Rüya gibi bir düğünün gerçekleşmesi için en önemli adımların başında gelen gelinlik seçimleri, gelin adayları için hem zorlu bir o kadar da eğlenceli bir sürece işaret etmektedir. Gelinlik modeline karar verilirken yaka modelinden etek kesimine kadar pek çok dikkat edilmesi gereken husus bulunmaktadır. Tüm bu zorlu kararları verebilmenin altın kuralı ise kendi vücudunu tanımak ve kusurlu yerlerini bilerek bunları göz ardı etmeye çalışmaktır.

Gelinlik modelinin en göz alıcı noktası olan etek modeli seçilirken de gelin adayının bacak boyu ve kilosu hususlarına dikkat etmek gerekmektedir. Minyon tipli ve kısa boylu gelin adayları prenses eteklerden ve kabarık modellerden kaçınarak A kesim etekleri tercih etmeli, büyük beden gelin adayları ise kuyruklu etekleri tercih ederek kilo problemini saklayarak daha uzun görünmeyi hedeflemektedir. Büyük göğüslü gelin adaylarına önerilecek gelinlik modellerinde ise mutlaka yaka detayı olması gerekmektedir. Kayık yaka, tek omuzlu modeller veya V yaka olarak tercih edilebilecek olan bu gelinliklerde dikkatler göğüs bölgesinde toplanmak yerine başka bölgeye çekilerek vücuttaki kusurun kapatılması amaçlanmaktadır.

Özellikle yaka dekoltesi istemeyen ve kapalı ama şık bir göğüs dekoltesi sergilemek isteyen gelin adayları için kayık yaka modelleri öneririz. A kesim modellerin vermiş olduğu minimal görüntü sayesinde de ekstra bir şıklık sergileyeceğinizden emin olabilirsiniz. Kabarık eteklerle rahat edemeyeceğinizi düşünüyor ve yakanızın her zaman derli toplu olmasını tercih ediyorsanız, kayık yaka A kesim gelinlikler tam size göre.

Kayık Yaka A Kesim Gelinlik Resimleri ve Fotoğrafları

A kesim kayık yaka gelinlikler, en çok tercih edilen modellerdendir. Hem rahat bir gelinlik formu olması hem de zarif görünümleri nedeniyle beğenilmektedir. Üstelik her tarzdan gelin adayının, kendi istediği gibi bir gelinlik tasarlamasına da izin veren bir modeldir. Birazdan sizlerle paylaşacağımız fotoğraflardan da bunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. İşte kayık yaka ve a kesim gelinlikler:

Kayık Yaka Dantel Gelinlik Modeli

Kayık Yaka Dantel Gelinlik ModeliOldukça kibar ve dantel kumaşı ile oldukça zarif bir model. Gelinlik modelinde hem rahatlık hem şıklık hem de zarafet arıyorsanız, tam size göre bir model.

Kayık Yaka Taş İşlemeli Kemerli A Kesim Gelinlik

Kayık Yaka Taş İşlemeli Kemerli A Kesim GelinlikZarif kumaşı, basen kısmındaki tül hareketler oldukça romantik bir hava katmış. Taş işlemeli kemer detayı ise gerekli ışıltıyı katarak gelinliğe mükemmel bir görüntü kazandırmış.

Kırık Beyaz Dantel Üst Detaylı Kayık Yaka A Kesim Gelinlik

Kırık Beyaz Dantel Üst Detaylı Kayık Yaka A Kesim GelinlikKırık beyaz rengi ve dantel dokusu ile hem şık hem de spor bir görünüme sahip bir gelinlik modeli. Göğüs üstünde bir kat şeklinde gelen dantel detayı ise gelinliğe gerekli hareketi kazandırmış.

Kısa Kollu Güpür Detaylı Kayık Yaka A Kesim Gelinlik Önerisi

Kısa Kollu Güpür Detaylı Kayık Yaka A Kesim Gelinlik ÖnerisiKısa kollu gelinlik arayanlara oldukça güzel bir alternatif. Zarif danteli ile şık görünen bu model, krep kemer detayı ile zarif bir görünüm kazanmış.

Kol ve Kemer Detaylı Sade Kayık Yaka Gelinlik

Kol ve Kemer Detaylı Sade Kayık Yaka GelinlikDeğişik bir kol önerisi ile ilkbaharda açık havada gerçekleşecek düğünler için harika bir tercih. Şifon kumaşı ve taşlı kemeri ile son derece güzel bir görünüme sahip bu gelinliği, rahatlık arayan gelinler tercih edebilir.

Krem Rengi Taşlı Güpür İşlemeli A Kesim Gelinlik

Krem Rengi Taşlı Güpür İşlemeli A Kesim GelinlikKrem renginin asil görünümüne güpür ve taş işlemeleri ile desteklenen gelinlik inanılmaz bir görünüme sahip. Kollar sımsıkı saran güpür detaylı tül gelinlik, çok naif görünüyor.

