Herkesin giyim zevkinin farklı olduğu gibi gelinlik modelleri tercih edilirken de her gelin adayı farklı modellere yönelmektedir. Kimi gelin adayı için düğün günlerinden gösterişli olmak ve tüm dikkatleri üzerine çekmek önemli iken, bazı gelin adayları içinse tam tersine daha sade ama şık ve zarif olmak önem taşımaktadır.

Gösterişli olmayı tercih eden gelin adayları kabarık etekli, bol işlemeli ve genel olarak straplez modelleri tercih ederken, sade olmak isteyen ve gelinlik modelini de buna uygun olarak seçen gelin adayları kısa kollu, yuvarlak veya bisiklet yaka ve etek kısmı düz inen gelinlik formlarını tercih etmektedirler. Gelinlik modelleri ile genel yargı gelinliğin gösterişli, kabarık ve ışıltılı olması olduğundan dolayı bu tür modelleri seçen gelin adayları klasik olarak gözükmekte, sade modelleri tercih eden gelin adayları ise daha sıra dışı olarak gözükmektedir. Sadeliği ile göz dolduran ve dikkat çeken bu gelinlik modelleri, aynı zamanda rahat ve kolay bir kullanım da sağlamakta ve düğün gününde rahat hareket imkânı vermesi sebebi ile de tercih edilmektedir. Ayrıca kısa kollu gelinlik seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz.

Özellikle düz kesim eteklerin veya balık modellerin kullanıldığı bu tür gelinliklerde, şık, sade ve düz bir topuz saç modeli kullanılmakta, uzun duvaklar yerine saç aksesuarları tercih edilmekte ve ayakkabı modellerinde de gelinliğin aynı renginde platform ve yüksek topuk ayakkabılar kullanılmaktadır.

Kısa Kollu Yuvarlak Yaka Sade Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Kısa kollu gelinlikler, özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında sıklıkla karşımıza çıkan modellerdir. Bu model, yuvarlak yaka ile sade bir şekilde tasarlandığında son derece güzel görüntüler ortaya çıkmaktadır. İşte sizler için seçtiklerimiz:

A Kesim Sade Kuyruklu Kısa Kollu Gelinlik Önerisi

A Kesim Sade Kuyruklu Kısa Kollu Gelinlik ÖnerisiOldukça sade bir görünümü olan gelinlik, yuvarlak yakası ve kısa kollarıyla kibar bir görünüme sahip. Bel kısmındaki motif işlemeleri ile ışıltı kazandırılan gelinlik, A kesim eteğiyle mütevazi bir model.

Düşük Bel Kısa Kollu Yuvarlak Yaka Sade Gelinlik

Düşük Bel Kısa Kollu Yuvarlak Yaka Sade GelinlikSade görünümlü gelinlik, yuvarlak yakası ve kısa kolları olan güzel bir model. Düşük bel eteği, drapeli bel kısmı ile spor bir görünüme sahip. Özellikle ilkbahar gelin adayları için güzel bir seçenek.

Kemer Detaylı Sade Kısa Kollu Yuvarlak Yaka Gelinlik

Kemer Detaylı Sade Kısa Kollu Yuvarlak Yaka GelinlikDüz kesim gelinliğin, mütevazi yakası ve kısa kolları ile zarif bir model. Mürdüm rengi işlemeli kemer detayı ile hem sporlaştırılmış hem de ekstra renk kazandırılmış. Tafta kumaşı ile sonbahar ayları için harika bir model.

Kemerli Kısa Kollu Yuvarlak Yaka Sade Gelinlik Modeli

Kemerli Kısa Kollu Yuvarlak Yaka Sade Gelinlik ModeliTamamen dantel bir kumaştan tasarlanan dar kesim gelinlik, yaka kısmındaki transparanlık ve ince kemer detayı ile zarif bir model. Geniş yuvarlak yakası ve kısa kolları ile asil bir gelinlik modeli.

Kısa Kollu Kemer Detaylı Sade Yuvarlak Yaka Gelinlik Modeli

Kısa Kollu Kemer Detaylı Sade Yuvarlak Yaka Gelinlik ModeliDüz kesim gelinlik, drapeli kısa kolları ile vintage bir görünüme sahip. Bel kısmındaki kemer detayı ve taşlı tokası ile kumaşındaki ışıltıları dengeleyen model.

Kısa Kollu Tafta Kumaş Sade Yuvarlak Yaka Gelinlik

Kısa Kollu Tafta Kumaş Sade Yuvarlak Yaka GelinlikFarklı görünümlü bir gelinlik arıyorsanız, tam size göre bir model. Düşük bel eteği, drapeli bir şekilde farklı tutamlarla tutturulmuş. Kare yakası ve kısa kolları ile sporlaştırılmış bir görünümü bulunuyor.

Kısa Kollu Yuvarlak Yaka Sade İşlemeli Gelinlik

Kısa Kollu Yuvarlak Yaka Sade İşlemeli GelinlikFransız güpür bir kumaştan yapılan gelinlik, oldukça romantik bir görünüme sahip. İnce kemer detayı, yaka kısmındaki transparanlık ve tül eteği ile oldukça güzel görüntüye sahip.

