Tesettürlü gelinliklerin gittikçe revaçta olmaya başladığı yeni sezonda yer alan kreasyonlarda pek çok farklı gelinlik alternatifleri piyasada yer almaya başlamıştır. Piyasada yer alan tesettürlü gelinlik modellerinde en dikkat çeken ayrıntılar ise gelinliğin en can alıcı kısmı olan türban kısmında meydana gelen yeniliklerdir. Genel olarak gelinlikle aynı kumaş türünde üretilen türbanlar bugüne kadar parlak kumaşlardan, satenlerden veya taftalardan yapılmakta ve bu da bazı durumlarda kullanım zorluğu oluşturmakta idi. Oysa yeni sezonla birlikte gelinlik modellerine ulaşan bir yenilikle gelinlik modellerinde artık ipek kumaşlar kullanılmaya başlanmış ve ipek kumaş türbanlara kadar yükselmiştir.

Tesettür gelinlik seçimleri de normal gelinlikler kadar zor ve meşakkatli bir süreç gerektirmektedir. Üstelik dikkat edilmesi gereken noktaların artması tesettür gelinliklere daha fazla özen gösterildiği anlamı taşımaktadır. Türban modeli ve ona uygulanacak duvağın seçimi de önem taşımakla birlikte, gelinliğin etek kısmı da tesettür gelinliklerinde büyük önem taşımaktadır.

Tesettürün kullanım amaçlarından bir tanesi de vücut hatlarını ortaya çıkarmamak olduğundan dolayı balık model gelinlikler ve dar kesimler tesettür giyimde yer almamaktadır. Bunların yerini A kesim gelinlik modelleri ve prenses gelinlikler almakta, özellikle ipek kumaş kullanılacağı zaman ise prenses gelinlik modelleri tercih edilmektedir. Prenses gelinlik modellerinde kullanılacak ipek kumaş hem kullanılacak türbanla bir uyum meydana getirmekte hem de kaliteli ve şık bir görüntü vererek gelin adayının kendini daha da özel hissetmesini sağlamaktadır.

İpek Türbanlı Prenses Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Türbanlı gelinlik modellerinde ipek kumaş ve prenses etek modeli kullanıldığında ortaya son derece güzel görüntüler çıkmaktadır. Bizler de sizin için ipek türbanlı prenses gelinlik modelleri bulduk ve bir araya getirdik. İşte 16 gelinlik modeli:

Balıkçı Yaka Tül Prenses Gelinlik

Balıkçı Yaka Tül Prenses GelinlikPrenses model olarak yapılmış olan gelinliğin üst tarafı vücudu tamamen sarıyor. İpek ve tülün birleşiminden olan modelin yakası boğaza kadar uzanıyor.

Dantel Üstüne Taş İşlemeli Kuşaklı Gelinlik

Dantel Üstüne Taş İşlemeli Kuşaklı GelinlikEtek kısmı sade tül, üst tarafı taşlarla süslenmiş güpürden yapılmış bir model. Nil yeşili kuşak seçiminin uygunluğu kişiye göre değişse de, gelinliğe masum bir ifade katmış.

Etek Uçları Güpür Kabarık Gelinlik

Etek Uçları Güpür Kabarık GelinlikEtek uçları dilim dilim güpür olan gelinliğin bel kısmında farklı çalışma uygulanmış. Ön tarafı çok kısa başlayıp, arkası etek bitimine kadar devam eden sade bir kuyruk bulunuyor.

Güpür Süslemeli Prenses Gelinlik Modeli

Güpür Süslemeli Prenses Gelinlik ModeliHakim yaka olan tesettürlü gelinler için tasarlanmış modelin genelinde iri çizgilere sahip dantel işlemesi hakim. Baş örtüsü ise oldukça dikkat çekici görünüyor.

Hakim Yaka Etek Uçları İşlemeli Kapalı Gelinlik

Hakim Yaka Etek Uçları İşlemeli Kapalı GelinlikTürbanlı gelinler için tasarlanmış modellerin sayısı her geçen gün artıyor. Talep arttıkça da ortaya harika modeller çıkabiliyor. Hakim yaka olan prenses modeli şeklindeki tasarım da bunlardan biri.

İnci ile Süslenmiş Tesettür Gelinlik Modeli

İnci ile Süslenmiş Tesettür Gelinlik ModeliBize göre bir gelinliğe en çok yakışan aksesuar incidir. Kapalı gelinlerin kolye, bileklik takma gibi bir seçenekleri olmadığı için, bunu baş örtüsüne işlemek oldukça akıllı ve şık bir seçim olmuş.