Kuyruk ve Dantel Detaylı Saten Kayık Yaka Gelinlik

Kuyruk ve Dantel Detaylı Saten Kayık Yaka GelinlikStraplez saten ve düz bir gelinliğin üzerine giydirilmiş dantel üst kesinlikle harika görünüyor. Arka taraftan sarkan ve kuyruğa uzanan dantel kumaş gelinlikte istediğiniz hareketi, zarif bir şekilde size sunuyor.

Organze Güpür İşli Kayık Yaka A Kesim Gelinlik

Organze Güpür İşli Kayık Yaka A Kesim GelinlikKırık beyaz renginde ve oldukça kaliteli görünen organze kumaşı ile beğeneceğiniz bir gelinlik. Sade bir gelinlik olmasının yanında çiçekli güpür kumaşı ile dengelenmiş bir gelinlik modeli.

Pronovias Kayık Yaka Dantel A Kesim Gelinlik

Pronovias Kayık Yaka Dantel A Kesim GelinlikPronovias’ın birbirinden zarif ve harika gelinlik modellerinden birisi. Yeni sezonda da sıklıkla göreceğimiz A kesim gelinliklerinde saten ve dantel kumaşı sıklıkla kullanmış.

Sade Elie Saab Kayık Yaka Gelinlik Önerisi

Sade Elie Saab Kayık Yaka Gelinlik ÖnerisiRomantik ve Haute Couture gelinlikleri ile ön plana çıkan Elie Saab’ın muhteşem bir gelinliği. Gövdeyi süsleyen tüy detaylı güpür ile hareketlenen gelinlik, kısa kolları ile oldukça güzel bir alternatif.

Sade Kayık Yaka A Kesim Saten Gelinlik

Sade Kayık Yaka A Kesim Saten GelinlikSadelikten yana olan gelin adayları için mükemmel bir seçenek. A kesim olmasının yanında arka kısmında kabarık olan gelinliğin sadeliği göz doldurucu bir ışıltıya sahip.

Sade Saten Kayık Yaka A Kesim Gelinlik Fikri

Sade Saten Kayık Yaka A Kesim Gelinlik FikriSaten kumaşından plili eteği ile oldukça şık görünen gelinlik, eldiven detayı ile harika görünüyor. Düşük bel ve kemer ile sadeliğine hareket katılmış.

Sırt Detaylı Dantel Kayık Yaka A Kesim Gelinlik Modeli

Sırt Detaylı Dantel Kayık Yaka A Kesim Gelinlik ModeliGelinliğinde sırt detayı arayan gelin adayları için harika bir öneri. Dantel ile hareketlendirilen gelinlik, saten üzerine işlenmiş mükemmel bir görünüme sahip.

Tül Kayık Yaka Çiçek İşlemeli A Kesim Gelinlik

Tül Kayık Yaka Çiçek İşlemeli A Kesim GelinlikTül ve krep kumaşı ile oldukça bohem bir havası olan gelinlik, ilkbahar gelinlerinin vazgeçilmezi olacak. Minik çiçek ve kemer detayı ile uçuş uçuş bir gelinlik.

Tül ve Pul İşlemeli Kayık Yaka A Kesim Gelinlik Modeli

Tül ve Pul İşlemeli Kayık Yaka A Kesim Gelinlik ModeliTül üzerine zarif pul işlemeleri ile kayık yaka modelin mükemmel uyumu yarım kol detaylı ile harika görünüyor.

Kayık Yaka A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kayık Yaka A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Gelinliğin yakasıyla ilgili karar verilirken ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta kişinin minyon tipli mi yoksa uzun veya iri olduğuna mı karar verilmesidir. Minyon tipli gelin adaylarında özellikle V yakalar ve göğüs dekoltesi olan gelinlikler kullanılarak dikkatleri bu bölgeye toplamak ve boyun kısa olması kusurunu gizlemek mümkündür. Minyon tipli gelin adaylarında aynı zamanda kayık yaka gelinlik modelleri de tercih edilmekte, özellikle kilo problemi olmayan gelin adaylarında meydana gelen bu hafif omuz dekoltesi oldukça şık bir görüntü meydana getirmektedir.

Kayık Yaka A Kesim Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Kayık Yaka A Kesim Gelinlik Önerileri ve FikirleriYaka modeli ve etek kesimi sebebiyle özellikle minyon bayanlar tarafından gönül rahatlığı tercih edilebilecek gelin modelleri arasında yer alan kayık yaka A kesim gelinlik modelleri, doğru duvak kullanımı ile ortaya bir prenses havası çıkarmakta ve minik vücut yapısına sahip bayanların bir numaralı tercihi olarak gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here