Genç kızların en özel gününün simgesi haline gelen gelinlikler birçok farklı modelde piyasada yer almakta ve her zevke hitap edebilmek için yoğun çaba harcamaktadır. Önemli günleri olan düğünlerinde sade ve zarif bir görüntü sergilemek isteyen gelin adayları olduğu gibi, gösterişli ve şık olmak isteyen gelin adayları da bulunmaktadır. Gösterişi seven ve düğün günlerinde de aynı gösterişi yansıtmak isteyen gelin adayları için pek çok alternatif bulunmaktadır. İhtişamlı görünmeyi isteyen gelin adayları için başvurulan gelinlik modellerinin başında prenses etek olarak da bilinen kabarık gelinlikler gelmektedir.

Kabarık gelinliklerle birlikte işlemeli ve parlak gelinliklerle de istenilen gösterişe kavuşulabilmektedir. Pek çok farklı taş işleme türü bulunmaktadır. Beyaz parlak taşlarla Fransız güpürü üstüne taş işleme yapılabildiği gibi, svarovski veya kristal taşlarla da işleme yapılıp istenen gösteriş ve şıklık elde edilebilmektedir. Kabarık etekli gelinliklere en yakışan yaka modeli straplez model olarak dikkat çekmektedir.

Özellikle gelinliğin üst kısmı tamamen taş işlemeli olup da etek kısmında hareketli tüllerin kullanıldığı modeller yeni sezon modasında da yer almakta ve sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak armut tipli vücuda sahip gelin adayları straplez kullanacaksa bazı ufak değişliklere yönelmelidir. Bu değişiklik ise straplez olarak tercih edilecek yaka kısmının üst kısmına omuz bölgesi kapatılacak şekilde dantel bir katman eklenmesidir.

Kabarık İşlemeli Straplez Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Kabarık gelinlikler, en çok tercih edilen modellerdendir. İşleme ve straplez detayı ile istenen her tarza uyarlanabilen kabarık gelinlikler, son birkaç yılın favori modellerinden. ÜStelik işinizi riske atmak istemiyorsanız böyle bir seçim üzerinden model türetebilirsiniz. İşte sizlere 16 güzel öneri:

Bel Detaylı Tül Straplez Gelinlik Modeli

Bel Detaylı Tül Straplez Gelinlik ModeliBasenden oturtmalı bu gelinlik modeli hem şık hem sade sevenler için ideal bir tercih olabilir. Etek kısmı kırık tüllerle hareketlendirilirken, üst kısımda güpür kullanılmış. Bel kısmındaki taşlar ise gelinliğe çok hoş bir hava katıyor.

Büyük Taş İşlemeli Kabarık Straplez Gelinlik Modeli

Büyük Taş İşlemeli Kabarık Straplez Gelinlik ModeliHer genç kız gelinliğinin son derece güzel ve gösterişli olmasını ister. Ancak gece boyunca tüm gözlerin kendinde olmasını sağlayacak kadar ışıltı sevenler için bu gelinlik modeli muazzam bir seçim olabilir. M yaka gelinliğin üst kısmında kullanılan büyük taşlar çok zengin bir hava katmış.

Çiçek Detaylı Straplez Gelinlik Modeli

Çiçek Detaylı Straplez Gelinlik ModeliBu gelinlik modelimiz taş, inci, boncuk gibi detaylar sevmeyenler için… Etek kısmında kullanılan çiçekler gelinliğe hareket katarken, bele bağlanan kurdele ile sevimli bir hale getirilmiş. Bahar aylarında düğün yapmak isteyen gelinlere önerebiliriz.

Çiçek İşlemeli Gösterişli Kabarık Gelinlik Modeli

Çiçek İşlemeli Gösterişli Kabarık Gelinlik ModeliBazı gelinlikler aynı anda hem şirin hem ihtişamlı olabiliyor. İşte bu gelinlik modeli de onlardan biri. M yaka straplez gelinliğin neredeyse hiçbir yerinde taş işlemesi kullanılmamış. Fakat her tarafına yayılan saten çiçekler harika bir manzara oluşturuyor.

Drape Detaylı Tül Straplez Gelinlik Modeli

Drape Detaylı Tül Straplez Gelinlik ModeliÜst tarafında drape kullanılan gelinlik modelinin bel kısmından itibaren kabarıklığa geçiliyor. İnce ve uzun duvak ise gelinliğe son derece zarif bir ahenk katıyor.

Drapeli Belden Oturtmalı Kabarık Gelinlik

Drapeli Belden Oturtmalı Kabarık GelinlikEğer ince bir bele sahipseniz gelinliğinizde bunu mutlaka ön plana çıkarmalı ve zarafetinizi sergilemelisiniz. Etek kısmında güpür kullanılan bu model, ince belli gelinler için iyi bir seçenek.

