Gelinlik seçimleri pek çok genç kız için hem heyecanlı hem de stresli bir süreç olarak geçmektedir. Bu süreçte birçok farklı gelinlik modeline bakmak ve ona göre seçimler yapmak zorunda kalmak hem büyük bir strese sebep olmakta hem de kafa karışıklığı neticesinde yanlış seçimlere yönelme durumu gelin adaylarının karşısına çıkabilmektedir. Bu zor durumdan kurtulabilmek için gelin adaylarının yapması gereken şey, vücut tiplerini bilmeleri, kusurlu olduğunu düşündükleri vücut bölümlerini kamufle etmeyi sağlayacak modellere yönelmeleridir.

İnce vücut hatlarına ve uzun boya sahip olan gelin adayları için ideal gelinlik kat kat eteklerden oluşmakta, aksine orta veya kısa boylu gelinler için gelinlik tercihi kabarık olmayan hafif kuyruklu modellerden yana olmalıdır. Etek kesimine karar verilirken vücudun üst bölümü de önemlidir. Kilolu bayanların özellikle bel bölgesinde ve basenlerde kilo toplanmış gelin adaylarının dar veya tam tersi kabarık modellerden uzak durması, bunun yerine A kesim gelinlik modellerini tercih etmesi gerekmektedir.

Gelinlik modelini tamamlayıcısı olan vücudun üst kısımları da büyük önem taşır. Büyük göğüslü bayanların straplez modellerden kaçınması, küçük göğüslü bayanların ise straplez ve üst kısımda bol işlemeli modellere yönelmesi gerekir. Aynı zamanda geniş omuzlu bayanların bu genişliği kamufle etmek için kollu veya kalın askılı modellere yönelmesi, dar omuzlu bayanların ise straplez veya kayık yaka modellere yönelmesi gerekmektedir. Kayık yaka gelinlik modeli seçerken neye dikkat edilmeli öğrenmek için burayı tıklayın.

Kayık Yaka İşlemeli A Kesim Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

En çok tercih edilen yaka modelleri arasında yer alan kayık yakalar, A kesim gelinliklerle son derece güzel görünmektedir. Bizler de sizin için kayık yakalı ve işlemeli A kesim gelinlikleri bir araya getirdik:

A Kesim Kayık Yaka Sade İşlemeli Gelinlik

A Kesim Kayık Yaka Sade İşlemeli GelinlikKayık yaka ve balo tipi kesime sahip olan gelinliğin son derece zarif bir görünümü bulunuyor. Bel kısmındaki işlemeli kemer detayı ve plili etekleri ile spor şık bir görünüm sergiliyor. Mükemmel bir kesime sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Boncuk İşlemeli Kayık Yaka A Kesim Gelinlik Modeli

Boncuk İşlemeli Kayık Yaka A Kesim Gelinlik ModeliYarım kollu gelinlik, geniş kayık yakası ve bel kısmındaki güpür üzeri işlemeleri ile son derece şık bir model. Üst kesimi özenle dilmiş ve kulpları iyi bir şekilde oturtularak mükemmel bir görünüm ortaya koyulmuş.

Cepli Uzun Kollu Kayık Yaka A Kesim Gelinlik

Cepli Uzun Kollu Kayık Yaka A Kesim GelinlikGeniş kayık yakası ve tamamen güpür işlemelerden oluşan gelinliğin büstiyer kısmı uzun kollarla tamamlanmış durumda. Etek kısmı ise düz bir kumaştan A formunda cepli bir tasarıma sahip.

Dantel İşlemeli Kayık Yaka A Kesim Gelinlik Modeli

Dantel İşlemeli Kayık Yaka A Kesim Gelinlik ModeliÜst kısmı tamamen dantel işlemelerden oluşan gelinliğin, A kesim parlak kumaştan yapılan eteği güzel bir uyum sağlamış. Uzun kolları ve geniş kayık yakası ile beğeneceğiniz gelinlik modellerinden birisi.

Fransız Güpür İşlemeli A Kesim Kayık Yaka Gelinlik

Fransız Güpür İşlemeli A Kesim Kayık Yaka GelinlikFransız güpür kumaştan yapılan büstiyer kısmı ile zarif gelinlik modellerinden birisi. Kalın saten kemeri ve aynı kumaştan yapılan kabarık A kesim eteği ile göz dolduran bir gelinlik modeli.

Kayık Yaka Boncuk İşlemeli A Kesim Gelinlik

Kayık Yaka Boncuk İşlemeli A Kesim GelinlikGeniş kayık yakası, kısa kolları, ince kemer detayı ve eteklerde tülle hareketlendirilen gelinlik, oldukça şık görünüyor. Pul, boncuk ve güpürlerle süslenen gelinlik, zarif gelin adaylarının beğenisiniz kazanacak.

Kayık Yaka Dantel İşlemeli A Kesim Gelinlik Modeli

Kayık Yaka Dantel İşlemeli A Kesim Gelinlik ModeliM yaka görünümündeki geniş kayık yakası, kollara dökülen dantel kumaşı ile zarif bir gelinlik modeli. Oleg Cassini gelinliklerinden birisi ve zarif görünümü ile göz dolduran bir model. A kesim tül eteği ve üst kısımdaki dantel detayları, gelin adaylarının aradığı ayrıntılar arasında yer alıyor.

