Zarafet denildiğinde akla gelen ilk renk beyazdır. Masumiyet ve çekiciliğin bir arada bulunduğu tek renk olan beyazın gelinlikte duruşu çok önemlidir. Renk tonlarından, kumaş çeşitlerine kadar her ayrıntının düşünülmesi, gelin için dünyanın en güzel heyecanıdır. Gelinlerin, doğru gelinliği seçebilmek adına kendilerini iyi tanıması gerekir. Özellikle vücudunu tanıyan her bayan için gelinlik seçimi oldukça kolay geçecektir. Vücut tipini belirledikten sonra gelin adayı ikinci detaya yani dikime odaklanabilir. Eğer özel dikim bir gelinlik istiyorsanız çalışmalara, düğünden çok önce başlamanız uygun olacaktır.

Özel dikim ve hazır gelinlik arasında fiyat ve zaman farkı dışında çok da endişelenecek bir fark yoktur. Sonrasında dikkat edilmesi gereken konu ise ister özel dikim ister hazır olsun gelinliği nasıl bir düğünde giyeceğinizdir. Düğün mekânınız ve mevsiminiz gelinlik seçiminizin temelini oluşturur. Kısa gelinlikler daha çok yaz mevsimine hitap ederken, kış aylarında yapılan düğünler için bolerolu ya da kürklü gelinlikler önerilir.

Her ne boyda olursa olsun gelinliğin vazgeçilmez detayı dantellerdir. Farklı model ve renk tonlarında yapılan dantellerin kısa gelinliklerde duvak ve askılarda kullanılması, gelinliğe şık bir hava katmaktadır. Bunun yanında kısa ve tamamı dantel olan gelinlikler de oldukça tercih edilen modeller arasındadır. Dantelin gelinlik üzerinde yer alması gelinliğin asaletini zenginleştirir. Ayrıca kullanılan aksesuar da gelinliğin nasıl göründüğünü etkileyecek unsurlardan biridir. Ayakkabıdan bukete kadar her detay dantel ile harmanlanabilir.

Kısa Dantel Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Dantel kumaştan yapılmış kısa gelinlikler, özellikle ilkbahar ve yaz mevsimlerinde tercih edilmektedir. Birbirinden farklı şekillerde tasarlanan kısa gelinlikler, vücut tipinize uygun bir şekilde tercih edildiği zaman en iyi görüntüleri sunmaktadır. İşte sizlere birbirinden güzel kısa gelinlikler:

İncili Kayık Yaka Dantel Mini Gelinlik Önerisi

İncili Kayık Yaka Dantel Mini Gelinlik ÖnerisiKayık yakalı gelinliğin üst kısmı tamamen incilerle süslenmiş durumda. Sırt kısmında ise derin bir V dekoltesi bulunuyor. Etek uçlarındaki dantel detaylar ile yüksek belli mini eteği bulunan gelinlik, son derece şık görünüyor.

Kayık Yaka Kısa Kollu Kabarık Mini Gelinlik

Kayık Yaka Kısa Kollu Kabarık Mini GelinlikKayık yaka ve kısa kollu gelinlik, mini modeller arasında farkını ortaya koyuyor. Oldukça farklı bir dantel kumaşı bulunan gelinliğin, bel kısmındaki fiyonk şeklindeki kemeri de gelinlikle iyi bir uyum yakalamış.

Kemer Detaylı V Yaka Kısa Dantel Gelinlik

Kemer Detaylı V Yaka Kısa Dantel GelinlikDerin bir V yakası bulunan askılı gelinlik, bel kısmındaki drapeli ve taşlı kemeri ile oldukça şık görünüyor. Kısa gelinlikler arasında farklı ama şık olmak isteyenler için iyi bir seçenek. Ayrıca üç boyutlu dantel kumaşı da oldukça güzel görünüyor. Askılı gelinlik modeli seçerken nelere dikkat edilmeli buradan öğrenebilirsiniz.

Kısa Kollu Dantel Vintage Kısa Gelinlik

Kısa Kollu Dantel Vintage Kısa GelinlikVintage bir gelinlik istiyorsanız tam size göre bir model. Düz kesim kısa model gelinlik, kısa kolları ile oldukça güzel görünüyor. Eski tarzdaki dantel kumaşı ise saten bir kemer ile hareketlendirilmiş. Oldukça güzel bir mini gelinlik modeli. Kısa kollu gelinlik modeli seçerken nelere dikkat etmek gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz.