Prenses Model Etekli Kısa Kollu Yuvarlak Yaka Gelinlik

Prenses Model Etekli Kısa Kollu Yuvarlak Yaka GelinlikTafta kumaştan yapılan gelinliğin, kabarık plili eteği oldukça gösterişli bir görünüme sahip. Üst kısmı düz büstiyer üzerine tül yaka ve kısa kolları ile tasarlanmış. Cepleri de bulunan gelinlik, spor şık bir görünüme sahip.

Sade İşlemeli Kısa Kollu A Kesim Gelinlik

Sade İşlemeli Kısa Kollu A Kesim GelinlikHafif A kesim eteği bulunan gelinliğin, zarif bir kumaş bulunuyor. Üst kısmı dar bir şekilde tasarlanmış ve hafif ışıltılı bir kumaşa sahip. Basene kadar oturtulan gelinlik, parlak kumaşı ile güzel bir model.

Sade İşlemeli Yuvarlak Yaka Tafta Kısa Kollu Gelinlik Modeli

Sade İşlemeli Yuvarlak Yaka Tafta Kısa Kollu Gelinlik ModeliTafta kumaştan yapılan gelinliğin üst kısmındaki boncuk ve taş işlemeleri bulunuyor. Bazen kısmındaki kemer detayı bulunan gelinlik, eteklerde drapeli balon bir görünümle birleşiyor. Kısa kolları ve yuvarlak yakasıyla da mütevazi bir model.

Sade Yuvarlak Yaka Kısa Kollu Drapeli Gelinlik Modeli

Sade Yuvarlak Yaka Kısa Kollu Drapeli Gelinlik ModeliÜst kısmı inci işlemeli, romantik bir görünüme sahip. Yuvarlak yakası ve kısa kolları bulunan gelinliğin, bel kısmı drapeli bir şekilde kemerle süslenmiş. Mütevazi ve romantik bir gelinlik isteyen gelin adayları için güzel bir seçenek.

Üstü Güpür Kısa Kollu Sade Yuvarlak Yaka Gelinlik

Üstü Güpür Kısa Kollu Sade Yuvarlak Yaka GelinlikÜst kısmı tamamen Fransız dantelden yapılmış gelinliğin, uçuşan tül etekleri bulunuyor. Hem romantik hem de spor bir gelinlik modeli. İnce kemer detayı bulunan gelinlik, ilkbahar ve yaz ayları için güzel bir seçenek.

Vintage Kısa Kollu Sade Yuvarlak Yaka Gelinlik

Vintage Kısa Kollu Sade Yuvarlak Yaka GelinlikVintage bir görünümü bulunan gelinliğin, Fransız dantel detayları harika bir görünüm sergiliyor. Düz kesim eteği ve üst kısmındaki geniş yuvarlak yakası ile romantik bir görünüm oluşturulmuş. Fransız dantel kolları ve sırt kısmındaki dekolte ile güzel bir gelinlik.

Yuvarlak Yaka Kırık Beyaz Sade Kısa Kollu Gelinlik

Yuvarlak Yaka Kırık Beyaz Sade Kısa Kollu GelinlikTül kumaş üzerine yaprak detayları bulunan gelinliğin, klasik bir kesimi bulunuyor. Kabarık A kesim eteği ve sade görünümü ile şık bir gelinlik modeli. Sade bir şıklık arayan gelin adayları için iyi bir seçenek.

Yuvarlak Yaka Kısa Kollu Düşük Bel Gelinlik

Yuvarlak Yaka Kısa Kollu Düşük Bel GelinlikZarif Fransız dantel kumaştan yapılan gelinliğin, geniş yuvarlak yakası bulunuyor. Romantik görünümlü gelinlik modellerinden birisi. Kısa kolları ve bel kısmındaki drapeli görünüm ile şıklık kazandırılmış.

Yuvarlak Yaka Kısa Kollu Saten Sade Gelinlik

Yuvarlak Yaka Kısa Kollu Saten Sade GelinlikSon derece gösterişli ama asil bir gelinlik modeli arıyorsanız, tam size göre bir tasarım. Omuz ve kol kısmındaki transparan görünüm. Gerdan kısmındaki motif işlemeler ile harika görünüyor. Kabarık eteği ile belinizi olduğundan daha ince gösterebilirsiniz.

Kısa Kollu Yuvarlak Yaka Sade Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kısa Kollu Yuvarlak Yaka Sade Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Kısa kollu, yuvarlak yaka gelinlikleri genel olarak göğüsleri büyük olan gelin adayları göğüslerini kamufle etsin ve dikkat çekmesin diye tercih etmektedir. Aynı zamanda omuzları geniş ve kolları kalın gelin adaylarının da tercih edebileceği bu tür gelinliklerde hem sadelik ön planda tutulmakta hem de vücut kusurları örtülerek kusursuz bir görüntü yakalanmaktadır.

Kısa Kollu Yuvarlak Yaka Sade Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Kısa Kollu Yuvarlak Yaka Sade Gelinlik Önerileri ve FikirleriKısa, kollu yuvarlak yaka gelinlik modellerinde sadelik isteniyor ise herhangi bir işlemeye veya farklı kumaş türlerine gerek olmamaktadır. Ağırlıklı olarak saten veya ipek kumaşı tercih edilen bu gelinlik modellerinin etek kısmı büyük önem taşımaktadır.

Tamamen düz inen etek modelleri de kullanılabilen gelinliklerde, düz etekler normal abiye gibi görüleceğinden dolayı balık etek modeller de tercih edilebilmekte ve uzun kuyruklar da kullanılarak hem sade hem zarif bir görüntü oluşturulabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here