Evlenme aşamasında olan gelinlerin nadiren tercih ettiği gelinlik aksesuarlarından birisi olan bolerolar, özellikle kış mevsiminde düğün planlayan kadınlar için aslında en ideal gelinlik tamamlayıcı ürünlerdendir. Düğün elbiseleri için tasarlanan aksesuarlar arasında çok az kullanılan bolerolar, kullanışlı olmalarının yanı sıra gelinliklere çok daha hoş bir hava katmaları ile bilinmektedir.

Bir gelinlik aksesuarı olan boleroların farklı kullanılma amaçları bulunmaktadır. Bu amaçlar arasında fazla kiloları gizleme özelliği, gelinliklere ayrı bir hoşluk katmaları ya da kış mevsiminde yapılan düğünlerde üşüyen gelinleri bir nebze olsun ısıtmaları gibi farklı durumlar yer almaktadır. Gelinlik boleroları en çok vintage tarzı düğünlere yakışmaktadır ve bu tür düğünler için özel olarak üretilen dantelden yapılma bolerolar pek çok gelin tarafından tercih edilebilmektedir.

Kış düğünlerinde gelinler için en önemli aksesuarlardan birisi olarak sayılabilecek bolerolar kürklü modellerinin kalın ve soğuk geçirmez yapısı sayesinde gelinlerin kış düğünleri esnasında ısınmalarını sağlamaktadır. Ayrıca kürklü boleroların yanı sıra tüylü bolerolar da yine bu bağlamda kullanılabilecek olan gelinlik aksesuarlarına örnek olarak verilebilmektedir. Bu boleroların dışında uzun kollu bolerolar ise kalın ya da sarkık kollu olup bu sorunlarını gizlemek isteyen bayanların tercih edebileceği bolero çeşitlerindendir.

Uzun kollu bolerolar ayrıca bayanların fazla kilolarını da örtmekte ve böylece çok daha zayıf gözükebilmelerini mümkün kılmaktadır. Sadece bu amaç için bile birçok gelin tarafından bolero tercihi yapılabilmektedir.

Kış Mevsiminde Gelinlik Modeline Uygun Bolero Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Kış Mevsiminde Gelinlik Modeline Uygun Bolero Tercihi Nasıl Olmalıdır?Gelinlik için bir bolero alınmadan önce; gelinliğin modeline, dikim şekline, kullanılan malzemelere ve daha pek çok farklı ince ayrıntıya dikkat edilmesi gerekmektedir. Straplez türü bir gelinlik alınıyorsa, mini ceket modelinde kollu bir bolero seçimi daha uygun olmaktadır.

Straplez gelinlik yerine omuzlarında süsleme bulunan ya da dantel kolları olan gelinlik tercihi yapan gelinler ise bir düğme yardımı ile boyun bölgesinden bağlanan ve dışarıdan bakıldığında bir tür şalı andıran bolerolardan alarak çok hoş bir görüntü yaratabilmektedir. Bu ve benzeri örnekler üzerinden ilerlenebilmekle birlikte doğru bolero seçimi için en iyi zamanın doğru gelinlik seçiminden sonra olacağı söylenebilmektedir.

Kış Mevsiminde Hava Koşullarına Uygun Bolero Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Kış Mevsiminde Hava Koşullarına Uygun Bolero Tercihi Nasıl Olmalıdır?Kış mevsiminde gelinlerin kendilerini sıcak tutabilmek için tercih edebilecekleri şık ve havalı bazı bolero modelleri bulunmaktadır. Kış boleroları genellikle bol tüylü ya da bol kürklü modellerden meydana gelmektedir.

Renk seçimi konusunda ise beyaz gelinliğin üzerine yine beyaz bir bolero seçimi yapılabilmekle birlikte düğünlerinde iddialı olmak isteyen cesur gelinlerin, kırmızı ya da mavi bolero modellerini deneyebilmeleri de mümkün olmaktadır.

Kış mevsimi içerisinde yapılacak olan düğünlerde giyilecek olan boleroların vücudu iyice sarmasına ve sıcak tutmasına rağmen gelinin hareketlerini kısıtlayıcı olmamasına da ayrıca dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kış Mevsiminde Farklılık Yaratmak İsteyen Gelinlere Uygun Bolero Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Kış Mevsiminde Farklılık Yaratmak İsteyen Gelinlere Uygun Bolero Tercihi Nasıl Olmalıdır?Kış döneminde yapılması planlanan düğünlerde soğuktan kötü etkilenmemek isteyen gelinlerin tercih ettiği kışlık gelin bolerosu seçimlerinde özgün seçenekler bulabilmek mümkün olmaktadır. Cıvıl cıvıl renklerden oluşan gelinlik boleroları normal hayatta da canlı ve çok renkli bir giyim tarzını benimsemiş olan kadınların kullanabilecekleri en güzel gelinlik aksesuarlarındandır.

Bu tür bir kombinasyonda gelin çiçeğinin, gelin ayakkabılarının ve gelin bolerosunun tek renk olarak gelinlikten ayrılması ortaya oldukça farklı ve şık bir görüntüçıkarabilmektedir. Bembeyaz ya da kırık beyaz gelinliklere dahi uygulanabilen bu kombinasyon sayesinde rengarenk ve güzel bir gelin olabilme olanağı vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here