Gelinlik modası her yıl değişkenlik gösterirken, farklı vücut yapısındaki gelin adaylarının yüzünü güldürecek çözüm önerileri doğrultusunda değişmesi, bazı gelin adaylarının kusurlarını en iyi şekilde avantaja çevirmelerini sağlıyor. Bu noktada özel günlerinde ihtişamlı görünmek için aylar öncesinden büyük çaba içinde olan gelin adayları içinde, kısa boylu olanlar için birçok ipucu ve çözüm önerisi bulunmakta olup mutlaka bu noktalara özen göstermek gerekmektedir. Bu öneriler göz önünde bulunup, gelinlik seçimi bu doğrultuda yapıldığı takdirde düğün gününde harika bir gelin olmamak mümkün değil.

Öncelikle kendi vücut yapılarını iyi tanımanın ardından, kısa boylu bir gelin adayı için en doğu gelinlik modelinin hangi model olduğunun iyi bilinmesi gerekir. Olduğundan daha kısa görünmeye neden olan kabarık gelinlikler, kısa boylu gelin adaylarının uzak durmaları gereken modeller arasındadır.

Boyun uzun görünmesini sağlayan V yakalı gelinlik modeli ile şık bir gelin topuzu tamamlandığında, olduğundan daha uzun bir gelin olmak mümkün. Ayrıca bel kesimi yukarıda olan gelinlik modelleri ile bacak boyunu daha uzun göstermek oldukça kolaydır. Tüm ilgiyi gelinliğin etek kısmında toplayarak kısa boylu olmayı göz ardı etmek için, etek uçlarında yer alan dantel ve işlemeye sahip modeller tercih edilmelidir.

Kısa boylu gelin adaylarının dikkat etmeleri gereken en önemli nokta, bel hatlarını ortaya çıkaracak modellerden uzak durmaları gerekir. İki parça yerine ek parça gelinlik modelleri daha uzun görünmeyi sağlar.

Kısa Boylu Gelinler Hangi Model Gelinlik Seçmeli?

Kısa Boylu Gelinler Hangi Model Gelinlik Seçmeli?Gelinlik seçiminde beklentilerin ve beğenilerin hükmü sürse de, kilo ve boy gibi önemli ayrıntılara, gelinlik seçimini büyük ölçüde etkilemektedir. Kısa boylu gelin adayları için önerilen gelinlik arasında, A kesim ve yarım kollu gelinlik modelleri ilk sırada yer alıyor. Bu önerilerin önemli sebeplerinden biri olarak, A kesim gelinliğin birçok vücut yapısına uygun olması ve yarım kollu gelinlik ile daha uzun görünmenin mümkün olması gösterilebilir.

Yaka kesiminin M ve V yaka kesiminde olması kısa gelinlerin daha uzun görünmelerine neden olacaktır. Ancak kısa boylu olmanın yanı sıra minyon tipli bir vücut tipi söz konusu ise ince askılı ve kabarık gelinlik modelleri uygun seçimler arasında yer alabilir.

Kısa Boylu Gelinler Gelinlik Seçerken Neye Dikkat Etmeli?

Kısa Boylu Gelinler Gelinlik Seçerken Neye Dikkat Etmeli?Gelinlik seçiminde yapılan bir hata, yıllarca bakılan düğün fotoğraflarında aynı hata ile yüzleşmeye neden olur. Bu nedenle özellikle kısa gelin adaylarının kendilerini daha uzun ve şık hissedebilecekleri gelinlik modellerine yoğunlaşmaları gerekir. Öncelik olarak kendilerini uzun görecekleri gelinlik modelleri yerine, olduğundan daha kısa gösterecek gelinlik modellerini bilerek bu hataya düşmemeleri gerekmektedir.

İşlemeler içinde kaybolmuş ve oldukça kabarık bir gelinlik ile kısa boylu bir gelin adayı daha da basık görünür şık görünmekten söz edilemez. Duvak ve kuyruk uzunluğunun gelinlik ile orantılı olmasına dikkat etmek ve gereksiz uzunluklara seçimler arasında yer vermemek gerekir.

Kısa Boylu Gelinlere Yakışacak Gelinlik Modelleri

Kısa Boylu Gelinlere Yakışacak Gelinlik ModelleriKısa boylu gelinlerin şık bir gelin olma çabalarını gerçeğe dönüştürebilmeleri için, uzun boylu görünmekten çok, çekici görünecekleri modelleri tercih etmeleri tavsiye edilir. Bu doğrultuda, V yaka dantel bir gelinlik modelindeki hafif dekolte detayı ile çekici bir gelin olmak pekâlâ mümkündür.

Diğer yandan sırt dekoltesi kısa boylu gelin adayları için pek tavsiye edilmezken, kabarık gelinlik modelinde ısrar ediliyorsa, etek kesiminin düz olmasına özen gösterilmesi gerekir. Aksi halde asimetrik kesimli bir gelinlik eteği ile kısa boylu bir gelin adayının daha da kısa görünmesi kaçınılmaz olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here