Gelinlik modelleri arasında en klasik model olan prenses gelinlikler, senelerdir modasını eskitmemiş, hala ilk günkü gibi sıklıkla ve heyecanla tercih edilmektedir. Her vücut tipine uygun olması en büyük tercih edilme sebebi gibi gözükse de, en özel günlerinde kendilerini prenses gibi hissetmek de pek çok genç kızın en önemli hayali olarak dikkat çekmektedir.

Prenses modellerde ağırlık olarak tül kumaş tercih edilse de özellikle son yıllarda dantel kumaşlarda kullanılmaya başlanmış ve prenses modellere klasik havanın yanı sıra romantiklik de katmayı başarmışlardır. Özellikle büyük kalçalı gelin adaylarının tercih etmesi muhtemel olan prenses gelinliklerde kullanılacak dantel detaylar, tam bir eski zaman havası yansıtmakta ve bu sayede gelin adayının kendisini özel hissetmesine neden olmaktadır.

Gelinliğin en önemli bölümlerinden bir tanesi etek kısmı olmakla birlikte yaka ve kol detayları da gelinliğin bütünlüğü ve şıklığı için oldukça büyük önem taşımaktadır. Yaka kısmına karar vermek için gelin adayının omuz genişliği önem taşımakta, kol detayıyla ilgili doğru karar vermek için ise hem kolların boyu ve kalınlığı hem de omuz-kol arasının genişliğine dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle kol kısmının kalın olmasından şikâyetçi olan gelin adayları, kolların omuzla birleştikleri yeri kapatacak şekilde bir model tercih ederek kolların rahatsız eden kapısını kapatmayı hedeflemektedir. Aynı zamanda uzun kollu gelin adayları da kısa kollu ve uzun kollu modelleri kullanabilmektedir.

Kısa Kollu Dantel Prenses Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Kolsuz veya uzun kollu bir model yerine, kısa kollu ve dantelli bir gelinlik tercih edenler için muhteşem modeller sunacağız. Hem prenses hem de kısa kollu olmaları nedeniyle spor – şık bir görünümü olan 16 gelinlik sizlerle:

Bisiklet Yaka Kısa Kollu Gelinlik Önerisi

Bisiklet Yaka Kısa Kollu Gelinlik ÖnerisiBisiklet yaka ve cepli olan model oldukça rahat bir hava yansıtıyor. Eğer ince bir bele sahipseniz bu model bir gelinlikte ortaya çıkarabilirsiniz.

Dantelli Prenses Model Gelinlik

Dantelli Prenses Model GelinlikGelinliğin kolları omuzları kaplayan kalın askılardan oluşuyor. Yaka olarak M kesim tercih edilirken, süsleme olarak güpür üzerine minik taşlar işlenmiş.

Dantel ve Taş İşlemeli Prenses Modeli Gelinlik

Dantel ve Taş İşlemeli Prenses Modeli GelinlikKalp şeklindeki yaka ve kalın askılar gelinliğin üst tarafına inanılmaz hoş göstermiş. Basene kadar inen taşlı güpür ile gelinliğin şıklığı perçinlenmiş.

Düşük Kol Prenses Modeli Dantelli Gelinlik

Düşük Kol Prenses Modeli Dantelli GelinlikDaha çok geniş omuzlu bayanların kullanması gereken modelde V yaka, düşük kol çalışılmış. Saça eklenen gül detayları da gayet hoş bir görüntü yaratıyor.

Etek Uçları Hareketli Kabarık Gelinlik Modeli

Etek Uçları Hareketli Kabarık Gelinlik ModeliApoletli omuz görüntüsü veren bu gelinlikte taşlar ve boncuklar sık bir şekilde işlenmiş. Etek kısmında ise sade bir tül uygun görülmüş.

Güpür Süslemeli Yarım Kol Gelinlik

Güpür Süslemeli Yarım Kol GelinlikYarım kol şeklinde tasarlanan gelinlikte Fransız danteli esintisi veren güpür çalışılmış. Dilim dilim gelen kayık yaka gerdan kısmını çok zarif gösteriyor.

İnci İşlemeli Kayık Yaka Prenses Gelinlik

İnci İşlemeli Kayık Yaka Prenses GelinlikBu modelin işlemesi ve yakanın düzenine bayılabilirsiniz. Beyaz inci ve krem taşlarla döşenmiş üst kısım büyüleyici görünüyor.

