Tercihi daha kapalı gelinlik modellerinden yana olanlara hitap eden kısa kollu gelinlikler, aynı zamanda yaz düğünleri için şahane bir alternatif niteliği taşıyor. Kır düğünü konseptinde ya da kapalı mekânlarda yapılması düşlenen düğünlerde kısa kollu gelinlik modeli özellikle son yılların favori modelleri arasındadır.

Dantelden tasarlanmış kısa kol detayı ile sade bir gelinlik modelinin daha hareketli bir forma kavuşması mümkündür. Diğer yandan çok fazla aksesuar kullanmayı gerektirmeyen bir model olarak, gelinliğin tam anlamıyla göz dolduran bir şıklık için yeterli olması, sade bir gelin olmayı hayal edenlerin beğenisine yönelik seçeneklerdir.

Geniş omuzlu gelin adaylarının daha dar bir görünüme ulaşmasını sağlayan kısa kollu gelinlik modelleri ile her bayan ince ve zarif bir gelin olabilir. Bu yönde birçok modelin olması bayanların kendi zevklerine uyumlu olan kısa kollu bir gelinlik giymelerine imkân oluşturmaktadır.

Kısa kollu gelinliklerde sıkça yer verilen sırt dekoltesi, aynı anda hem sade hem de çekici olmayı sağlamaktadır. Gelinlik modelinin genelini yansıtacak kumaş tercihi ile saten ya da dantel kumaşlardan dikilmiş olan kısa kollu gelinlikler, her bayanın rahatlıkla tercih edeceği modellerdir. Kısa kollu gelinlikler pek çok etek kesimi ile oldukça uyumlu duran modellerdir. Prenses kısa kollu gelinlik modeli ile şık bir otel düğünü ile evlenirken, A kesim özelliğine sahip bir kısa kollu gelinlik ile de, kır düğünü yapmak oldukça keyif verici olacaktır.

Kısa Kollu Gelinlik Nasıl Seçilir?

Kısa Kollu Gelinlik Nasıl Seçilir?Kısa boylu bayanların daha ince ve uzun görünmelerini sağlayan kısa kollu gelinlikler, yuvarlak ve V yaka kesimler ile bir araya geldiğinde oldukça şık olmak mümkündür. Gelinlik seçerken gelinliği bir bütün olarak değerlendirmek başarılı bir gelinlik seçimi için en önemli kurallardan biridir. Bu nedenle kısa kollu gelinliklerde de, kol detayının gelinliğin bütünüyle olan uyumu göz önünde bulundurularak tercih yapılmalıdır.

Kolun dantel kumaştan dikilmiş olması ile gelinliğin birçok yerindeki dantel detayların uyumlu olması gibi kriterlere dikkat ederek seçim yapılmalıdır. Diğer yandan şık bir bileklik ve yüzük ile oldukça şık aksesuar seçimi yapmak da mümkündür.

Kısa Kollu Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?

Kısa Kollu Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?Klasik tarza hitap eden gelinlik modellerinden olan kısa kollu gelinlik tasarımları, hafif kilolu ve kısa boylu bayanların rahatlıkla giyebileceği modellerdir. Gelinlik üzerinde pek çok saç modeli oldukça şık dururken, açık ve toplu yapılan gelin saçları ile kısa kollu gelinliğin bütün şıklığını ön plana çıkarmak oldukça kolaydır. Bu noktada kısa kollu gelinlik seçecek olan gelin adaylarını farklı olmak adına abartılı seçimler yapmaktan kaçınmaları gerekiyor.

Aksi halde kısa kollu gelinliğin mütevazı görünümünü abartılı aksesuar ve seçimlerle basit bir gelinlik modeline dönüştürmek kaçınılmazdır. Yaz aylarının favori gelinlik modellerinden olmasının yanı sıra, ilkbahar düğünleri içinde kısa kollu gelinlik modelleri rahatça tercih edilebilir.

Kısa Kollu Gelinlik Modelleri için Aksesuarlar

Kısa Kollu Gelinlik Modelleri için AksesuarlarEn şık aksesuarlar ile gelinlik şıklığını tamamlamak çoğu kez mümkün olurken, gereksiz ve abartılı olan aksesuarlar, bütün şıklığın yerle bir olması için yeterli olmaktadır. Kısa kollu gelinlik modelleri de gereksiz aksesuar kullanımı için uygun olmayan modellerdir.

Genellikle şık ve zarif bir bileklik ile tamamlanınca oldukça şık duran modeller, gelin adaylarının tam anlamıyla asil bir gelin olmalarını sağlamaktadır. Kısa kollu gelinlik üzerine saça takılan aksesuarlarda son derece asil görünü kazandıran aksesuarlardır. Şık bir çiçek ya da taşlı bir gelin tacı ile kısa kollu gelinlikler en şık şekilde tamamlanabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here