Sade gelinlik modelleri özellikle son yıllarda gittikçe yükselen bir tercih edilme oranına sahiptir. Gösterişten uzak olarak üretilen bu modellerde işlemeler de kullanılmakta, ancak bu işlemeler zarif desenlere sahip olduğundan dolayı fazla dikkat çekmeyerek gelinliğin sadeliğinden bir şey kaybettirmemektedir.

Sade gelinlik denilince akla ilk olarak dar kesim gelinlikler gelmekle birlikte, son sezonlara ait kreasyonlar incelendiğinde pek çok farklı gelinlik modelinde de sadelik elde edilebilmektedir. Genel olarak kabarık etekli modellerin ve prenses kesimlerin tercih edilmediği sade gelinlik modellerinde A kesim gelinlikler, balık modeller ve yarım balık etekler sıklıkla tercih edilmektedir. Taş veya boncuk işlemeler ile parlaklık da katılan bu gelinlik modellerinde özellikle romantik bir hava hâkim olmaktadır. Oluşturularak bu romantik havada en büyük payı gelinlikte kullanılan kumaşlar oluşturmaktadır. Dantel veya tül ağırlıklı olan sade gelinlik modellerinde en önemli detaylardan bir diğeri de yaka kısmının nasıl olacağıdır.

Gelinlik modelinde kullanılacak detayın gelinliğin sadeliği ile uyumlu olması özen gösterilmesi gereken noktaların başında gelmektedir. Omuz genişliğine göre değişiklik gösterecek yaka modelinin seçiminde dikkatin çekilmesi gereken nokta belirlenmeli ve buna göre hareket edilmelidir. Geniş omuzlara sahip gelin adayları askılı veya straplez modeller tercih edebilmekte, ancak dar omuzlu bayanlar için dikkati omuz bölgesine çekmek gerektiğinden dolayı kayık yaka hem kurtarıcı hem de şıklığı tamamlayıcı olarak özel olarak tercih edilmelidir.

Kayık Yaka Sade İşlemeli Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Kayık yakalı sade gelinlikler, modern görüntüsü ile beğeni kazanmaktadır. Hafif işlemesi bulunan gelinliklerin hem spor hem de şık bir havaya bürünmesi, birçok kadın tarafından beğenilmektedir. Bizler de sizin için 16 şık gelinlik modeli seçtik:

A Kesim Zarif Gelinlik Modeli

A Kesim Zarif Gelinlik ModeliKayık yaka çalışılan model geniş omuzlu gelinlerin çok güzel taşıyabileceği tarzda olmuş. Fazla kabarık olmayan yapısıyla sade bir görüntü sergiliyor.

Beli Fiyonklu Dantel Gelinlik Modeli

Beli Fiyonklı Dantel Gelinlik ModeliBu modelimizde yarım kol tercih edilmiş. Belinde yerleştirilen ince şerit ve etek uçlarındaki danteller oldukça hoş bir hava katıyor.

Beli Kuşaklı Dantelli Prenses Gelinlik

Beli Kuşaklı Dantelli Prenses GelinlikPrenses modelden vazgeçmem diyenler için harika bir model. Dantel şeklinde gelen kayık yakası, saten kumaş üzerini tamamen kaplayan güpür ile masalsı bir görünüm yansıtılmış.

Dantel ile Süslenmiş Kolsuz Gelinlik Modeli Önerisi

Dantel ile Süslenmiş Kolsuz Gelinlik Modeli ÖnerisiDaha çok uzun boylu gelinlerde hoş duracağınızı düşündüğümüz a kesim bu gelinlik son derece zarif ve yalın bir görünüme sahip.

Güpür ile Süslenmiş A Kesim Gelinlik

Güpür ile Süslenmiş A Kesim GelinlikKalın askılarının omuzlara düşerek kadınsılığın vurgulandığı bu modelin güpürü çok farklı ve şık görünüyor.

Güpür Yakalı Dar Kesim Gelinlik Modeli

Güpür Yakalı Dar Kesim Gelinlik ModeliHerhangi bir kıyafette kayık yaka kullanmak istiyorsanız, bunun nerede başladığı en dikkat etmeniz gereken nokta olmalıdır. Verdiğimiz modelde gerdanın yukarı kısmından başlayan yaka, modelin dar omuzlara sahip olduğu izlenimini veriyor.

