Sadeliği tarz edinmiş olan gelin adaylarının en sık tercih ettiği model olan saten gelinlikler, modern kesimleri ve şık görüntüsü ile farklı olmak isteyen gelin adayları tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Gelinlik modelinde kullanılacak saten kumaşlar genel olarak tüllerle birlikte kombinlenmektedir. Etek kısmı tamamen satenden oluşan ve A kesim olan bir gelinlik modeli, yaka kısmındaki straplezliği tül askılarla tamamlayarak hem sade, hem zarif bir model açığa çıkarır. Sade olmak isteyen ancak sıradanlıktan uzak duran gelin modellerinin ağırlıklı tercihi olan saten gelinliklerde pek çok farklı alternatif bulunmaktadır.

Vücut kusurlarını örtmesi sebebiyle her gelin adayı tarafından beğenilerek tercih edilen modeller arasında yer alan A kesim gelinlik modelleri, saten kumaş ile birlikte de kullanılmakta ve büyük beğeni toplamaktadır. Özellikle bahar aylarındaki gelinliklerde sıklıkla tercih edilen askılı gelinlik modelleri seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta omuz genişliğidir. Aynı zamanda askılı bir gelinlik olması nedeniyle rahatlıkla taşıyacağınız bir gelinlik modelidir.

Parlak ve çok yoğun bir kumaş türü olan saten, buruşmaya karşı dayanıklı olması sebebi ile gelinlik modellerinde en sık tercih edilen kumaşlar arasında yer almaktadır. Güçlü ve dayanıklı bir kumaş türü olmasından dolayı sade satenden üretilen gelinlik modelleri de bulunabilmekle birlikte genel olarak tül veya dantel ile birlikte kombinlenerek oluşturulan gelinlik modelleri dikkat çekmektedir.

Kalın Askılı Saten A Kesim Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Kalın askılı gelinlik modelleri, genel olarak daha spor tasarımlar için uygun görülür. Ama saten kumaşın verdiği asalet ile birlikte kalın askılı gelinlikler oldukça şık bir görünüm kazanmaktadır. Aynı zamanda abartıdan uzak, duru bir güzellik elde etmek isteyenler için oldukça iyi bir seçim olacaktır. İşte 16 güzel seçim sizlerle:

Akay Marka Kalın Askılı M Yaka A Kesim Gelinlik

Akay Marka Kalın Askılı M Yaka A Kesim GelinlikGelinlik sektörünün öncülerinden olan Akay’ın sade ama oldukça zarif bir gelinliği. Kalın askıları ile mütevazi bir görünüme sahip. Güpür detayı ile hareketlendirilen gelinlik, birçok aday için iyi bir seçenek.

Çiçek Omuzlu Kemer Detaylı Kalın Askılı A Kesim Gelinlik

Çiçek Omuzlu Kemer Detaylı Kalın Askılı A Kesim GelinlikDrapeli üst kısım, çiçeklerle hareketlendirilmiş askıları ve kemer detayı ile göz dolduran bir gelinlik modeli. Kabarık etek tercih eden gelin adayları için şık bir alternatif.

Güpür Detaylı M Yaka A Kesim Gelinlik Önerisi

Güpür Detaylı M Yaka A Kesim Gelinlik ÖnerisiEtek ve göğüs kısmında bulunan güpürleri ile oldukça zarif bir gelinlik modeli. M tipindeki yakası ve kalın askıları ile hemen her vücut tipine uyum sağlayabilir.

Güpür İşlemeli Kalın Askılı M Yaka A Kesim Gelinlik

Güpür İşlemeli Kalın Askılı M Yaka A Kesim Gelinlikİşlemeli eteği arka kısımdan uzanan tül kumaş ile kabarık hale getirilmiş. Narin bir görünüme sahip olan etek, güpür ile detaylandırılan askıları ile oldukça zarif görünüyor.

Güpür İşlemeli Saten A Kesim Askılı Gelinlik

Güpür İşlemeli Saten A Kesim Askılı GelinlikÜst kısmı farklı tondaki güpür ile süslenen gelinlik, harika bir havaya sahip. İlkbahar aylarında havuz kenarında bir düğün töreni düşünüyorsanız, kesinlikle düşünmeniz gereken bir model.

Kalın Askılı A Kesim Saten Taşlı Gelinlik

Kalın Askılı A Kesim Saten Taşlı GelinlikTafta kumaştan oluşan etek, üst kısmında ve etek uçlarında güpür işlemelerle hareketlendirilmiş. Üst kısmında bulunan taş işlemeler sayesinde ışıltı kazandırılmış ve oldukça zarif bir gelinlik.

