Modern görünüşleri ile dar omuz yapısına sahip gelin adayları için ideal tercihlerden biri olan kayık yaka gelinlik modelleri, kapalı mekânlarda düğün yapmayı düşünenlere öneriliyor. Kumaş ve tasarımlarına göre farklılık gösteren bu model gelinliklerde sadelik ön plandadır. Yaka kısmının kayık şeklinde olmasından dolayı kolye gibi aksesuar kullanımının uygun olmadığı gelinlikler için yüzük ve bileklik gibi aksesuarlara ağırlık vermek gerekiyor.

Yaka kesiminde kullanılan dantel kumaşlar, gelinliğin oldukça zarif ve gösterişli bir görünüme bürünmesini sağlıyor. Yaka kısmının zarif kesiminin ön plana çıkmasını sağlamak için saç modelinde sade topuz modellerini değerlendirmek gerekiyor. Bu sayede açıkta kalan boyun gelinliğin zarif kesimi sayesinde davetlilerin gözünü kamaştıracaktır.

Bayanların hayatları boyunca önem verdikleri en özel günlerden biri olarak düğün gününde kayık yaka gelinliğini en doğru şekilde yansıtmak için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Pek çok vücut tipine sahip gelin adaylarının gelinlik modeli arasına koyabileceği alternatiflerden biri olarak, kayık yaka prenses bir gelinlik modeli ile ihtişamın en üst düzeyine ulaşmak mümkündür.

Kayık yaka gelinlik tasarımlarını gelin adayları için cazip hale getiren yönlerinden biri de, bu modellerin gelinleri daha zayıf ve zarif görünmesini sağlamasıdır. Özellikle kol ve omuz kısmının kapalı olduğu kayık yaka kesimlerde daha ince görünmek mümkündür. Saten kumaşlardan hazırlanmış olan kayık yaka gelinliklerin yanı sıra, dantel kumaşın zarafetinden yararlanan gelinlik tasarımcıları, dantel kayık yaka gelinlikleri ile öne çıkıyor.

Kayık Yaka Gelinlik Nasıl Seçilir?

Kayık Yaka Gelinlik Nasıl Seçilir?Kayık yaka gelinlik tasarımlarının modern modellerinden yararlanmak gelin adaylarının kendi vücut detaylarını iyi bilmeleri, doğru kayık yaka gelinliği seçmede yardımcı olacaktır. Bu noktada askılı bir gelinlik düşünenlerin, klasik askılı gelinlik modelleri yerine kayık yaka gelinlik modellerini tercih ederek farklı bir şıklık elde edebilirler.

Dikkat etmeleri gereken en önemli nokta, omuz ve kolların daha zarif görünmesini sağlayacak modelleri tercih etmek olacaktır. Ayrıca dantel ve düz kumaşların kattığı farklı görünüşleri değerlendirmek için düğünün yapılacağı mekânı da göz önünde bulundurarak tercih yapılmalıdır. Gelinlik modelleri için her yaka tipi kullanılır mu buradan öğrenebilirsiniz.

Kayık Yaka Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?

Kayık Yaka Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?Gelinlik modellerinin farklı tarzlara göre tasarlanması, farklı tarza sahip olan gelin adaylarının işini kolaylaştırmakta ve kendi tarzlarına uygun gelinliği seçmelerine olanak sağlamaktadır. Kendi tarzını yansıtan gelinlik içinde kendini daha iyi hisseden gelin adayları için düğünleri daha da özel olacaktır. Bu nedenle kayık yaka gelinlik modellerinin genel anlamda maskülen tarza sahip olan gelin adaylarına hitap etmesi, dişiliğini geri planda bırakarak daha sade olmak isteyen gelin adaylarına yakışmaktadır.

Aynı zamanda kilo problemi olan gelinlerin kayık yaka A kesim bir gelinlik modeli ile hayalindeki güzelliğe ulaşması mümkündür. İnce ve zarif gösteren iki kesimin bir araya gelmesi ile oldukça ince görünmek gelin adayları için oldukça kolay ve keyifli olacaktır.

Kayık Yaka Gelinlik Modelleri için Aksesuarlar

Kayık Yaka Gelinlik Modelleri için AksesuarlarYaka kısmının özel bir kesime sahip olmasından dolayı boyunda aksesuar çok fazla kabul etmeyen kayık yaka gelinlik modelleri için, sade aksesuar kullanımına özen göstermek gerekir. Bunun için bilek ve parmaklarda kullanılacak zarif ve küçük boyutlu takılar doğru seçim olacaktır. Kolye kullanımının çok uygun olmadığı kayık yaka gelinlik modeli için, saçlarda kullanılacak aksesuarlar, aksesuar kullanımında sönük kalmayı engelleyecektir.

Tercih kır düğünü ise saçlara takılacak küçük çiçekler gelinliğin şıklığını oldukça doğru bir biçimde tamamlayacaktır. Ayrıca saçlar da toplu modellerin tercih edilmesi de, dikkat gerektiren diğer ayrıntılardan biridir. Saçların salındığı gelin saçlarında kayık yaka kesim geri planda kalacak ve gelinliğin bütün özelliği gizlenecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here