A kesim gelinlikler şık ve sade olmasıyla birçok gelin adayının tercihidir. Kabarık gelinlikler ile yürümek zor olduğundan birçok kişi tercihini A kesimden yana kullanmaktadır. A kesim denilmesinin nedeni görüntü ve şekliyle A harfini andırmasıdır. Üstten dar olması ve eteğe doğru yavaş yavaş açılmasıyla çok zarif bir görüntü oluşturur. Aynı zamanda vücut şekline göre A kesim gelinlikler hemen hemen her gelin tarafından tercih edilebilir. Hemen hemen her tip vücuda uygun bir modeldir. Özellikle basenleri olan bayanlar için çok iyi bir tercihtir. Alta doğru açılmasıyla basenleri çok iyi kapatır.

Kısa boylu gelinleri daha uzun gösterir. Ayrıca topuklu bir ayakkabı giydiğiniz zaman daha uzun görünmenize faydalı olacaktır. M yaka olarak giyerseniz göğüslerinizin daha küçük görünmesini sağlar. Büyük göğüslü bayanların M yaka tercihinde mutlaka askı kullanmaları gerekmektedir. Bu sayede göğüslerinin büyüklüğünü fark ettirmemiş olurlar. Ancak straplez tercih edeceklerse M yaka detayı olan gelinlikler onlar için doğru bir tercih olmayacaktır. Küçük göğüslü bayanlar için ise M yaka straplez gelinlikler idealdir. Straplez bir gelinlik modeli tercih edebilirsiniz.

Küçük göğüslü gelinler, A kesim giyerlerse boyları daha uzun olacaktır. Büyük göğüslü olan gelinler ise A kesim gelinlik giyerlerken sert yapıda bir korse tercih edebilir ve böylelikle olduğundan daha zayıf görünürler. Aynı zamanda boyları da uzun görüneceği için güzel ve estetik bir görüntü oluştururlar.

M Yaka A Kesim Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

En çok tercih edilen gelinlik modeli, M yakalı A kesim olanlardır. Bizler de sizin için 16 modeli bir araya getirdik:

Bej Rengi İşlemeli A Kesim M Yaka Gelinlik Önerisi

Bej Rengi İşlemeli A Kesim M Yaka Gelinlik ÖnerisiFarklı bir gelinlik istiyorsanız beyaz dışında bir renk seçebilirsiniz. Bej rengi gelinlikler, özellikle işlemeli modellerde sıklıkla tercih edilmektedir. Üst kısmında yoğun işlemesi bulunan gelinlik, etek kısmında sade bir kumaşla birleştirilmiş.

Bol Drapeli M Yaka A Kesim Gelinlik Modeli

Bol Drapeli M Yaka A Kesim Gelinlik ModeliYoğun drapeli gelinlikleri beğeniyorsanız tam size göre bir model. M yaka straplez model gelinliğin, etek kısmındaki drapeler hem spor hem de şık bir görünüm oluşturuyor. Ayrıca dantel kumaş üzeri işlemeleri bulunuyor.

Drapeli Şifon A Kesim M Yaka Gelinlik Önerisi

Drapeli Şifon A Kesim M Yaka Gelinlik ÖnerisiSade ve şifon bir gelinlik istiyorsanız tam size göre bir model. Üst kısmı ince drapelerle M yaka olarak tasarlanmış. Bel kısmında ise boncuklardan yapılmış kemer detayı bulunuyor. A kesim eteği ise oldukça şık görünüyor. A kesim ipek gelinlikler için buraya tıklayın.

Güpür Aplikli A Kesim İşlemeli M Yaka Gelinlik Önerisi

Güpür Aplikli A Kesim İşlemeli M Yaka Gelinlik ÖnerisiGüpür aplikleri bulunan gelinliğin, göğüs kısmında bulunan işlemeleri oldukça asil görünüyor. Hafif kuyruklu bir şekilde tasarlanan gelinliğin, A kesim eteği ve kırık beyaz rengi de farkını ortaya koyuyor.

