Gelinliğin en romantik hali olan kalp yaka kesimleri, dantellerle birleştiğinde ortaya inanılmaz şık gelinlik modellerini çıkmasına sebep olmaktadır. Ancak bu tür gelinlik modellerini tercih edecek olan büyük beden gelinler büyük bir tereddüt duymakta ve bu korkunun getirdiği yersiz bir tereddütle tüm gelinlik ve düğün hazırlık sürecini kendilerine zehir etmektedirler.

Büyük beden gelin adayları yersiz bir korku içerisindedirler ve bu süreci tereddütsüz, gönüllerinden geldiği gibi geçirerek hem istedikleri gelinliğe hem de arzu ettikleri şıklığa kavuşabilmektedirler. Bunu yapabilmek için özellikle dikkat etmeleri gereken şey ise vücutta kamufle etmek istedikleri yeri seçmeleri gerektiğidir.

Genellikle A kesim olarak tercih edilen büyük beden gelinlikler, dantel kullanılarak hem dikkatin daha geniş bir bölgeye yayılmasını hem de dantelin kullanıldığı desenin doğru seçilmesi sonucunda daha ince ve zarif bir görüntüye ulaşmayı sağlamaktadır. Kendinden desenli dantellerin ve ipek satenlerin bir arada kullanılması ile de oluşturulan bu şıklık sade bir tasarımla buluşturulduğu takdirde gelinlik beklenilenden çok daha şık ve güzel olabilecektir.

Vücudunun alt bölgesi kalın olan gelin adayları A kesim gelinlik etekleri ile bunu saklayabilmekte ve üst kısımda kalp yaka tercih ederek A kesim ile en yakışan yaka modelini bir arada kullanmayı başarabilmektedir. Eğer tam tersi bir durum söz konusu ise ve üst bölge daha kalın, alt kısım daha ince ise düz etekler veya A kesim etekler tercih edilmekte, üst kısımda ise daha düz yakalar ve daha düz işlemeler kullanılmaktadır.

Kalp Yaka Dantel Büyük Beden Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Büyük beden gelin adaylarında özellikle kalp yaka modeller, güzel dikildiği zaman son derece iyi görüntüler ortaya çıkarmaktadır. Biz de sizler için dantel kumaştan tasarlanmış büyük beden kalp yakalı gelinlikleri sıraladık:

A Kesim Dantel ve Boncuk İşlemeli Kalp Yaka Gelinlik Modeli

A Kesim Dantel ve Boncuk İşlemeli Kalp Yaka Gelinlik ModeliBüstiyer kısmı inci ve boncuklarla işlenen gelinlik, kalp yakası ile son derece şık görünüyor. Ayrıca büyük göğüslü gelin adayları için toparlayıcı bir görünümü de bulunuyor. Basenlerden açılan ve A kesim formundaki eteği ile büyük beden gelin adayları için güzel bir alternatif.

Balık Modeli Dantel ve Boncuk İşlemeli Büyük Beden Gelinlik

Balık Modeli Dantel ve Boncuk İşlemeli Büyük Beden GelinlikBüyük beden gelinliklerde balık formun güzel durmadığı düşünülse de bu gelinlik ile düşünceler alt üst olacak. Gelinliğin tamamı dantel üzeri boncuk işlemelerle süslenmiş ve balık formu ile oldukça zarif bir görüntü oluşturuyor.

Bolerolu Dantel İşlemeli Kalp Yaka Büyük Beden Gelinlik

Bolerolu Dantel İşlemeli Kalp Yaka Büyük Beden GelinlikSaten kumaştan drapeli bir şekilde tasarlanan gelinliğin, dantel bolerosu oldukça şık görünüyor. Kalp şeklindeki yakası ve yan tarafta toplanan eteği ile kapatmak istediğiniz göbek kısmını profesyonelce gizleyebileceksiniz.

Düşük Kol Dantel İşlemeli Etekli Büyük Beden Gelinlik

Düşük Kol Dantel İşlemeli Etekli Büyük Beden GelinlikJarse kumaştan yapılan üst kısmı somon rengi bir kemerle etek kısmına tutturulmuş. Dantelle süslenmiş eteği ve göğüs dekoltesi ile son derece şık bir gelinlik.

Kabarık Etekli Kalp Yaka Dantel Büyük Beden Gelinlik

Kabarık Etekli Kalp Yaka Dantel Büyük Beden GelinlikKabarık A kesim gelinlik, kalın dantel askıları ve kalp yakası ile çok şık görünüyor. Ayrıca krem rengi görünümü ve etek kısmına dağılan dantel ayrıntıları ile beğeninizi kazanacak. Bel kısmındaki boncuklu kemeri de güzel bir ışıltı katıyor.

Kalp Yaka Dantel Giydirmeli Büyük Beden Gelinlik Önerisi

Kalp Yaka Dantel Giydirmeli Büyük Beden Gelinlik ÖnerisiStaplez üst üzerine giydirilen dantel işlemeli tüm ile şıklık kazandırılan gelinlik, etek kısmında plili saten kumaşı ile oldukça şık görünüyor. A formdaki eteği ve üzerindeki dantel işlemeleri, büyük beden gelin adaylarının da gösterişli bir gelinliğe sahip olmasını sağlıyor.

Kalp Yaka Drapeli Dantel İşlemeli Büyük Beden Gelinlik

Kalp Yaka Drapeli Dantel İşlemeli Büyük Beden GelinlikOrganze kumaştan drapeli ve kalp yaka şeklinde tasarlanan büstiyer kısmı, göğüs altında dantel üzeri boncuk işlemelerle hareketlendirilmiş. Etek kısmında da organze kumaş üzerine parça parça dantel koyularak üst tarafla dengesi sağlanmış.