Drapeli Straplez Tül Gelinlik Modeli

Drapeli Straplez Tül Gelinlik ModeliYoğunlukla tül kullanılan bu model gerçekten çok hoş. Kendini prenses gibi hissetmek isteyenlerin tercih edebileceği modelin bel kısmında kullanılan taş işleme de oldukça zarif görünüyor.

Etek Ucu İşlemeli Kabarık Straplez Gelinlik Modeli

Etek Ucu İşlemeli Kabarık Straplez Gelinlik ModeliKırık beyaz kullanılan modelimiz farklı bir tasarıma sahip. Etek ucunda kullanılan detaylar inanılmaz bir zenginlik katmış. Uzun boylu gelinlerin bu modeli harika bir şekilde taşıyacağını düşünüyoruz.

Güpür Kırık Beyaz Kabarık Gelinlik Modeli

Güpür Kırık Beyaz Kabarık Gelinlik ModeliRenk olarak kırık beyaz tercih edilen bu modelde kumaş olarak tüle ağırlık verilmiş. Üst kısımda kullanılan güpür ise gelinliğe romantik bir hava katıyor.

M Yaka Kırık Beyaz Straplez Gelinlik Modeli

M Yaka Kırık Beyaz Straplez Gelinlik ModeliBu modelin tasarımcısı etek kısmında organze kumaş tercih ederken, üst tarafta birden bire ışıltıya geçiş yapmış. Riskli bir geçiş olsa da son derece şık ve başarılı bir tasarım ortaya çıkmış.

M Yaka Taş İşlemeli Straplez Gelinlik

M Yaka Taş İşlemeli Straplez GelinlikOrganze kumaş kullanılan gelinlik oldukça zarif bir görünüme sahip. Gelinliğin genelinde ve göğüs kısmında kullanılan işlemeler ise Osmanlı motiflerini andırıyor.

Sade Tül Straplez Kabarık Gelinlik Modeli

Sade Tül Straplez Kabarık Gelinlik ModeliMütevazi ama asil bir görünüme sahip olan bu gelinlik modeli sade sevenler için ideal bir seçim olabilir. Uzun boylu gelinlerin daha iyi taşıyacağını düşünüyoruz.

Taş İşlemeli Kabarık Tül Gelinlik Modeli Önerisi

Taş İşlemeli Kabarık Tül Gelinlik Modeli ÖnerisiEtek kısmında kullanılan düz tüllerle rahat bir görünüm veren model, üst tarafında kullanılan yoğun işlemelerle bir anda zarif bir havaya bürünmüş. Oldukça şık ve hoş bir model.

Taş İşlemeli Transparan Kabarık Gelinlik Modeli

Taş İşlemeli Transparan Kabarık Gelinlik ModeliVücuduna güvenen gelinlerimiz bu modele bir göz atmalı. Transparan kumaşın üzerine işlenen taşlar oldukça şık bir görünüme sahip. Korse tercihi ise ince belli gelinlerin kullanabileceği bir seçenek.

Taş ve Boncuk İşlemeli Saten Straplez Gelinlik

Taş ve Boncuk İşlemeli Saten Straplez GelinlikGelinliğin yaka kısmındaki yumuşak çizgiler narin bir hava katıyor. Etek kısmında ise tamamen saten kumaş tercih edilmiş. Yine satenden yapılan eldivenler de gelinliğe zenginlik katıyor.

Tül M Taka Straplez Kabarık Gelinlik Modeli

Tül M Taka Straplez Kabarık Gelinlik ModeliBasenden oturtmalı olan bu modelin üst tarafında küçük ve şirin çiçekler işlenmiş. Etek kısmında sadelik tercih edilen model düğününde rahat hareket etmek isteyen gelinler için doğru bir tercih olabilir.

Kabarık İşlemeli Straplez Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kabarık İşlemeli Straplez Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Kabarık etekli gelinlik tercih etmek isteyen gelin adayları özellikle vücut tipi armut tipi olarak tarif ettiğimiz geniş kalça ve ince belli olması gerekmektedir. Bu vücut tipine sahip gelin adaylarında belin inceliği vurgulanırken kalçanın genişliği gelinlik eteğinin altında kamufle edilmiş olmaktadır. Aynı zamanda kısa boylu gelin adayları tarafından da gönül rahatlığı ile tercih edilebilecek olan kabarık etekli gelinlikler, bel kısmında kullanılacak taş işlemeler ile dikkati bel bölgesine çekmeye yardımcı olmaktadır.

Kabarık İşlemeli Straplez Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Kabarık İşlemeli Straplez Gelinlik Önerileri ve FikirleriGelinlik seçimi yapılırken en önemli şey gelin adayının hayallerinin gelinliğini bulabilmek ve onu tercih etmek gibi gözükse de bir diğer önemli husus da vücut tipine yakışan gelinliği tercih ederek kusurları gizleyerek en özel günde kusursuz güzelliğe ulaşmaktır. Eteklerin kabarık olması, belinizi ince gösterme imkanı verir ve taşlarla dikkatleri diğer bölgelere seçerek şık bir görüntü elde etmeniz mümkündür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here