Düğünler, bir kadının hayatı boyunca geçirebileceği en özel anlardan birisidir ve bu nedenle her kadın kendi düğününde en güzel gelin olabilmek için elinden gelen çabayı göstermektedir. Düğün öncesi hazırlıklar arasında makyajdan tutun da gelinliğin modeline kadar farklı pek çok stres unsuru bulunmaktadır. Ancak düğün hazırlıklarında, kadınları belki de en çok strese sokan şeylerden birisi ise düğün esnasında kullanacakları gelin saçının ne şekilde olacağıdır.

Bir geline bakıldığında makyaj ile birlikte en çok dikkat edilen bölümlerden birisi olan gelin saçı konusunda farklı pek çok model, günümüzde başarı ile uygulanmaktadır. Gelin saçı genellikle kuaförlerin önerilerine göre yapılmakta ve mevsimlerine göre ayrılmaktadır. Yani bir yaz düğünü için uygulanacak olan gelin saçı daha farklı bir tarzda iken; bir kış düğününde kullanılabilecek olan gelin saçları kış mevsimine uygun şekilde tasarlanmaktadır.

Özellikle son yıllarda gitgide artan kış mevsiminde düğün yapma geleneği ile kışa uygun gelin saçı modeli arayışı da çoğalmaya başlamıştır. Burada önemli olan kış mevsimi için yapılacak olan gelin saçının; yüz yapısına, gelinliğe, düğünün yapılacağı mekâna ve gelinin makyajına uygun olmasıdır. Bu kıstaslardan herhangi birisi ile uyumsuz olan gelin saçı, istenilen başarıyı sağlayamamakta ve gelinlerin hayallerindeki görüntüye sahip olamamalarına sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden de kış mevsiminde bazı gelin saçı modelleri üzerine ağırlık gösterilmesi çok daha mantıklıdır.

Kış Düğünü için Açık Gelin Saçı Modelleri

Kış Düğünü için Açık Gelin Saçı ModelleriKış düğünlerinin belki de en şık saç modellerinden birisi de açık gelin saçı türleridir. Özellikle yakası açık ya da straplez gelinlikler ile çok hoş duran bu modellerde, gelinliğin yapısına dikkat etmek çok önemlidir.

Üstü tamamen kapalı ya da uzun kollu bir gelinlik ile açık gelin saçı uygulamak ne yazık ki istenilen şık görüntüye ulaşılmasını engellemektedir. Bu yüzden açık gelin saçı modellerinin mutlaka omuz kısımlarında dekoltesi bulunan gelinlikler ile tercih edilmeleri gerekmektedir.

Omuzları dar olan gelinler de aynı şekilde açık gelin saçı modelini yapmamalıdır. Boy konusunda ise kısa boylu gelinleri, açık saç modelleri olduklarından çok daha kısa göstereceği için bunun yerine toplu modelleri kullanmaları daha doğru olmaktadır.

Açık gelin saçı modelleri saça uygulanırken saç aralarına konulabilecek olan küçük çiçek ya da aksesuarlar ile gelinlerin saçları hareketlendirilebilmektedir. Yüzü küçük olan bayanların da tercih edebileceği açık gelin saçı modelleri, gelinleri çok daha ince gösterebilmektedir.

Kış Düğünü için At Kuyruğu Saç Modelleri

Kış Düğünü için At Kuyruğu Saç ModelleriAt kuyruğu, şık görüntüsünün yanı sıra toplu ve sıkı hali ile bugün pek çok kadın tarafından ilk olarak gözden geçirilen saç modelleri arasında yer almaktadır. Her gelinin gönül rahatlığı ile saçlarında uygulayabileceği at kuyruğu modelleri; açık gelin saçı modelleri gibi enseyi kapatmamakta ve böylece derinin nefes almasını sağlayarak, gelinlerin çok daha rahat hareket edebilmelerine imkân vermektedir.

At kuyruğu modelinde püf nokta ise ne kadar sıkı bir at kuyruğu yapıldığı ile ilgilidir. Gece boyunca saçı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak isteyen kadınların, yapılacak olan at kuyruğunun sağlamlığından da emin olmaları önemlidir. At kuyruğu türleri arasında bombeli, sıkı ya da örgülü modeller yer almaktadır ve model seçimi gelinlerin kişisel zevkine bırakılmaktadır.

Kış Düğünü için Çift Topuz Saç Modelleri

Kış Düğünü için Çift Topuz Saç ModelleriÇift topuz modelleri de sevimli görünümleri ile iki yandan kulak şeklinde toplanarak genç ya da hep genç kalan gelinlerin en çok tercih ettikleri gelin saçı modellerinden olabilmektedir. İki yana konulabilecek olan ufak tokalar ise bu saç modelini daha da zenginleştirebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here