Gelinlik modeline karar verilirken pek çok ayrıntıyı da düşünmek ve karar vermek gereklidir. Bu ayrıntılar gelinlikte hangi kumaşların tercih edileceği, yaka modelinin nasıl olacağı, etek kısmında nasıl detaylar kullanılacağı gibi pek çok farklılık içermektedir. Tüm bu detaylara karar vermek için kişinin kendi vücudunu bilmesi ve kusurlu gördüğü bölgelere karar vererek o bölgeleri saklayacak detaylara ağırlık vermesi gerekmektedir.

Gelinliğin kumaş türüne karar vermek gelin adayının hayallerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Romantik bir gelin olmak isteyen gelin adayları daha çok dantel kumaşları tercih ederken, klasik ve gösterişli olmak isteyen gelin adayları tül kumaşları, sıra dışı olmak isteyen gelin adayları ise saten veya tafta kumaşları tercih etmektedir. Gelinliğin kumaşına karar verdikten sonra verilmesi gereken bir diğer karar da gelinliğin yaka kısmının nasıl olacağına karar vermektir.

Gelinliğin yaka kısmı omuz genişliğine ve göğüslerin büyüklüklerine göre değişiklik göstermektedir. Gelinliklerde en çok tercih edilen yaka modeli kalp yaka olarak da bilinen M yaka gelinliklerdir. Bu gelinlik modellerini tercih edecek gelin adayları, normal ölçülerde veya büyük göğüslere sahip olması tercih edilmektedir. Kum saati olarak da adlandırılan vücut tipine sahip gelin adaylarının tercih edeceği M yaka modellerine, yarım balık etek modelleri de eşlik edebilmektedir. Özellikle bacak boyu kısa olan gelin modellerinin tercih edeceği yarım balık etekler de gelinlik modellerinde çokça kullanılmaktadır.

M Yaka Dantel Yarım Balık Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

M yakalı dantel gelinlikler, en çok tercih edilen modellerdir. Bu modele bir de yarım balık etek kesimi eklendiğinde gelin adayları tarafından en çok sevilen modeller ortaya çıkmaktadır. Hem romantik hem şık hem de asil bir görünüm elde edilebiliyor. Üstelik sizin zevkinize göre spor bir model bile yaratılabilir. İşte bunların hepsini bir araya getirdiğimiz listemiz:

Askıları Kalın Sırtı Düğmeli Dantel Gelinlik Modeli

Askıları Kalın Sırtı Düğmeli Dantel Gelinlik ModeliKolsuz gelen yarım balık gelinliğin enseden başlayıp, etek ucuna kadar inen kaplama düğmeleri bulunuyor. Güpürden yapılmış orta uzunluktaki kuyruk tam kıvamında olmuş.

Beli Fiyonk Kuyruklu Dantel Gelinlik

Beli Fiyonk Kuyruklu Dantel GelinlikM yaka gelinliğin çizgileri kusursuz denecek kadar başarılı. Bel kısmında şeffaf kurdele üzerine konumlandırılan iri gül kullanılırken abartıya kaçılmamış.

Bel Kısmı Kuşaklı Yarım Balık Gelinlik

Bel Kısmı Kuşaklı Yarım Balık GelinlikBalık modeli gelinlikler uzun boylu bayanları daha uzun gösterirken, yanlış bir seçim ile kısa boylular için risk oluşturabilir. Kısa veya orta boylu gelinler bu tarz bir gelinliği kullanabilir.

Etek Uçları Tül Dantel Gelinlik

Etek Uçları Tül Dantel GelinlikSaten üzerine taşlı güpürlerle süslenmiş, zarif gelinlik oldukça güzel görünüyor. Bu tarz bir gelinlik tercih ettiyseniz, saçlarınızı tepede sımsıkı bir balerin topuzu yaparak, güzelliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Göğüs Kısmı Taşlı Dar Kesim Gelinlik

Göğüs Kısmı Taşlı Dar Kesim GelinlikGelinlikte ışıltı olara sadece göğüs kısmında kullanılmış. Göbek bölgesinde başlayıp, etek uçlarında yoğunlaşan iri güller farklı bir hava katmış.

İnci ve Taş İşlemeli Yarım Balık Gelinlik

İnci ve Taş İşlemeli Yarım Balık GelinlikSitemizde paylaştığımız galerilerde sırası geldikçe gelin adaylarına önerilerde bulunmak istiyoruz. Örneğin bu gelinlikte modelimiz ince bir bele sahipken, omuzları oldukça geniş duruyor. Bu tarz bir modeli orantılı bir vücuda sahip gelinlerin tercih etmesi yerinde olacaktır.

