Yaz ve ilkbahar ayları geldiğinde, düğünleri kırlara ve yeşil alanlara taşıyoruz. İşte buradaki düğün konsepti, bir salondan çok daha farklı oluyor tahmin ettiğiniz gibi. Hele ki yazın müjdecisi olan ilkbaharın gelmesiyle birlikte yeşeren ağaçlar, kırlar ve tomurcuklanan çiçekler, içimizi kıpır kıpır yapar. İşte böylesine taze bir ortamda evlenmek istiyorsanız, kesinlikle kır düğünlerini tercih etmelisiniz.

Son 5 yıldır, kır düğünlerine olan ilgi oldukça arttı. Bir klişe haline gelen düğün salonları, ısınan havayla birlikte daha da çekilmez hale geliyor. Zaten mis gibi bir hava varken neden böylesine kasvetli bir ortamı seçelim ki? İşte bu şekilde düşünen gelin adayları, gelinlik ve aksesuar seçimlerini de buna göre yapıyorlar. Sizlere daha önce düğün mekanına göre hangi vücut tipinde gelinlik seçilmesi gerektiğinden bahsetmiştik. Peki, gelin makyajında nasıl bir tutum sergileniyor?

Eğer düğününüzü kırlarda yapmak istiyorsanız, gelinlik seçiminizi buna uygun yaptığınız gibi makyajınızı da buna uygun yapmalısınız. Bir otel veya salon için tercih edilen makyaj, sizi açık havada boya küpü gibi gösterebilir. Zaten buna da gerek yok. Baharın tazeliği, yazın enerjisi yüzünüzü de yansıyacağı için makyaj konusunda rahat olacaksınız. Elbette cildinizi buna hazırlamak da isteyebilirsiniz. Düğün tarihiniz yaklaştığında iyi bir cilt bakımı programı ile kendinizi de tazeleyin. Böylece ağır fondötenlere ve kapatıcılara ihtiyaç duymayan, pırıl pırıl bir cilde sahip olacaksınız.

Kır Düğünü için Gelin Makyajı Modelleri

Kır Düğünü için Gelin Makyajı ModelleriKır veya bahçelerde yapılacak düğün törenleri için ağır bir makyaj yapmamalısınız. Çünkü kapalı mekanlarda yapılan ışıklandırmalar nedeniyle yoğun bir fondöten kullanmanız gerekebilir; ama kır düğünlerinde hafif özellikte ürünler kullanmanız gerekiyor. Örneğin BB Kremler, açık hava düğünleri için en ideali olacaktır. Ayrıca cildinize bakım yaptırmanızı da öneririz.

Ağır bir makyajla güzelliğinizi örtmemek için far ve eyeliner kullanımı önemlidir. Bahar tonları dediğimiz, şeftali ve uçuk pembe tonları en çok tercih edilendir. Ama farınızın uçup gitmemesi için far bazlarından kullanabilirsiniz. Göz kapağınıza ve kaş altlarınıza bu bazlardan sürerek, farın kalıcılığını sağlayabilir ve dağılmasını önleyebilirsiniz. Ardından istediğiniz tarzda bir eyeliner ve maskara ile göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Farınızla uyumlu tonlarda allık ve ruj kullanmanızla makyajınızı bitirebilirsiniz.

Kır Düğünü için Gelin Makyajı Önerileri ve Fikirleri

Kır Düğünü için Gelin Makyajı Önerileri ve FikirleriKır düğünleri için hafif retro bir makyaj uygulayabilirsiniz. Gözlerinizi ön plana çıkaracağınız bu makyajda, şeftali tonları yoğunlukla tercih edilmektedir. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise eyeliner kısmını gerçekten profesyonel bir makyöze yaptırmanızdır. Betty Page’in ismini birçoğunuz bilmiyor olabilirsiniz; ama retro göz makyajı hepinizi cezbediyordur. Kırmızı ruju, hafifçe öne çıkarılmış elmacık kemikleri ve gözleri ile oldukça çekici bir görünümü hepiniz biliyorsunuzdur.

Buğulu gözler ise kır düğünü için tercih edilen diğer bir makyajdır. Modası hiçbir zaman geçmeyen bu makyaj türü, gri ve siyah tonlarda yapılıyor. Abartıdan uzak, cildinizi ve gözlerinizin parladığı bu türde de kendinizi oldukça iyi hissedeceksiniz. Bu yılın da modası olan nude tonlar ise bu makyajı tamamlamanız için en iyi renklerdir. Aydınlık ve gold tonlarını da kullanabilirsiniz. bu konuda profesyonel bir makyöz tercih edebileceğiniz gibi kendi becerilerinizi de kullanabilirsiniz.

Kır Düğünü için Gelin Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kır Düğünü için Gelin Makyajında Dikkat Edilmesi GerekenlerKır düğünü için gelin makyajında dikkat etmeniz gereken en önemli konu kesinlikle cildinizin sağlıklı görünmesidir. Sağlıklı bir görünüm için çeşitli makyaj ürünleri bulunsa bile doğal güzelliğinizi yok etmemelisiniz. Düğün tarihiniz yaklaşırken cilt bakımınıza önem vermeniz gerekiyor. Ayrıca bilmelisiniz ki cildiniz yorgunluğunuzu direkt yansıtır. Bu nedenle heyecandan veya yorgunluktan uykusuz kalmamaya dikkat etmelisiniz. Cildinizin donuklaşmasını ve göz altlarınızın morarmasını istemiyorsanız, dinlenmeye dikkat etmelisiniz. Duru ve temiz bir cilt, her zaman en güzel makyajınızdır.

Dikkat edeceğiniz bir diğer konu ise saç ve makyaj uyumunuzu sağlamaktır. Yani retro bir makyajla abartılı topuzları tercih etmemelisiniz. Aynı şekilde, buğulu göz makyajınızı gölgeleyecek düz topuzlardan uzak durmalısınız. Özellikle açık saç kullanmak isteyen gelin adayları için kır düğünlerinin en uygun yer olduğunu hatırlatır ve buna uygun kır düğünü makyajı tercih etmenizi öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here