M Yaka Straplez Mini Dantel Gelinlik Modeli

M Yaka Straplez Mini Dantel Gelinlik ModeliHem spor hem şık bir gelinlik istiyorsanız oldukça uygun bir model. M yakalı straplez gelinlik, kısa ve kabarık etekleri ile oldukça şık görünüyor. Çiçekli dantel kumaşı ise sevimli bir hava katmış. Yaz ve ilkbahar ayları için son derece uygun bir model.

Organze Mini Etekli Dantel Büstiyerli Gelinlik

Organze Mini Etekli Dantel Büstiyerli GelinlikOrganze etekli gelinlik, üst kısımda oldukça şık bir dantel kumaşla birleştirilmiş. Kısa boydaki gelinlik, beğeninizi kazanacak bir zarafete sahip. Kayık yakalı gelinlik, spor olmasına karşın oldukça şık görünüyor.

Tafta Üzeri Dantel Aplikli Kısa Gelinlik

Tafta Üzeri Dantel Aplikli Kısa GelinlikBolero detayı bulunan gelinlik, pileli kısa eteği ile oldukça güzel görünüyor. Straplez kesim büstiyeri ve bolerosu, dantel kumaştan tasarlanan gelinlik, etek uçlarına da aynı dantel koyulmuş. Ara kısımda ise tafta kumaş kullanılarak güzel bir hava yakalanmış. Tafta gelinlik modeli nasıl seçilir buradan öğrenebilirsiniz.

Transparan Kayık Yaka Dantel Kısa Gelinlik Modeli

Transparan Kayık Yaka Dantel Kısa Gelinlik ModeliZarif bir mini gelinlik arayanlar için uygun bir model. Düğünde olmasa bile düğün sonrası arkadaş partisinde giyilebilecek harika bir gelinlik. Kayık yakası ve transparan detayları ile de modern bir hava yakalanmış durumda.

Tül Detaylı Kayık Yaka Kısa Dantel Gelinlik Önerisi

Tül Detaylı Kayık Yaka Kısa Dantel Gelinlik ÖnerisiKayık yakalı ve yarım kollu olan kısa model gelinlik, Fransız dantelinin tüm zarafetini taşıyor. Tül detayları ise sporlaşan gelinlik, ilkbahar aylarında düğün yapacak olan ve kısa bir model giymek isteyen gelin adayları için uygun bir model.

Uzun Kollu Sırt Dekolteli Tamamen Dantel Kısa Gelinlik

Uzun Kollu Sırt Dekolteli Tamamen Dantel Kısa GelinlikSon derece modern ve şık bir kısa gelinlik. Derin ve oval sırt dekoltesi bulunan gelinliğin, uzun kolları bulunuyor. Tamamen dantel kumaştan tasarlanan gelinlik, birçok gelin adayının beğenisini kazanacak.

Uzun Kollu Tamamen Dantel Mini Gelinlik Modeli

Uzun Kollu Tamamen Dantel Mini Gelinlik ModeliUzun kollu bir kısa etekli gelinlik istiyorsanız tam size göre bir model. Son derece zarif olmasının yanında özellikle nikah için uygun bir model olduğunu da belirtmek isteriz. Sade ve şık görünen danteli ile farkınızı ortaya koyacaksınız.

Yarım Kollu Dantel Aplikli Kısa Gelinlik Önerisi

Yarım Kollu Dantel Aplikli Kısa Gelinlik ÖnerisiÜç boyutlu bir dantel kumaşa sahip olan gelinlik, yarım kolları ve kayık yakası ile son derece güzel görünüyor. Kısa ve dar bir model olan gelinlik, tam düğün sonrası partiler için tasarlanmış bir model. Üç boyutlu gelinlik kumaşı nedir buradan öğrenebilirsiniz.

Yarım Kollu Farklı Tasarım Dantel Mini Gelinlik

Yarım Kollu Farklı Tasarım Dantel Mini GelinlikFransız dantel kumaşı ile farkını ortaya koyan bir gelinlik. Yarım kolları ve farklı tasarımı ile kısa gelinlikler arasında farkınızı ortaya koyacağınız bir model. Arka kısmı önüne göre daha uzun olan gelinlik, son derece şık görünüyor.

Yarım Kollu Üç Boyutlu Dantel Kısa Gelinlik Modeli

Yarım Kollu Üç Boyutlu Dantel Kısa Gelinlik ModeliYarım kollu ve üç boyutlu kumaşı ile şık bir gelinlik. Kayık yakası var ve etekleri kabarık bir formda tasarlanmış. Eğer hem şık hem de spor bir model arıyorsanız özellikle ilkbahar ayları için dikkat çekici bir model.

