Kış düğünü için gelinlik seçimi tamamlandığında sıra, en önemli aşamalardan biri olan gelin saçına gelmektedir. Gelin saçı alternatifleri arasında topuz, açık gelin adaylarının yüz hatları ve gelinlik modeli esas alınarak karar verilmektedir. Aynı zamanda mevsimin özelliklerine göre gelin saçına karar vermekte de fayda vardır.

Gelin topuzu modelleri, gelin saçı için daha çok emek ve uğraşı isteyen modeller olduğu için, fazlasıyla özenen gelinler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca düğün boyunca daha uzun ömürlü olabilen topuz modelleri, açık ve dağınık modellere göre gelinin daha rahat etmesini sağlamaktadır.

Düğün gününe az kala saç modeli olarak topuz tercih edecek olan gelin adayları, kış mevsimi için çok sayıdaki topuz modelini rahatlıkla tercih edebilirler. Havanın serin olması, yapılan topuzun dağılmasını önleyeceği gibi daha az terleme olacağı için düğün sonuna kadar ilk yapıldığı andaki gibi düzgün ve şık durması mümkündür.

Kış düğünü için sımsıkı toplanmış ense ya da tepeden topuzlar çok fazla önerilmezken, dalgalı ve oldukça gösterişli olan gelin topuzları önerilmektedir. Kış düğününe uygun diğer saç modelleri için tıklayın.

Kış düğünlerinin kapalı mekanda yapılacak olması, topuz seçiminde önemli bir etken niteliğindedir. Gelin topuzu modeline karar verirken mevsimi esas almak önemli bir davranış olsa da yüz şeklinin hangi topuz modeline uygun olduğunu belirlemek de gelin saçının kusursuz görünmesini sağlar.

Kış için Gelin Topuzu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kış için Gelin Topuzu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Çok çeşitli olan gelin topuzu modelleri, gelin adaylarının seçim yapmakta zorlanmalarına neden olmaktadır. Tepeden ve enseden olan topuz modellerinin yanı sıra dağınık ya da sıkı topuz modelleri de gelin adayları tarafından ilgi ile takip edilmektedir.

Düğün günü geldiğinde bir topuz modeline karar vermek durumunda olan gelin adayının seçim yaparken, gelin saçını tek başına düşünmeyip, birçok unsur ile bir bütün olarak ele alması seçim yapmayı kolaylaştıracaktır. Abartılı gelinlik modeline sahip olanların daha sade bir topuz tercih etmeleri ve uzun yüz hatlarına sahip olan gelinlerin ise ensede toplanan topuzları tercih etmeleri önerilmektedir.

Yüz Şekline Göre Kış Gelin Topuzu Modelleri

Yüz Şekline Göre Kış Gelin Topuzu ModelleriOldukça havalı ve gösterişli duran tepeden topuz modelleri, gelin adaylarının tercih ettikleri ve rahat etmelerini sağlayan topuz modellerinin başında gelmektedir. Oval yüz hatlarına sahip gelin adaylarına fazlasıyla yakışan bu topuz modeli, aksesuar kullanıma da müsaittir. Yüz yapısı küçük olan gelinler için ise yüze saç düşmeyecek şekilde yapılan topuz modelleri önerilmektedir.

İnce ve uzun yüz hatlarına sahip olan güzel yüzlü gelin adaylarının kış düğünü için tercih edebilecekleri en ideal gelin saçı arasında sade ve abartılı olmayan topuz modelleri yer almaktadır. Öne düşen perçem ya da dalgalı saçlarla yüzün güzelliğini örtmek yerine, en özel günde sadelikten yana olmak, oldukça şık ve zarif bir gelin olmayı sağlayacaktır.

Kış Gelinleri için Uygun Olmayan Topuz Modelleri

Kış Gelinleri için Uygun Olmayan Topuz ModelleriGelin saçı, şık bir gelin olmak için dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biridir. Bu nedenle kış mevsiminde düğün yapacak olanların mevsime uygun seçimler yapmaları gerekir. Kış gelinleri için pek çok topuz modeli uygun olsa da örgülü dağınık topuz modelleri çok fazla önerilmemektedir. Genellikle kır düğünü gelinlerinin tercih ettiği örgülü gelin saçları, kış mevsimine uygun olmayan modellerin başında gelmektedir.

Sıcak havalardan dolayı çabuk bozulan gelin saçları konusunda, kış gelinleri oldukça şanslı sayılmakta ve saç tercihinde daha özgür olabilmektedirler. Bu doğrultuda düğün mekânı göz önünde bulundurularak yapılacak topuzun gösteriş düzeyi ayarlanmalıdır. Sade olmak isterken de sıradan saç modelleri, kapalı mekânda gerçekleşmesi muhtemel olan kış düğünlerinde daha dikkat çekici olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here