Gelinliğin kol bölgesinde uygulanacak olan işlemeler, kumaşlar veya ayrıntılar tüm gelinliğin havasını değiştirebilecek önemli ayrıntılardır. Gelinliklerde pek çok farklı kol tipi kullanılmaktadır.

Bu kol tipleri; bisiklet yaka kolsuz modeller, kısa dantel kollu modeller, bisiklet yaka uzun kollu modeller, dar dantelli uzun kollu modeller, kısa güpür kollu modeller ve uzun tül kollu modellerdir.

Gelinliklerde Hangi Kol Tipleri Kullanılır?

Gelinliklerde Hangi Kol Tipleri Kullanılır?Yeni sezonda sıklıkla karşımıza çıkacak modeller arasında yer alan bisiklet yaka kolsuz modeller, özellikle geniş omuzlu ve ince kollu bayanlar tarafından kullanılabilmektedir. Yaka kısmındaki işlemeler sayesinde dikkati kol bölgesinden ayıracak olan bu modellerde arzu edilir ise küçük dantel eldivenler de kullanılarak çok hoş sofistike bir hava oluşturulabilmektedir.

Bir diğer kol tipi olan kısa dantel kollu modellerde genellikle kabarık etekler kullanılmakta ve özellikle dar omuzlu ve geniş basenli gelin adayları için omuzları geniş gösterdiğinden dolayı tercih edilmektedir. Kısa güpür kollu modeller ise işlemeleri ile dikkat çekerek hem daha şık hem de daha zarif bir görüntü elde etmek için kullanılabilmektedir.

Bisiklet yaka uzun kollu modeller genellikle kış aylarında kullanılmakta ve tamamen kapalı bir gelinlik olduğundan dolayı mevsimin özelliğine uygun olarak nitelendirilmektedir. Dar dantelli uzun kol modelleri ise kolların tüm zarafetini ortaya çıkardığından dolayı özellikle ince kollu gelin adayları tarafından tercih edilirken, uzun tül kollu modeller de yine oldukça zarif bir görüntü oluşturarak karşımıza çıkmaktadır.

Kol Tipi Nasıl Belirlemeli?

Kol Tipi Nasıl Belirlemeli?Gelinliğin kol kısmı şıklığı tamamlayıcı olduğundan dolayı oldukça önemlidir. Özellikle omuz ile bağlantılı olan ve bu sebeple önem taşıyan kollar, mevsimsel hava koşullarına göre de değişiklik gösterebilmektedir. Uzun kollu modellerde genellikle tül veya dantel kullanılması gelinliğin etek kısmıyla olan bütünlüğünü oluştururken, kısa kollu modeller ise eldivenlerle tamamlanarak çok daha havalı ve hoş bir görüntü oluşmasını sağlamaktadır.

Kol Tipine Göre Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Kol Tipine Göre Gelinlik Önerileri ve FikirleriGelinliğin kol kısmının en önemli ayrıntısı mutlaka etek kısmıyla ortak dilde olması ve bütünlük oluşturmasıdır. Aynı zamanda duvakla da uyum sağlaması gereken kol tipi, hareket yeteneğini kısıtlamayacak şekilde tercih edilmelidir. Özellikle uzun kollarda kolların başladığı kısım önem taşırken, straplez veya kalp yaka üzerine işlenmiş kollar gelinliklerde oldukça hoş durmakta ve çokça tercih edilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here