İnci İşlemeli İpek Türbanlı Prenses Gelinlik

İnci İşlemeli İpek Türbanlı Prenses GelinlikModelimizin bel kısmı oturtmalı, yakadan göbeğe kadar inen inci şeklindeki düğmeleri bulunuyor. Kollarda ise güpürlü işleme tercih edilmiş.

İpek Üzerine Güpür ve Taş İşlemeli Türbanlı Gelinlik

İpek Üzerine Güpür ve Taş İşlemeli Türbanlı GelinlikOsmanlı esintisi taşıyan gelinlik modelinde gösterişten kaçılmamış. Baş örtüsünden göğüs kısmına, kol manşetlerinden eteklere kadar iri taşlar kullanılarak süsleme yapılmış.

Kolları Dantel ve Taş İşlemeli İpek Türbanlı Gelinlik

Kolları Dantel ve Taş İşlemeli İpek Türbanlı GelinlikKabarık karpuz kol şeklinde tasarlanmış olan prenses gelinliğin etek kısmı üst tarafa göre daha sakin. Kollarda ve baş örtüsünde ise gri taşlar bezenmiş.

Kolları Manşetli Taşlı İpek Gelinlik

Kolları Manşetli Taşlı İpek GelinlikKolları manşetli ipek kumaştan yapılmış olan bu gelinliği giydiyseniz, ekstradan hiçbir takı ve aksesuara ihtiyacınız kalmaz. Yaka, baş örtüsü ve bileklerde kullanılan işlemeler o kadar güzel ki, gelinliği mükemmel bir görünüme ulaştırmış.

Krem Rengi Altın Sarısı İşlemeli Gelinlik Modeli

Krem Rengi Altın Sarısı İşlemeli Gelinlik ModeliAltın sarısı işlemeli, krem rengi bu gelinlik farklı bir tasarıma sahip. Gerek taç kısmına yerleştirilen işlemeler, gerek pelerin detayı ile türbanlı gelinlerin gözdesi olabilecek bir model.

Krem Rengi Dantel Tesettür Gelinlik

Krem Rengi Dantel Tesettür GelinlikTaş, inci veya boncuk olmadan da gösterişli bir gelinlik yapılabileceğinin göstergesi bir model. O kadar kaliteli ve başarılı bir dantel kullanılmış ki, ek olarak hiçbir ışıltıya gerek kalmamış.

Osmanlı Motifli Taşlı Tesettür Gelinlik

Osmanlı Motifli Taşlı Tesettür GelinlikOsmanlı motiflerinden esinlenilmiş, tesettürlü bir gelinlik daha. Yaka ve göğüs kısmındaki işlemeler gerçekten göz doldurucu olmuş.

Şal Yaka Dantelli Kapalı Gelinlik Modeli

Şal Yaka Dantelli Kapalı Gelinlik ModeliKolları dar ve boğazı kapalı olan gelinlik modeline şal yaka detay eklenmiş. İçindeki dantel görünümün üzerine gelen düz kumaş şal yaka farklı bir düşünce olmuş.

Taş ve Boncuk İşlemeli Uzun Duvaklı Kapalı Gelinlik

Taş ve Boncuk İşlemeli Uzun Duvaklı Kapalı GelinlikÇok kabarık olmayan prenses modeli bu gelinlik bir bindallıyı andırıyor. Alına çok zarif bir şekilde düşen baş örtüsü ise başarılı bir çalışma olmuş.

Yoğun İnci İşlemeli Prenses Modeli Gelinlik

Yoğun İnci İşlemeli Prenses Modeli GelinlikGelinliğinde inci kullanmak isteyenlerin değerlendirebileceği bir model. Göğüs ve manşet kısımlarında uygulanan yoğun inci işlemesi gelinliğe çok duru bir duyu katmış.

İpek Türbanlı Prenses Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İpek Türbanlı Prenses Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Prenses gelinlik modelleri her vücut tipi için uygun olmakla birlikte özellikle ince belli ve kalın bacaklı gelin adayları için kurtarıcı olarak kullanılmaktadır. İpek kumaştan yapılan etek kısmı ve türban kısmı ise özellikle zarafet katmakta ve bu sebeple kullanacak herkes için özel bir hava meydana getirecektir.

İpek Türbanlı Prenses Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

İpek Türbanlı Prenses Gelinlik Önerileri ve Fikirleriİpek kumaş hafif bir kumaş olmasına rağmen daha ağır bir hava kattığından dolayı genel olarak kapalı mekân düğünlerinde tercih edilmelidir. Özellikle otellerin balo salonlarında yapılacak düğünlerde prenses model etek kısmı da daha dikkat çekici olacaktır. İpek kumaş ve tül detayların birlikte kullanılacağı bu gelinlik modellerinde ipek türbanın üzerine tül duvak kullanmakta istenilen şıklığa ulaşmayı kolaylaştıracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here