Güpür İşlemeli A Kesim M Yaka Gelinlik Önerisi

Güpür İşlemeli A Kesim M Yaka Gelinlik ÖnerisiKendinden desenli özel bir kumaşta tasarlanan gelinlik, sade olmasına karşın oldukça şık görünüyor. Kırık beyaz rengi ve dalgalı bordürleri ile farklı bir modele dönüşmüş.

İnci İşlemeli Güpür Aplikli M Yaka A Kesim Gelinlik Modeli

İnci İşlemeli Güpür Aplikli M Yaka A Kesim Gelinlik ModeliEtek kısmı tülden, A kesim formunda tasarlanan gelinlik, bel kısmında inci işlemeleri ile dikkat çekiyor. M yakası ile büst kısmını oldukça şık gösteriyor. Güpür aplikleri ve kemer detayı ile gereken hareket de kazandırılmış.

Kırık Beyaz Üç Boyutlu Kumaş A Kesim M Yaka Gelinlik

Kırık Beyaz Üç Boyutlu Kumaş A Kesim M Yaka GelinlikÜç boyutlu bir kumaştan tasarlanan gelinlik, sade görünümü ile göz dolduruyor. Eğer siz de sade ama son derece dikkat çekici bir model arıyorsanız bu şekildeki gelinlikleri değerlendirmelisiniz. Hafif M yakası ile de mütevazi bir hava oluşturuyor.

Krem Rengi İşlemeli A Kesim M Yaka Gelinlik

Krem Rengi İşlemeli A Kesim M Yaka GelinlikKrem rengi işlemeleri bulunan gelinlik, oldukça özel bir görünüme sahip. Büstiyer kısmında güzel bir tasarım yapılmış ve gelinliğin üst bedene tam olarak oturması sağlanmış. Basenden etek uçlarına doğru açılan gelinlik, A formu ile son derece şık görünüyor.

M Yaka Güpür Aplikli A Kesim Gelinlik

M Yaka Güpür Aplikli A Kesim GelinlikHem sade hem de göz dolduran bir model. Kırık beyaz rengi, tafta kumaş üzerine yapılan işlemeleri ve kemer detay ile oldukça güzel görünüyor. Uzun duvaklarla kombinleyebilirsiniz.

M Yaka Kemer Detaylı A Kesim Güpür Gelinlik Model

M Yaka Kemer Detaylı A Kesim Güpür Gelinlik ModelTaş işlemeli kemeri ve sade görünümü ile asil bir tasarıma uygulanmış. M yakası ve A kesim formu ile özel kumaşının güzelliğini ortaya çıkarıyor. İlkbahar ve yaz ayları için de uygun bir gelinlik modelidir.

Organze Kumaş Drapeli M Yaka A Kesim Gelinlik

Organze Kumaş Drapeli M Yaka A Kesim GelinlikSpor şık bir gelinlik arıyorsanız bu şekilde drapelerle tasarlanmış bir model oluşturabilirsiniz. Bel kısmındaki çiçekli kemeri ve drapeli eteği de gelinliğin bir bütün halinde görünmesini sağlıyor.

Sade Güpür Aplikli M Yaka A Kesim Gelinlik Önerisi

Sade Güpür Aplikli M Yaka A Kesim Gelinlik ÖnerisiSon yıllarda sade gelinlikler oldukça fazla ilgi görüyor. M yakası ve A eteği ile göz dolduran bir model. İncili kemer detayı, güpür aplikleri ve uzun duvağı ile oldukça şık görünüyor. Sade A kesim gelinlikler için buraya tıklayın.

Saten Kumaş Taş İşlemeli M Yaka A Kesim Gelinlik Önerisi

Saten Kumaş Taş İşlemeli M Yaka A Kesim Gelinlik ÖnerisiTamamen tafta kumaştan tasarlanan gelinliğin, üst kısmında yoğun bir işleme bulunuyor. Boncukların rengiyle birlikte oldukça gösterişli bir hal alan gelinlik, son yılların beğenilen modellerindendir.

Tafta Kumaş Güpür İşlemeli A Kesim M yaka Gelinlik

Tafta Kumaş Güpür İşlemeli A Kesim M yaka GelinlikM yaka straplez bir modelde tasarlanan gelinlik, güpür işlemeleri ve boncuk ayrıntıları ile oldukça güzel görünüyor. Parçalı etek görünümüyle de oldukça güzel görünen gelinlik, sade ama şık bir görüntü oluşturuyor.