Kalın Askılı M Yaka Dantelli Gelinlik

Kalın Askılı M Yaka Dantelli GelinlikYarım balık şeklinde tasarlanmış gelinliğin göğüs kısmında çok ince bir dantel geçilmiş. Etek uçlarında ise iri parçalardan oluşan danteller bulunuyor.

M Yaka Askılı Yarım Balık Modeli Gelinlik

M Yaka Askılı Yarım Balık Modeli GelinlikEminiz ki bu gelinliğe ilk bakışta, gözlerinizin direkt gittiği yer askıları olacaktır. İki parça ve taşlı bir şekilde düşünülmüş olan askılar gelinliğe çok hoş bir görünüm veriyor.

M Yaka Dantel Gelinlik Önerisi

M Yaka Dantel Gelinlik ÖnerisiTamamen dantelden oluşan gelinliğin hiçbir yerinde ışıltıya gerek duyulmamış. Kusursuz bir vücuda sahip olan gelinlerin çok güzel taşıyacağını düşündüğümüz bir model.

M Yaka Tek Omuz Taş İşlemeli Gelinlik

M Yaka Tek Omuz Taş İşlemeli GelinlikDize kadar şerit şeklinde taşlarla işlenmiş olan gelinlik kısa boylu bayanları olduğundan daha uzun gösterebilir. Tek omuza yerleştirilen tül şeklindeki çiçek de güzel duruyor.

Organze Kumaştan Omuzları Dantel Gelinlik Modeli

Organze Kumaştan Omuzları Dantel Gelinlik ModeliEğer biraz fazla kilonuz daha doğrusu küçük bir göbeğiniz varsa, organze kumaştan yapılan ve drapelerle hareketlendirilen bu modeli giyerek göbeğinizin gizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Saten Kumaştan Yapılmış Dantel İşlemeli Gelinlik

Saten Kumaştan Yapılmış Dantel İşlemeli GelinlikYine yarım balık şeklinde yapılmış gelinlik modelinde ana kumaş olarak saten, üst kat olarak da güpürlü tül tercih edilmiş.

Saten Üzerine Dantel Kresm Gelinlik

Saten Üzerine Dantel Kresm GelinlikÇok zarif görünen bu gelinlikte satenin pürüzsüz dokusu üzerine el işlemesi nakış yapılmış. Kuyruksuz şekilde tasarlanan model düğünde gelinin rahatlıkla hareket etmesini sağlayabilir.

Taş İşlemeli Balık Modeli Güpür Gelinlik

Taş İşlemeli Balık Modeli Güpür GelinlikBalık modeli gelinliklerden vazgeçemeyen gelinler için güzel bir seçenek olan modelin, dizden sonra gelen etek kısmı oldukça hareketli.

Uzun Duvaklı Yarım Balık Dantel Gelinlik

Uzun Duvaklı Yarım Balık Dantel GelinlikUzun duvağı, dizden itibaren kat kat inen tül eteği ile son derece şık dura bu gelinliği, yaz kış her mevsim düğün için düşünebilirsiniz.

Yoğun Dantel İşlemeli Dar Kesim Gelinlik

Yoğun Dantel İşlemeli Dar Kesim GelinlikUzaktan bakınca duru bir görünüm veren yarım balık gelinlik, yaklaştıkça bir çiçek bahçesini andırıyor. Dantel deseninde kullanılan çiçekler harika bir hava vermiş.

M Yaka Dantel Yarım Balık Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

M Yaka Dantel Yarım Balık Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Minyon tipli bayanlar genel olarak gelinlik seçerken zorlanabilmektedir. Bunun sebebi ise gelinlik modellerinde genel olarak kabarık etekli modellerin yer alması ve bu modellerin minyon gelin adaylarına yakışmamasıdır. Oysa M yaka yarım balık gelinlikler, üstelik dantel detaylarla süslendiğinde oldukça şık ve istenilen gelinliği yansıtmaktadır.

M Yaka Dantel Yarım Balık Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

M Yaka Dantel Yarım Balık Gelinlik Önerileri ve FikirleriDantel detayların sıklıkla rastlanıldığı yarım balık gelinlik modellerinde, sıklıkla kullanılan kalp yaka hem gelinliğe romantik bir hava vermekte ve dantel ince askılarla birlikte kullanıldığında rahat bir kullanım da oluşturmaktadır. Özellikle minyon tipli gelin adayları tarafından tercih edilen bu tür gelinlik modelleri, hem daha uzun görünmeyi sağlamakta hem de vücuttaki kusurlu bölgeleri sakladığından dolayı gönül rahatlığı ile tercih edilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here