Kayık Yaka Kısa Kollu Dantelli Gelinlik

Kayık Yaka Kısa Kollu Dantelli GelinlikA kesimi yapılan gelinlikte eldiven kullanılması ve yakasının ince bir güpür şeklinde yapılması, bu modeli minyon tipli bayanların daha güzel taşıyacağı hissini uyandırıyor.

Kemer Detaylı Dantelli Prenses Gelinlik

Kemer Detaylı Dantelli Prenses GelinlikCapri kollu gelinliğin taşlarla işlenmiş kemer detayı çok zarif olmuş. Etek kısmında ise tül üzerine serpinti şeklinde dantel nakışı yerleştirilmiş.

Kısa Kollu Boncuklu Dantel Gelinlik

Kısa Kollu Boncuklu Dantel GelinlikM yaka diğer bir adıyla kalp yaka gelinlikler, bayanların en sevdiği modeller arasındadır. Göğüs ve gerdan kısmını çok hoş gösterir. Tıpkı bu modelde olduğu gibi.

Kolları Dantel Kare Yaka Gelinlik

Kolları Dantel Kare Yaka Gelinlikİşinin ehli bir tasarımcının elinden çıktığı belli olan bu kusursuz tasarımın arka kısmında, kalçaya kadar inen kaplama düğmeler bulunuyor. Yaka olarak kare, kol olarak ise yarım kol tercih edilmiş.

Krem Rengi Dantelli Kısa Kollu Gelinlik

Krem Rengi Dantelli Kısa Kollu GelinlikÇok kabarık olmayan krem rengi gelinlik yine uzun boylu bayanların tercih etmesi gereken bir model. Etekleri uçuş uçuş olduğu için uzun boyda çok daha hoş görüneceğini düşünüyoruz.

Taş ve İncilerle Süslenmiş Tül Gelinlik

Taş ve İncilerle Süslenmiş Tül GelinlikEtek kısmında olabildiğince sadeliğe gidilen modelin, üst kısmında bir o kadar yoğun işleme kullanılmış. V yaka şekli ise göğüsleri ön plana çıkarmayı başarmış.

Tül Üzerine Dantel ile Süslenmiş Kabarık Gelinlik

Tül Üzerine Dantel ile Süslenmiş Kabarık GelinlikDilim dilim gelen dantel detaylı yakası, yine tül üzerine parçalar halinde gelen güpürü ile romantik bir hava sergileyen gelinliğin, yaprak desenli eldivenleri son derece zarif olmuş.

Yaka ve Kolunda Dantel Detaylı Prenses Gelinlik

Yaka ve Kolunda Dantel Detaylı Prenses GelinlikSade sevenler için mükemmel bir gelinlik modeli. Yuvarlak yakası, yarım kolu ve bel kısmındaki ince şeritler sadelikten uzaklaşılmadan tasarlanmış.

Yarım Kollu Saten Üzerine Dantel İşlemeli Gelinlik

Yarım Kollu Saten Üzerine Dantel İşlemeli GelinlikYarım prenses olan gelinlikte ana kumaş olarak saten tercih edilmiş. Yonca yaprakları şeklindeki dantel ile de tül üzerine süsleme yapılmış.

Kısa Kollu Dantel Prenses Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kısa Kollu Dantel Prenses Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Romantik bir gelinlik modeli olan kısa kollu dantel kumaştan yapılmış prenses model gelinlikler, özellikle kapalı alanda yapılacak düğünlerde tercih edilmelidir. Şık bir topuz ve dantel detaylı duvaklarla tamamlanabilecek bu gelinlik modelleri kapalı mekân düğünlerinde şık ve gösterişli bir hava meydana getirerek herkesin beğenisini kazanmayı hedeflemiştir.

Kısa Kollu Dantel Prenses Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Kısa Kollu Dantel Prenses Gelinlik Önerileri ve FikirleriEn özel günlerinde bir prenses gibi olmak isteyen gelin adaylarının tercihi olan kısa kollu dantel detaylı prenses model gelinlikler, uzun boylu gelin adayları tarafından kullanılabildiği gibi minyon gelinler tarafından da tercih edilebilmektedir. Doğru aksesuarlarla tamamlanılacak olan bu gelinlik modelleri tercih edilirken özellikle dikkat edilmesi gereken nokta ise kullanılacak dantelin gelinliğin tamamında benzerlik göstermesidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here