Yarım Kollu Yuvarlak Yaka Kısa Dantel Gelinlik

Yarım Kollu Yuvarlak Yaka Kısa Dantel GelinlikNikah için uygun bir gelinlik modeli. Kısa kesim eteği ve bisiklet yakası ile son derece mütevazi bir model. Yarım kolları ile dantel kumaşı son derece güzel görünüyor.

Zarif Dantel Kumaş Transparan Mini Gelinlik Modeli

Zarif Dantel Kumaş Transparan Mini Gelinlik ModeliZarif bir Fransız dantel kumaşı bulunan gelinliğin, transparan kısımları bulunuyor. Farklı ama oldukça şık bir kısa gelinlik. Eğer farkınızı ortaya koymak istiyorsanız tam size uygun bir model. Özellikle ilkbahar ile yaz aylarının başlangıcına uygun bir model.

Kısa Dantel Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kısa Dantel Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Gelinliğinizin dantelli olmasına karar verdikten sonra dantel modelini belirlemeniz gerekir. En şık ve en zarif gelinliklerde dantel, az ve abartısız şekilde kullanılır. Bununla beraber seçeceğiniz dantelin çeşidi de önemlidir. Kendini her gelinlikte belli eden ve dantel denildiğinde akla gelen ilk çeşit Fransız dantelidir. İnce bir yapısı olan Fransız dantelinin kullanımı çok rahat, görünüşü ise çok şıktır.

Gelinlik için çok büyük bir bütçe ayrılmamışsa seçilen dantel çeşidi kordone danteli de olabilir. Hem rahat hem de zarif bir görünüme sahip olduğu söylenebilir. Eğer gelinliğinizin tamamı dantel olsun istiyorsanız bu seçimde mevsim çok önemlidir. Yaz gelinliklerinde ince danteller; rahat ve kolay kullanıma sahip olurken, kış gelinliklerinin tamamınınkalın dantel olması hareketinizin kısıtlanmasına neden olacaktır. Bu nedenle doğru düğün mevsiminde doğru danteli seçmek önemlidir. Dantel gelinlik modeli seçerken nelere dikkat etmek gerektiğini buradan, mini gelinlik seçerken dikkat edilmesi gerekenleri buradan öğrenebilirsiniz.

Kısa Dantel Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Kısa Dantel Gelinlik Önerileri ve FikirleriHer gelin adayı kısa ve dantelli gelinlik giyme cesaretini gösteremez. Eğer böyle bir fiziğe sahipseniz en güzel gelinliklerden birine sahipsiniz olacaksınız. Kısa ve dantelli gelinliklerde en önemli detay, bacak boyu ile ilgilidir. Bacak boyu uzun olan gelinlerin, kısa gelinlik tercih etmeli doğru bir seçimdir. Minyon tipli gelinler için de uygun olan kısa gelinlikler, her mevsime göre hazırlanabilir.

Özellikle kısa tutulan etek ve duvak kısmında tercih edilen dantel, daha hoş bir görüntü sağlayacaktır. Kısa gelinliklerin tamamının dantel olmasından ziyade küçük detaylarda dantellere yer verilmesi de gelinliğin zarif görünmesine yardım eder. Kısa boylu gelinler, gelinlik seçiminde nelere dikkat etmesi gerektiğini buradan öğrenebilir.

Modern gelinlik anlayışının vazgeçilmezleri olan kısa dantel gelinlikler, gelinin hanımefendi görünümünü pekiştirecektir. Seçeceğiniz gelinliğin özellikle yaka ve kol kısımlarında genişçe kullanılmış dantel figürü sizi daha geniş omuzlu, boyunuzu ise daha uzun gösterecektir. Dantelli olan kısa gelinliklerde en önemli seçimlerden biri de ayakkabılardır. Gelinliğiniz, tamamen dantelli ise ayakkabının dantelli olmasından kaçınılmalıdır. Ancak belli kısımlarında dantel varsa ayakkabıda da detaylar bulunabilir. Bunun dışında kısa gelinliğin en büyük avantajlarından biri de aksesuar seçeneğinin fazla olmasıdır. Kısa ve dantelli bir gelinlikte eldiven ve şapka kullanmanız da şık görünmenize yardım edecektir. Gelinlikte az kullanılan dantel, buketinizin sap kısmında yer alabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here