılmaktadır. Kumaş olarak ipek, saten, tül bulunmaktadır. Gelinler kendilerine uygun modeli bulmak için bir sürü gelinlik giyerler. Gelinliğin hem zevke hem de vücuda uyması gerekmektedir. Özellikle kendi vücuduna göre giyinen gelinler düğünlerinde son derece güzel ve zarif gözükürler.

İpek Gelinlik Nasıl Seçilir?

İpek Gelinlik Nasıl Seçilir?Gelinlik seçmek çok zor bir iştir. Haftalarca hatta aylarca süren gelinlik seçimi çok zahmetlidir. Her gelin farklı proporsiyona ve zevke sahiptir. Bu sebeple çok fazla gelinlik çeşidi vardır. Bu çeşitlere prenses gelinlikler, A kesimi gelinlikler, dantelli veya üç boyutlu gelinlikler örnek verilebilir. Bunun dışında daha birçok gelinlik çeşidi vardır.Bu gelinlik çeşitlerinden bir tanesi de ipek gelinliklerdir. Giyildiği zaman gelini son derece şık ve zarif gösteren ipek gelinlikler seçilirken bir takım şeylere dikkat etmek gerekir.

İpek son derece zarif bir kumaştır. Bu sebeple ipek gelinlik seçenlerin uzun ve ince bir fiziğe sahip olmaları gerekmektedir. Özellikle çok düzgün bir fiziğe sahip olan bayanlarda güzel duran ipek gelinlikleri giyen gelinler kendilerini prenses gibi hissedeceklerdir.

İpek Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?

İpek Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?İpek gelinlikler her geline yakışmaz. Bu gelinliği giyen kişilerin fiziğinin son derece düzgün olması gerekmektedir. İpek gelinlikleri genellikle sade bir tarzı olan gelinler tercih eder. Düğününde duru ve zarif bir görüntüye sahip olmak isteyen hanımlar bu gelinliği tercih ederler. Vakko ve Pronovias gibi markaların birbirinden güzel ipek gelinlik modelleri, zarafet timsali gelinler için birebirdir.

İpek gelinlik günlük hayatında klasiklikten yana olanların tercih ettiği bir modeldir. Genellikle kabarık olmayan bu gelinlikler ya düz ya da A formunda olmaktadır. Bu sebeple çok asil fakat sade bir görünümdedir. Kabarık ve şaşalı bir görüntüye sahip olmak isteyen gelinler için ipek gelinlikler uygun değildir. Bu görüntüye sahip olmak isteyenler prenses modelleri tercih ederlerse istekleri görüntüye sahip olmuş olacaklardır.

İpek Gelinlik Modelleri için Aksesuarlar

İpek Gelinlik Modelleri için AksesuarlarGelinliklere ek olarak kullanılan başlıca aksesuarlar duvak, taç, pırlanta, çiçek, ayakkabı ve şapkadır. Her gelinlik modelinde farklı aksesuar kullanılmaktadır. Prenses gelinliklerle beraber kullanılan aksesuarlar genellikle abartılıdır. Prenses gelinliklere uygun olan duvak kısadır.

Çünkü prenses gelinlik modelleri abartılıdır ve uzun kuyrukludur bu sebeple gelinliklerin modelinin kapanmaması için kısa duvak tercih edilmelidir. Bunun dışında ipek gelinliklere uygun olan aksesuarlar abartılı olabilir. İpek gelinlikler sadedirler ve abartılı aksesuarları kaldırabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here