Üç Boyutlu Kumaş M Yaka A Kesim Gelinlik Önerisi

Üç Boyutşlu Kumaş M Yaka A Kesim Gelinlik ÖnerisiÜç boyutlu bir kumaş üzerine tüllerle oluşturulan drapeli kumaş hem spor hem de şık bir görüntü oluşturmuş. Askı detayı ile rahat bir gelinlik olduğu da görülüyor. Özellikle ilkbahar aylarında yapılan kır düğünleri için güzel bir model.

Uçuk Pembe Organze M Yaka A Kesim Gelinlik

Uçuk Pembe Organze M Yaka A Kesim GelinlikUçuk pembe renkli gelinlik, farklı görünmek isteyen gelin adayları için son derece iyi bir seçim. Organze kumaşı ve kemer detayı ile oldukça şık görünüyor. M yakası ve güpür apliklerle süslenmiş kumaşı ile göz dolduran bir model.

M Yaka A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

M Yaka A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?Öncelikle dantelli mi, yoksa sade mi bir gelinlik giyeceğinize karar vermelisiniz. Bunun için bir gelinlikçiye giderek istediğiniz A kesim modellerinden deneyebilirsiniz. Hayalinizde olan gelinlik üzerinizde çok iyi durmayabilir. Hiç beklemediğiniz bir gelinlik modelini tercih edebilirsiniz. Bu nedenle kesin karar vermeden önce mutlaka denemelisiniz. Eğer büyük göğüslüyseniz M yaka gelinlik modeli tercih ettiğinizde mutlaka kemer ya da omuz aksesuarı kullanmalısınız. Bu sayede dikkati farklı yönlere kaydırarak göz yanıltıcı bir işlem uygulamış olursunuz. A kesim gelinlikler hakkında bilinmesi gereken her şeye buradan ulaşabilirsiniz.

Uzun boylular için zaten her zaman A kesim gelinlikler idealdir. Kısa boyluların ise olduklarından çok daha uzun görünmelerini sağlayacağı için tercih edilmesinde hiçbir sakınca yoktur. Küçük göğüslü gelin adayları, rahatlıkla derin dekolte kullanabilirler. Ancak büyük göğüslü adayların dekolte bölgesine dikkat etmeleri gerekir. Bu sayede düğün esnasında herhangi bir sıkıntı yaşama riskini en aza indirirler.

Eğer romantik bir gelinlik istiyorsanız yakasını biraz düşük yaptırabilirsiniz. Büyük göğüslüler için iyi bir seçenek olabilir. Eğer dantel kullanacaksanız büyük göğüslülerin daha ince dantelleri kullanması gerekmektedir. Üç boyutlu danteller sizin için iyi bir tercih olmayacaktır. Ancak çok zayıf gelinler üç boyutlu dantellerden kullanabilir. Hatta biraz kilolu göstereceği için iyi bir tercih dahi olabilir.

M Yaka A Kesim Gelinlikler Önerileri ve Fikirleri

M Yaka A Kesim Gelinlikler Önerileri ve FikirleriHer ne kadar gelinlik seçiminde önemli olan gelinin zevki olsa da sade bir gelinlik tercih ederseniz her zaman güzelliğinizi ön plana çıkarmış olacağınızı bilmenizde fayda var. A kesim gelinliklerde ince bir dantel detayı gelinliğin daha zarif görünmesini sağlayacaktır. M yakanın üzerini çok ince bir dantel ile kapatmanızda mümkündür. Böylelikle daha estetik bir görüntü oluşturur.

Ancak tek bir gün giyileceği için daha gösterişli bir gelinlik modeli tercih etmek isteyenler olabilir. Bunun için üç boyutlu, güpürlü ya da ağır işlemeli dantellerin olduğu modeller tercih edebilirsiniz. Eğer kısa boyluysanız A kesim modellerin arkasına çok uzun kuyruk iyi gitmeyecektir. Uzun boylu gelinler için ise kuyruğun uzun olması iyi bir tercih olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here