Yazın gelişini birbirinden farklı birçok kelime öbeği ile ifade etmek oldukça yaygındır. Örneğin, deniz mevsimi başladı, tatil mevsimi başladı gibi sözcükler kullandığımız sıkça olur. Bunlardan birisi de düğün mevsimi geldi şeklindedir. Dilimize yapışacak denli yaygın şekilde düğünlerin yapıldığı tarihler, hep yazı gösterse de kış düğünleri de alternatif bir seçenektir.

Kişisel veya ailevi koşulları nedeni ile kış düğünü yapmak zorunda kalanlar veya kış mevsimini daha çok sevip yeryüzünün beyaza büründüğü bir günde beyazlar içinde olmayı dileyenler için son derece romantik bir seçenektir. Mevsim değişikliği ile beraber yalnızca mekan değişmez, seçeceğiniz gelinlikten düğün konseptine ve gelin makyajına kadar kışın etkileri küçük dokunuşlar ile kendini göstermelidir.

Kış gelinleri, düğünlerini yapacakları yeri belirledikten sonra, giyecekleri gelinliğe karar vermelidir. Gelin makyajının seçilebilmesi ve doğru şekilde yapılabilmesi için öncelikle gelinlik ile uyum içerisinde olması gereklidir.

Yapılacak en temel dokunuş ise fresh renkler yerine daha sıcak tonlara kaymak konusunda olmalıdır. Nasıl ki bahar düğünlerinde tazelik ve akıcılık tema alınıyorsa; bir kış düğününde de iç ısıtacak daha sıcak tonların kullanılması yerinde ve uygun olacaktır. Ancak bu noktada kesinlikle abartıdan kaçınılması gereklidir. Aksi taktirde koyu tonlardan oluşan ağır bir gelin makyajı ile karşı karşıya kalınabilir ki; bu durum masumiyetin simgelendiği bir gece için hiç de yerinde olmayan uygunsuz bir görünüşe neden olacaktır.

Kış Gelin Makyajı Uygulamasında Kaçınılması Gerekenler Nelerdir?

Kış Gelin Makyajı Uygulamasında Kaçınılması Gerekenler Nelerdir?Düğün gününüz yaklaştıkça içinizi kaplayan heyecan da her geçen gün biraz daha artacaktır. Hal böyle iken o muhteşem günde her detayın önceden düşünülmüş ve kararlaştırılmış olması, sizi son dakika streslerinden uzak tutacak en önemli etkenlerdir. Makyaj da bir gelinin en öncelikli aksesuarı olarak kabul edildiğinden daha önceden kararlaştırılmasında büyük bir yarar vardır.

Kendinizi kalıpların içinde tutmaktan hoşlanmayanlardansanız bir kış düğünü tercihi yaparak farklılığın ilk adımını atmış bulunabilirsiniz. Bir diğer adım ise makyaj klişelerini elinizin tersiyle itmektir. Kurallar ve olmazsa olmazlarla kendinizi kısıtlandırmanın bir anlamı olmasa da bir kış gelinin mutlaka uzak durması gereken bazı detaylar vardır. Porselen makyaj, gelinlerin büyük çoğunluğun tercihi olan gelin makyajı şeklidir, ancak bir kış gelini için kesinlikle yerinde olmayan bir seçenektir.

Smoke Eyes Gelin Makyajı ile Görüntünüzü Isıtın

Smoke Eyes Gelin Makyajı ile Görüntünüzü IsıtınSmoke eyes yani dumanlı göz makyajını bilmeyen bir kadın herhalde yoktur. Kim Kardashian başta olmak üzere Hollywood ünlüleri ile hayatımıza giren ve popülerleşen bu makyaj tekniği, gözleri öne çıkaran iddialı bir makyaj çeşididir. Bu nedenle smoke eyes makyajı, kış gelinleri için oldukça ideal bir seçenektir.

Hem sıcak hem de gizemli bir görüntüye sahip olacağınız bu makyaj, doğru ruj ve allık ile tamamlandığında ise son derece yerinde bir yoğunluk ve ağırlık içerecek sofistike bir seçimdir.

Kış Gelinlerinin İdolü Buzlar Prensesi

Kış Gelinlerinin İdolü Buzlar PrensesiDüğününüzü kışın yapmayı tercih edecek kadar, kış mevsimi ile barışıksanız sanıyoruz ki sizin favori prensesiniz buzlar prensesi. Bir stil olarak ele alınacak olursa buzlar prensesi, bir kış gelini için tepeden tırnağa iyi bir tema olabilir. Makyaj için ise bu görüntü hem mevsime hem de düğünün gözdesi olan geline son derece yakışacak bir tercihtir.

Soğuk tonların kullanılacağı bu makyajda en önemli aşama ten makyajıdır. Kusursuz ve pürüzsüz bir görüntü elde edildikten sonra, soğuk tonlar ile göz makyajı tamamlanır ve son olarak nude tonlarda ruj ile bitiriş yapılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here