Kayık Yaka Fırfır İşlemeli A Kesim Gelinlik Önerisi

Kayık Yaka Fırfır İşlemeli A Kesim Gelinlik ÖnerisiVintage görünümlü gelinlik, fırfırlı etekleri ve üst kısmındaki işlemeleri ile oldukça şık görünüyor. Göğüs altında drapeli bir şekilde toplanan kumaşı ve pul işlemeli yaka detayına sahip. A kesim eteğindeki verev fırfırlı işleme, güzel bir hava kazandırmış durumda.

Kayık Yaka Fırfırlı A Kesim İşlemeli Gelinlik

Kayık Yaka Fırfırlı A Kesim İşlemeli GelinlikFransız güpür kumaştan yapılan üst kesimi ve eteklerindeki kendinden plili özel kumaşı ile şık bir gelinlik modeli. A kesim eteği kat kat bir şekilde Fransız güpür ve plise bir kumaştan yapılmış. Romantik bir görünümü bulunuyor.

Kayık Yaka Kısa Kollu İşlemeli A Kesim Gelinlik

Kayık Yaka Kısa Kollu İşlemeli A Kesim GelinlikKayık yakası ve kısa kollarından oluşan büstiyer kesimi tamamen dantelden yapılan gelinliğin, düz kumaştan eteği bulunuyor. Bel kısmındaki zarif boncuk işlemeli kemer detayı da gelinliğe gerekli ışıltıyı kazandırmış durumda.

Kemerli Kayık Yaka A Kesim Gelinlik Önerisi

Kemerli Kayık Yaka A Kesim Gelinlik ÖnerisiBüzgülü tül kumaştan yapılan gelinlik, sade ve şık bir görünüme sahip. Özellikle nikahlar ve kır düğünleri için harika bir seçenek. Bel kısmındaki boncuk işlemeli kemer detayı ile gelinlik, daha da zarif bir hale getirilmiş.

Kemerli Kayık Yaka Dantel İşlemeli A Kesim Gelinlik

Kemerli Kayık Yaka Dantel İşlemeli A Kesim GelinlikSade ama şık gelinlik modellerinden birisi daha. Üst kısmı tamamen güpür kumaştan yapılan gelinliğin, bel kısmındaki ince kemer detayı, etek ile üst kısmı dengeliyor. Düz kumaştan A formunda tasarlanan etek kısmı ise gelinliğe zariflik kazandırıyor.

Kuyruklu Kayık Yaka İşlemeli A Kesim Gelinlik Modeli

Kuyruklu Kayık Yaka İşlemeli A Kesim Gelinlik ModeliParlak tafta kumaştan yapılan gelinlik, Fransız güpür kumaştan oluşan kol, yaka ve kuyruk kısmına sahip. Yarım kolları ve uzun kuyruğu ile gösterişli bir gelinlik modeli.

Uzun Kollu Kayık Yaka Korseli A Kesim Gelinlik

Uzun Kollu Kayık Yaka Korseli A Kesim GelinlikÜst kesimi korseli bir şekilde tasarlanan gelinliğin, geniş kayık yakası ve uzun kolları güzel bir hava yakalamış durumda. Üst kısma serpiştirilen güpür detaylar ise eteğin tül kumaştan yapılan kabarık A kesim eteğini dengeleyen bir forma sahip.

Yarım Kollu Kayık Yaka A Kesim Gelinlik

Yarım Kollu Kayık Yaka A Kesim GelinlikYakası ve eteği tafta kumaştan yapılan gelinliğin, büstiyer kısmı Fransız güpür kumaş ile yapılmış. Bel kısmındaki kendi kumaşından yapılan kemer detayı ise güzel bir denge yakalamış. Yarım kolları ve cep detayı ile zarif bir gelinlik.

Yarım Kollu Kemerli Kayık Yaka İşlemeli Gelinlik

Yarım Kollu Kemerli Kayık Yaka İşlemeli GelinlikBüstiyer kısmı tamamen Fransız güpür kumaştan tasarlanan gelinliğin, tülden oluşan A kesim bir eteği bulunuyor. Kayık yakalı, yarım kollu ve kemer detaylı gelinlik, romantik bir görünüme sahip.

Kayık Yaka İşlemeli A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kayık Yaka İşlemeli A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Kusurları göstermesi sebebiyle ipek kumaş tehlikeli gibi görünse de gelinliğe verdiği zariflik ve asillik sebebiyle en sık tercih edilen kumaş türleri arasında yer almaktadır.

Vücutta kusur olduğu görülen yerlerde ipek kumaş üzerine işlemeler veya dantel tül gibi ekstra bir kumaş kullanılarak o kusurlar örtülecek ise ipek kumaş gelinlik modellerinin bir numaralı tercihi olmaktadır.

Kayık Yaka İşlemeli A Kesim Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Kayık Yaka İşlemeli A Kesim Gelinlik Önerileri ve Fikirleriİpek işlemeli gelinlik modelleri gelinliğe dair en zarif halini göstermekte ve bu sebeple sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda kayık yaka ve A kesim gelinlikler de zarif bir model oluşmasına sebep olduğundan dolayı özellikle düğün günlerinde göz kamaştırmak isteyen gelin adayları tarafından tercih edilmekte ve işlemeler ile göz kamaştırmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here