Kayık Yaka A Kesim Gelinlik

Kayık Yaka A Kesim GelinlikA kesim ve balık modeli olan bu gelinlik kararsız kalanlar için doğru bir seçim olabilir. Yaka kısmında kullanılan danteller çok doğru bir şekilde uygulanmış.

Kayık Yaka Kolları Dantel Balık Modeli Gelinlik

Kayık Yaka Kolları Dantel Balık Modeli GelinlikUzun kollar gelinliklerde çok tercih edilmese de, balık modeli dantelli bu tarz modellerde şıklığı tamamlayabiliyor.

Kolları Tül Kayık Yaka Sade Gelinlik Modeli

Kolları Tül Kayık Yaka Sade Gelinlik ModeliSaten kumaş üzerine çok narin bir tül ile süslenmiş, a kesim gelinlik modeli sade sevenlerin tercihi olabilir.

Kolları ve Sırtı Güpür Süslemeli Dar Kesim Gelinlik

Kolları ve Sırtı Güpür Süslemeli Dar Kesim GelinlikNefis bir model daha… Kolları ve yan kısımları transparan güpürlü olan modelde dar kesim tercih edilmiş.

Korseli Uzun Kol Kabarık Gelinlik

Korseli Uzun Kol Kabarık GelinlikKorseli olan bu modelde geniş A kesim tasarımı kullanılmış.  Kollarda ve üst kısımda kullanılan dantel romantik bir hava katmış.

Organze Kumaş Üzerine Dantel ile Süslenmiş Gelinlik

Organze Kumaş Üzerine Dantel ile Süslenmiş GelinlikMinyon bayanlar için uygun olabileceğini düşündüğümüz bu modelde kumaş olarak organze tercih edilmiş. Gelinliğin tamamında ise dantel süslemesi hakim.

Saten Kumaş Üzerine Çiçek Detaylı Tül ile Süslenmiş Gelinlik

Saten Kumaş Üzerine Çiçek Detaylı Tül ile Süslenmiş GelinlikKrem rengi olan gelinlik taş işlemesiz, sadece dantel bir dokuya sahip. Yaka kısmına uygulanan transparan üzerindeki danteller gayet şık olmuş.

Tarlatansız Kalın Askılı Sade Gelinlik

Tarlatansız Kalın Askılı Sade GelinlikM yaka ile kayık yaka arasında bir geçiş diye nitelendirebileceğimiz modeli, sade ve gösterişsiz gelinlik arayanlar kullanabilir.

Transparan Kayık Yaka Gelinlik Modeli

Transparan Kayık Yaka Gelinlik ModeliBelde düğüm şeklinde konumlanan dantel, gelinliğin her tarafını sarmış durumda. Yakası düz bir şekilde bitirilirken, dantel detaydan kollara da uygulanmış.

Kayık Yaka Dantelli Balık Modeli Gelinlik

Kayık Yaka Dantelli Balık Modeli GelinlikDizden itibaren başlayan deniz kızı modeli bu gelinlik oldukça şık olmuş. Yakada kullanılan dantelin kalınlığı ve boyutu ise yerinde ve başarılı.

Kayık Yaka Sade İşlemeli Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kayık Yaka Sade İşlemeli Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Sade gelinlik modeli denilince akla gelen net bir model bulunmamaktadır. Kişiden kişiye değişiklik gösterecek bu gelinlik modelinde etek kısmıyla ilgili verilecek karar gelin adayının bacak boyuna göre değişiklik göstermelidir. Minyon bayanlar tarafından yarım balık model eteklerle tamamlanacak bu sade gelinlikler, uzun boylu bayanlar söz konusu olduğunda yerini balık modellere bırakabilmektedir.

Kayık Yaka Sade İşlemeli Gelinlik Önerileri ve Fikirleri?

Kayık Yaka Sade İşlemeli Gelinlik Önerileri ve Fikirleri?Sade ve işlemeli gelinlikler açık hava düğünlerinin de vazgeçilmezi olarak tercih edilmektedir. Asil bir havaya sahip olan bu gelinlik modellerinde ayrıntılar da sadeliğe uygun şekilde tasarlanmalıdır. Gelinlik detaylarında yer alan işlemeler genel olarak sadece etek kısmında yer almakta, duvak detayı ve gelinliğin üst kısmı işlemesiz olarak tercih edilerek sade, zarif ve şık olmayı isteyen gelin adaylarının istekleri karşılanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here