Gelinlik seçimi gelinlerin hem sevdiği hem de çok zorlandığı bir iştir. Düğünü olacak hanımlar çok fazla şeyle uğraşırlar. Kına gecesinde takacağı takıdan düğün pastasına birçok ayrıntı ile ilgilenen gelinler için en önemli şey gelinlik seçimidir. Birçok farklı gelinlik modeli vardır. Bu modeller gelinliğin kesimine veya kumaşına göre belirlenmektedir.

Kesime göre belirlenen modeller A kesimi, prenses, balık, düz kesim gibi isimlerle adlandırılırlar. Bunun dışında işlemeli kumaşlar, danteller de gelinliklerin modellerini belirlemektedir. İpek, saten, tül gibi kumaşlarda farklı modeller oluşturmuştur.

Gelinlikler seçilirken son derece dikkat edilmesi gerekmektedir. Gelinler hem zevklerine hem bütçelerine hem de vücutlarına göre gelinlik seçmelilerdir. Kilolu ve kısa bayanlar gelinlik seçiminde daha da çok dikkat etmeleri gerekmektedir.

Her gelinlikte olduğu gibi işlemeli gelinliklerde de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. İşlemeli gelinlikler tercih eden gelinler genellikle gösterişten hoşlanan gelinlerdir. Bu gelinlikler tercih edilirken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri işlemelerin sağlam olmasıdır. İşlemelerin sağlamlığı düğün gününde bir aksilik yaşanmaması için çok önemlidir. Diğer bir nokta ise işlemelerdeki simetridir.

Gelişine göre işlenmiş boncuklar gelinliğin kötü gözükmesine sebep olabilir. Kabarık gelinliklerde işleme kullanılmışsa bu konuda dikkat edilmesi gereken eteğin her yerinde aynı işlemenin kullanılmasıdır. Ayrıca etekte işleme son derece güzel gözükmektedir. Bu sebeple işleme tercih edilecekse uzun kuyruk da kullanılabilir.

İşlemeli Gelinlik Nasıl Seçilir?

İşlemeli Gelinlik Nasıl Seçilir?Gelinlik seçimi son derece önemlidir. Birçok farklı gelinlik modeli olup, bu modellerden biri olan işlemeli gelinlikler çok tercih edilen modellerdendir. Hemen hemen her gelin düğününde göz alıcı olmak ister. Bu yüzden ışıltılı kabarık modeller tercih edilir. Fakat elbette ki sade gelinliklerin de kendine göre farklı bir albenisi bulunmaktadır.

İşlemeli modeller tercih edilirken dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bu noktaların başında gelinin proporsiyonu gelip, çok önemlidir. Mesela gelin büyük göğüslü ise göğüs bölümünde işleme kullanmaları daha büyük göğüslü gözükmesini sağlar. Eğer göğüsleri büyük ise kesinlikle böyle bir işleme kullanmamalıdır. En önemli detay belin ince gösterilmesidir. Bel kısmında işleme az kullanılırsa bel daha ince gözükür.

İşlemeli Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?

İşlemeli Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?Gelinlik seçilirken gelinin zevkine göre seçim yapılır. Her gelinin tarzı farklıdır ve buna göre gelinlik giyer. Her tarza göre gelinlik modeli mevcuttur. İpek gelinlikleri genellikle sade bir tarzı olanlar tercih ederler. İşlemeli modelleri ise gösterişi seven gelinler tercih ederler.

İşlemeli gelinlikler, genellikle abartılı bir tarza sahip olan hanımların tercih edebileceği modellerdir. Düğününde tüm gözlerin üzerinde olmasını isteyen gelinler böyle havalı bir tercih yapabilirler. Her gelin düğününde güzel ve şık olmak ister. Bunun için ışıltılı ve işlemeli gelinlikleri tercih ederler. İşleme yalnızca boncuk değildir.

Dantel işlemeli son derece sade gelinliklerde mevcuttur. Hem işleme seven hem de sade olmak isteyen gelinler bu gelinlikleri tercih edebilirler. Kayık yaka sade işlemeli gelinlikler için tıklayın.

İşlemeli Gelinlik Modelleri için Aksesuarlar

İşlemeli Gelinlik Modelleri için AksesuarlarGelinlikle beraber kullanılan aksesuarlar gelinliği daha şık veya daha sade gösterebilir. Bunun için kullanılan aksesuarlar çok önemlidir. Aksesuar seçimi yapılırken gelinin nasıl gözükmek istediği dikkate alınır. Eğer sade gözükmek istiyorsa sade aksesuarlar kullanılır.

İşlemeli gelinlik seçildiyse o zaman taç olarak taşlı veya gelinlikteki aynı taşlardan yapılmış bir saç aksesuarları kullanılabilir. Bunun dışında son zamanlarda moda olan üç boyutlu duvaklarda kullanılabilir. Kelebekli veya çiçekli duvaklar işlemeli gelinliklerle hem son derece uyumlu olmakta hem de çok farklı bir görünüm sergilemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here