Kemer Detaylı İnci İşlemeli M Yaka A Kesim Gelinlik Modeli

Kemer Detaylı İnci İşlemeli M Yaka A Kesim Gelinlik ModeliGelinliğin, boncuk ve incilerle hareketlendirilmiş üst kısmı oldukça zarif görünüyor. Kemer detayı ile bel kısmınız daha ince görünecektir. Tül etekleri ise süper bir görünüm sağlıyor.

Pul İşlemeli Askılı A Kesim Gelinlik

Pul İşlemeli Askılı A Kesim GelinlikM yakasından uzanan askıları ile harika bir üst kesimine sahip. Özel güpür kumaşı ve pul işlemeleri ile ışıltılı br gelinlik modeli.

Saten Güpür İşlemeli A Kesim Askılı Gelinlik Önerisi

Saten Güpür İşlemeli A Kesim Askılı Gelinlik ÖnerisiSade bir gelinlik modeli arıyorsanız, tam size göre bir öneri sunuyoruz. Saten kumaş üzerine ince güpür işlemeleri ile oldukça narin bir görünümü var.

Saten İşlemeli M Yaka A Kesim Gelinlik Modeli

Saten İşlemeli M Yaka A Kesim Gelinlik ModeliSaten üzeri tül giydirme ve güpür işlemeli olan gelinlik, askılı oluşu ile oldukça güzel bir görünüm kazanmış durumda. Dokulu bir görünüm kazanan gelinlik, hemen her gelin adayı için uygun bir model.

Saten Üzeri Dantel İşlemeli M Yaka A Kesim Gelinlik

Saten Üzeri Dantel İşlemeli M Yaka A Kesim GelinlikSaten üzeri dantel giydirme, kırık beyaz kumaşı ile zarif bir model. Kemer detayı ile bel kısmını incelten model, vintage bir havaya da sahip.

Saten Üzeri Taş İşlemeli Kalın Askılı Gelinlik Modeli

Saten Üzeri Taş İşlemeli Kalın Askılı Gelinlik ModeliSaten drapeli üst kesimi ve zarif güpür detayları ile harika bir görünüme sahip. İlkbahar aylarında tercih edebileceğiniz rahat bir gelinlik.

Sırt Detaylı Kalın Askılı Saten A Kesim Gelinlik

Sırt Detaylı Kalın Askılı Saten A Kesim GelinlikGelinliğinizde sırt detayı istiyorsanız, iyi bir seçenek sunuyoruz. V şeklindeki sırt dekoltesi ve tül etekleri ile uçuşan bir model.

Tül Askılı Sade Saten A Kesim Gelinlik

Tül Askılı Sade Saten A Kesim GelinlikSaten kumaş üzerine tül askılarla hareketlendirilen gelinlik, oldukça zarif görünüyor. Sadelikten vazgeçemeyen gelin adayları için harika bir seçenek.

Tül Etekli Saten Askılı A Kesim Gelinlik

Tül Etekli Saten Askılı A Kesim GelinlikSaten kumaş üzerine tül ve güpür detayı ile hareketlendirilen gelinlik, sadelik isteyen gelin adayları için oldukça iyi bir seçim. A kesim gelinliğin rahatlığını askıları ile birleştiren bir gelinlik.

Zarif Sade Askılı Gelinlik Önerisi

Zarif Sade Askılı Gelinlik ÖnerisiM yaka dışında kayık yaka tercih etmek isteyen gelin adayları için iyi bir öneri. Saten kumaşı ve penslerle göğüs kısmı oturtulan gelinlik, oldukça sade ve zarif bir model.

Kalın Askılı Saten A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kalın Askılı Saten A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Kalın askılı gelinlik modelleri sayesinde geniş omuzlarından şikâyet eden gelin adayları bu rahatsız edici görüntüyü ortadan kaldıracak ve gönül rahatlığı ile istediği ve hayal ettiği gelinliği ufak detaylar ekleyerek düğün gününde giyebilecektir.Çok dar omuzlara sahip olan gelin adaylarının uzak durması gereken modellerden olan askılı gelinlikler, geniş omuzlu gelin adayları tarafından kullanıldığında daha dikkat çekici olmaktadır.

Kalın Askılı Saten A Kesim Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Kalın Askılı Saten A Kesim Gelinlik Önerileri ve FikirleriBir başka gelinlik modeli ise tamamen saten olan ve kalın pileler ve cep kullanılarak A kesim bir görüntü veren saten gelinlik modelidir. Kalp yaka veya düz straplez yaka olan bu gelinlik modeli de kalın saten askılarla tamamlanmış ve klasik gelinlik modellerinin dışına çıkan bir görüntü sağlamıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here