En özel gününde giyeceği gelinliğe karar vermek gelin adayları için oldukça zor bir süreci ifade etmektedir. Gelinlik modeline karar verilirken gelinlik bütün olarak değerlendirilmekle birlikte, ayrıntılar da oldukça önemlidir. Bu ayrıntılar arasında yer alan gelinliğin kol modeli hem gelin adayının vücut tipine hem de gelinliğin modelinin bütünlüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dar omuzlu gelin adaylarının mutlaka kollu gelinlik modeli tercih etmesi gerekmektedir. Straplez modeller omuzları çok daha küçük göstereceğinden dolayı mutlaka kaçınılmalıdır. Ancak kısa kollu veya uzun kollu gelinlik modelleri kurtarıcı olduğundan dolayı mutlaka tercih edilebilir. Aynı zamanda kollarının kalın olduğundan şikâyet eden gelin adaylarının da kısa kollu modellere yönelmesi tavsiye edilmektedir. İnce kollu gelin adayları için ise en ideal kol tipi uzun ve zarif dantel kollu modellerden oluşmaktadır.

Türbanlı gelinlik modellerinde ise mutlaka uzun kollu modeller kullanıldığından dolayı tek düze gelinlik modelleri var zannedilmektedir. Ancak düşünülenin tam aksine tesettür gelinlik modellerinden kol modelleri çeşitlilik göstermektedir. Düz ve uzun saten kolların modası eskide kalırken, yeni kreasyonlardaki tesettür gelinlik modellerinde özellikle saten kolların üzerine tül veya dantel kumaşlarla yapılan ışıltılar ve desenler dikkat çekmektedir. Gelinliğin bütünüyle uyumu olan bu farklı kol modelleri, hem tesettürün gereklerine uygun olmakta hem de meydana getirdiği şıklıktan dolayı özellikle tercih edilmektedir.

Kollu Gelinlik Modeli Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kollu Gelinlik Modeli Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Gelinlik modelinin en önemli ayrıntılarının başında gelen kol modellerine karar verilirken özellikle kolların incelik ve kalınlık durumu ve omuzlar dikkate alınmalıdır. İnce kollar için dantel veya tülden bileklere kadar uzun kollar tercih edilebileceği gibi, kalın kollar için tam tersine omuz bölgesini kapatan kısa kollar tercih edilmelidir. Kol tipine göre gelinlik seçerken nelere dikkat edilmeli, öğrenmek için tıklayın.

Kollu Gelinlik Modeli Önerileri ve Fikirleri

Kollu Gelinlik Modeli Önerileri ve FikirleriGelinlik modelinin kollarıyla ilgili en çok dikkat edilmesi gereken nokta gelinliğin tamamı ile kol kısmının bütünlük içerisinde olmasıdır. Gelinliğin genelinde kullanılan kumaş dantel ise kol kısmında uygulanacak ayrıntılar da dantel kumaştan seçilmeli, tül ağırlıklı bir gelin modeli tercih edilmiş ise kol kısmında da mutlaka tül kullanılması önerilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here