Her genç kız günün birinde gelinlik giyeceğinin ve harika bir düğünü olacağının hayalini kurmaktadır. Hal böyle olunca o büyük gün için karar alındığı andan itibaren en küçük detay dahi günlerce düşünülerek hummalı bir hazırlığa girişilir. Şüphesiz ki bir düğünün yıldızı, tüm gözlerin üzerinde olduğu kişi yani gelindir. Gelinin en önemli detayı ise gelinliğidir. Ancak gelinlik seçimi başlı başına ciddiye alınması gerekli bir konudur.

Gelinlilik seçimi yapılırken düğünün yapılacağı mekândan tutun, düğün konseptine kadar birçok faktör değerlendirilerek en doğru seçim yapılmalıdır. Bazen de sadece gelinin içinden gelen ses dinlenir ve yıllardır hayalini kurduğu model için çalışmalar başlatılır.

Zaman geçtikçe modada birçok yenilik olmaktadır. Hemen her gün yeni bir trend veya moda akımına uyanabildiğimiz şu günlerde, gelinliklerinde bundan nasibini alması tabi ki beklenen bir durumdur. Bu aşamada eski zamanlarda gelinliğin vazgeçilmez aksesuarı olarak kullanılan eldivenlerin, son yıllarda hemen hiçbir gelinlik modelinde kullanılmadığı şüphesiz konuya ilgisi olan kişilerin dikkatini çekmiş bir detaydır.

Günümüzde sadeliğin modaya da yansıdığı, tasarımların çoğunda kendini gösteren bir durumdur. Gelinliklerde de sadeleşmeye gidilmiş ve kabarık prenses model eteklerden, metrelerce uzayan kuyruklardan vazgeçildiği gözlenmiştir. Hal böyle olunca eldiven de son yılların gelinlik trendlerinde kendine yer bulmayı başaramamış, demode bir aksesuar olarak kalmıştır. Buna rağmen eğer vintage bir gelinliğin hayalini kuruyorsanız eldivenler vazgeçilmeniz olmalıdır.

Hangi Gelinlik Modellerinde Gelin Eldiveni Kullanılabilir?

Hangi Gelinlik Modellerinde Gelin Eldiveni Kullanılabilir?Düğününüzün hangi mevsimde yapıldığından daha öncelikli olarak göz önünde bulundurmanız gereken faktör, gelinliğinizin modelidir. 70’li yılların gözde aksesuarı olan eldivenler, o yıllarda model ayırt etmeksizin her gelinliğin tamamlayıcısı olarak kullanılmıştır.

Günümüzde ise eldiven kullanarak yakalayacağınız nostaljik havayı yumuşatmak adına; gelinlik modelinde, fazlasıyla abartılı ve kabarık bir gelin eteğinden veya 70’lerin bir diğer trendi olan karpuz kollu gelinliklerden uzak durmanız yerinde olacaktır.

Sade bir gelinlik tercihi, tül detaylarının ağırlıkta olduğu bir eldiven seçimi ile tamamlanırsa hem zarif hem de son derece klas bir görüntü elde edilebilir. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi eldiven seçiminin pek de son yılların gözdesi olmadığı bilinmelidir.

Kış Gelinleri Eldiven Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kış Gelinleri Eldiven Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?Gelinlik aksesuarları arasında gözden kaybolan eldivenler, son nefeslerini vermek üzere oldukları moda camiasında kelimenin tam anlamı ile küçülerek bitiyorlar. Burada söylenmek istenen, günümüz gelin eldivenlerinin eskiye oranla git gide küçülüyor olduğu.

Dirseğinize kadar uzanan tül eldivenler veya satenler sizi hoş bir görüntüye kavuşturmak için yeterli değil. Özellikle kış gelinleri, genellikle gelinliklerini beyaz tonlarında bir kürk veya şal ile tamamlamayı tercih ettiklerinden abartılı bir eldiveninde kombine girmesi, göz yorucu bir görüntüye sahip olmaya neden olabilir.

Gelin bolerolarında olduğu gibi eldiven seçiminde de abartıdan kaçınmalısınız. Kıs için gelin bolerosu nasıl olmalı öğrenmek için tıklayın. Bu nedenle eldiven kullanacak olan kış gelinleri yaparlarsa modayı yakalamayı başarabilirler.

Gelin Eldiveninin İşlevselliği Önemli mi?

Gelin Eldiveninin İşlevselliği Önemli mi?Bir kış gelini iseniz kendinizi soğuk havadan korumak için de gelinlik tercihini bir eldiven ile tamamlamak istiyor olabilirsiniz. Ancak bu bakış açısı ile gereksiz bir aksesuar seçimi yapmaktan öteye gidemeyeceğiniz belirtelim. Düğünün gerçekleşeceği salonda zaten eldivene ihtiyaç duymayacağınız göz önünde bulundurulursa, gelin eldivenin sadece bir aksesuar olarak görülmesi gerektiği de daha iyi anlaşılabilir.

Bir kış düğününün prensesi olacak olan gelin adaylarına tavsiyemiz, nostaljik bir hava yaratarak kullanacakları gelin eldiveninin modern bir görüntüye sahip olması. Daha kısa ve takılarınızın görüntüsünü engellemeyecek modelleri tercih etmenizde fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here