Kalp Yaka Straplez Dantelli Büyük Beden Gelinlik

Kalp Yaka Straplez Dantelli Büyük Beden GelinlikBüyük beden gelinlikler arasında en güzel seçeneklerden birisi. Üst kısmı tamamen dantelden yapılan gelinliğin, kemer detayı çok şık duruyor. Ayrıca etek kısmındaki ışıltı ve tüllerin arasında yer alan dantel parçaları ile şık görüntü tamamlanmış durumda.

Kemerli Kalp Yaka Askılı Dantel Büyük Beden Gelinlik Önerisi

Kemerli Kalp Yaka Askılı Dantel Büyük Beden Gelinlik ÖnerisiKalp yakası, kalın dantel askılarla tutturulan gelinliğin, büstiyer kısmı tamamen dantelden oluşuyor. Bel kısmındaki boncuklu kemer detayı güzel bir ışıltı kazandırmış durumda.

Kısa Kollu A Kesim Kalp Yaka Büyük Beden Gelinlik Modeli

Kısa Kollu A Kesim Kalp Yaka Büyük Beden Gelinlik ModeliKısa kollu ve kalp yakalı gelinlik, göğüs kısmındaki dantel üzeri boncuk işlemelerle oldukça şık görünüyor. Göğüs altından başlayarak gelinliğin tamamı ise sade bir kumaştan yapılmış. Böylece gizlenmek istenen kusurlar başarı bir şekilde kapatılmış.

Kısa Kollu Kalp Yaka Dantel Detaylı Büyük Beden Gelinlik

Kısa Kollu Kalp Yaka Dantel Detaylı Büyük Beden GelinlikKalp yakalı büstiyere sahip olan gelinlik, tül kumaşla birleştirilmiş. Uzun kolları ve gerdan kısmını saklayan tül detayı, dantellerle süslenmiş. Robadan bir tasarımı olan gelinliğin, etek kısmı ise ipek kumaştan salaş bir şekilde tasarlanmış.

Kuyruklu Dantel İşlemeli Kalp Yaka Büyük Beden Gelinlik Modeli

Kuyruklu Dantel İşlemeli Kalp Yaka Büyük Beden Gelinlik ModeliÜst kısmı tamamen drapelerden oluşturulan gelinlik, kuyruklu bir A kesim eteğe sahip. Üst kısmındaki drapelerin birleşim noktalarına eklenen dantel detaylar ve boncuklarla ekstra güzellik kazandırılmış.

Straplez Drapeli Dantel İşlemeli Büyük Beden Gelinlik Modeli

Straplez Drapeli Dantel İşlemeli Büyük Beden Gelinlik ModeliA kesim gelinlik, drapeli bir büstiyere sahip ve yan tarafında dantel parçalarla birleştirilmiş. Etek kısmı ise dantel kumaş üzeri tül ile hareketlendirilmiş durumda.

Straplez Kemerli Dantel Etekli Kalp Yaka Büyük Beden Gelinlik

Straplez Kemerli Dantel Etekli Kalp Yaka Büyük Beden GelinlikA kesim büyük beden gelinlik, saten kumaştan drapeli bir büstiyere sahip. Kalp yakası ve bel kısmındaki boncuk ile taş işlemeli kemeri ile son derece şık bir görünüme sahip. Aynı zamanda tamamen dantel işlemelerden oluşan eteği de harika görünüyor.

Uzun Kollu Kalp Yaka Büyük Beden Gelinlik Önerisi

Uzun Kollu Kalp Yaka Büyük Beden Gelinlik ÖnerisiUzun kollu ve üst kısmı yoğun boncuk işlemeli gelinliğin, ince kemer detayı ve hafif kuyruklu formu son derece şık görünüyor. Etek kısmındaki ara ara dantel ayrıntılar da kesin görünümü yumuşatmış durumda.

Yarım Balık Kalp Yaka Dantel Kollu Büyük Beden Gelinlik Önerisi

Yarım Balık Kalp Yaka Dantel Kollu Büyük Beden Gelinlik ÖnerisiTamamen tülden drapelerle yapılan gelinliğin, kalp yakası ve omuzlarında dantel detayları son derece şık görünüyor. Bel kısmını ekstra ince gösteren gelinlik, balık formu ile beğeneceğiniz büyük beden gelinlikler arasında yer alıyor.

Kalp Yaka Dantel Büyük Beden Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kalp Yaka Dantel Büyük Beden Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Büyük beden geçilirken özellikle dikkat edilmesi gereken vücutta kusurlu olduğu düşünülen yerlerin tespit edilmesi ve bu konuda gittiğiniz gelinlikçideki uzmanlardan tavsiye alarak gerekli yönlendirmelerin yapılmasıdır.

Özellikle kabarık eteklerden kaçınması gereken büyük beden gelin adayları, kalp yaka ve dantel işleme tercihlerini gönül rahatlığı ile yapabilmekte ve bu sayede hem şık hem de zarif bir görüntü elde ederek düğün günlerinde tüm gözlerin geline yönelmesini sağlayabilmektedir.

Kalp Yaka Dantel Büyük Beden Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Kalp Yaka Dantel Büyük Beden Gelinlik Önerileri ve FikirleriBüyük beden gelinlikleri genel olarak daha sade kesimlerde olmaktadır. Kabarık eteklerin daha iri bir görüntü sağlayabileceğinden dolayı pek tercih edilemeyen büyük beden gelinlik modellerinde, dantel işlemeler hem gelinliğin üst kısmında hem de etek kısımlarında yer alarak bütünlük oluşturan bir şıklık oluşturabilmektedir.

Bu bütünlük kullanılacak aksesuarlar ile de tamamlanabilmekte ve bu sayede büyük beden gelin adayları tüm endişelerinden arınabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here