Gelinliğe en yakışan kumaş türü olarak bilinen ve asla vazgeçilmeyen tül kumaşlar, gelinliğe en havalı ve en romantik halini yansıtmaya yardımcı olmaktadır. Özellikle prenses modellerde tercih edilen tül kumaşlar hem kabarıklığı oluştururken yardımcı olmakta hem de gelinliğin asaletini daha da arttırmaktadır.

Gelinliğin en klasik halini yansıtan prenses gelinlik modelleri, eski dönemlerden günümüze kadar süregelen akımın bir parçası olarak halen kullanılmaktadır. Kullanılan tül kumaşlarla gelinliğe daha gösterişli bir hava katmak da mümkün olduğundan dolayı gelinlikte albeniyi seven ve dikkat çekmek isteyen gelin adaylarının tercihi olarak bu tür gelinlik modelleri karşımıza çıkmaktadır.

En özel güne ait olan kıyafette gelinliğin kalitesi ve modeli gelin adayının kendini iyi hissetmesi için en önem taşıyan özelliklerin başında gelmektedir. Gelinlik modellerinde kullanılacak tül kumaşlar, eteklerden gelinlik yakasına kadar her alanda kullanılarak bütünlüğü oluşturarak şık ve gösterişli gelinler ortaya çıkarmaktadır. Gelinliğin yaka kısmı ise tamamen omuz genişliğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kalp yaka olarak da bilinen ve kullanılan M yaka gelinlik modelleri, gelinliğin ait olduğu romantik ortama daha fazla romantiklik katmak için özel olarak tasarlanmakta ve tercih edilmektedir. Straplez olarak kullanılabileceği gibi kol entegre edilerek de kullanılabilecek olan M yaka gelinlik modellerinde, tül kumaşlar ve prenses kesimlerin de kullanılması gelinliğe tıpkı eski dönemlere ait prenseslerin havasının yansımasına sebep olacaktır.

M Yaka Tül Prenses Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

En çok tercih edilen yaka tiplerinden olan M yakanın, tül kumaştan prenses modelde tasarlandığı gelinlikler büyük beğeni toplamaktadır. Bizler de sizin için en güzel modelleri bir araya getirdik.

Bel Kısmı Dar Taş Detaylı Prenses Gelinlik

Bel Kısmı Dar Taş Detaylı Prenses GelinlikGelinlik modelleri içerisinde belki de en yakışan ve uygun olanı prenses modelidir. Bel kısmı dar, göğüs kısmı drapeli olan bu kabarık model de, gelinliğin masumluğunu tamamen yansıtıyor.

Dantel ve Güpürün Birleşimi Kırık Beyaz Prenses Gelinlik

Dantel ve Güpürün Birleşimi Kırık Beyaz Prenses GelinlikSon derece ışıltılı ve ihtişamlı bir model. Etek kısmında olabildiğince geniş tarlatan kullanılarak, gelinliğe heybetli bir hava verilmiş.

Etekleri Fırfırlı Taş Süslemeli M Yaka Gelinlik

Etekleri Fırfırlı Taş Süslemeli M Yaka GelinlikÜst kısmı drapeli olan modelin etekleri iri fırfırlardan oluşuyor. Küçük ama yerinde olan taşlar ise gelinliğe pırıltı katmaya yeterli olmuş.

Etek Ucu Dantel Kabarık Gelinlik

Etek Ucu Dantel Kabarık GelinlikEtek uçlarında parçalı dantel kullanılan gelinlikte ana kumaş olarak tül tercih edilmiş. Uzun boylu gelinler mükemmel bir şekilde taşıyacağını düşündüğümüz model son derece gösterişli.

Geniş Kuyruklu Kabarık Tül Gelinlik

Geniş Kuyruklu Kabarık Tül GelinlikPrenses modeli olan bu gelinliğin eteklerinde kullanılan hareketlendirmeler, gelinliğin ekstra dikkat çekmesini sağlıyor.

Korse Görünümlü Üst Kısmı Taş İşlemeli Kabarık Gelinlik

Korse Görünümlü Üst Kısmı Taş İşlemeli Kabarık GelinlikM yaka olan prenses modeli gelinliğin bustiyer kısmının başarılı bir tasarımcının elinden çıktığı hemen göze çarpıyor. Taşların sıralanışı ve işlenişindeki ahenk müthiş bir görünüm sergiliyor.

Krem Rengi M Yaka Tül Prenses Gelinlik

Krem Rengi M Yaka Tül Prenses GelinlikSiz de birçok gelin gibi prenses modelden vazgeçemiyor ama farklı da olmak istiyorsanız, bu gelinlik tam size göre. Eteğine tamamen döşenmiş iri güller hem farklı hem gösterişli bir görüntü yaratmış.

Mor Kuşaklı Organze Üzerine Tül Kabarık Gelinlik

Mor Kuşaklı Prganze Üzerine Tül Kabarık GelinlikRenkli kuşaklar son yıllarda birçok gelin tarafından kullanılmaya başlandı. Kabarık gelen, m yaka gelinlikte kullanılan mor kuşak da gelinliğe hoş bir renk katmış.

M Yaka Tül Kabarık Gelinlik

M Yaka Tül Kabarık GelinlikEğer küçük göğüslere sahipseniz, göğüs kısmı drapeli olan bu model sizin için uygun olabilir. Uzun duvağı ve boncuk işlemeleri ile son derece şık bir gelinlik.

M Yaka Tül Prenses Gelinlik Modeli

M Yaka Tül Prenses Gelinlik ModeliGöbek altından genişleyen prenses modelin bustiyer kısmını çok beğeneceksiniz. İki göğüs arasına yerleştirilen, belli belirsiz transparan detay nefis duruyor.

Organze Kumaştan Çiçeklerle Süslenmiş M Yaka Gelinlik

Organze Kumaştan Çiçeklerle Süslenmiş M Yaka GelinlikYine göğüs kısmı drapeli, etek kısmı yoğun çiçeklerle bezeli prenses modeli bir gelinlik. Ancak bu kez kumaş olarak tül yerine saten tercih edilmiş.

Taş ile Süslenmiş Kemerli Güpür Üzerine Tül Prenses Gelinlik

Taş ile Süslenmiş Kemerli Güpür Üzerine Tül Prenses GelinlikTafta üzerine desenli tül geçirilmiş olan modelin, bel kısmın yerleştirilen taşlı kemer ince bel hatlarınızı daha ortaya çıkaracak nitelikte olmuş.

Taş Kemer Detaylı Üst Kısmı Drapeli Tül Gelinlik

Taş Kemer Detaylı Üst Kısmı Drapeli Tül GelinlikZarif, duru ama bir o kadar da büyüleyici bir model. Prenses gelinliklerin doğasında olan büyüleyici görünüm bu modelde kendini daha da ön plana çıkarmayı başarmış.

Tül Kumaş Üzerine Saten Çiçeklerle Süslenmiş Prenses Gelinlik

Tül Kumaş Üzerine Saten Çiçeklerle Süslenmiş Prenses GelinlikGösterişse gösteriş… Güzellikse güzellik… Tül üzerine saten çiçeklerle süslenmiş kabarık gelinlik modeli bahar havası estiriyor.

Tül Üzerine Taş Serpmeli Prenses Modeli Gelinlik

Tül Üzerine Taş Serpmeli Prenses Modeli Gelinlikİnce tül kullanılan gelinliğin üst kısmında ışıltılara yoğunlukla yer verilirken,  belden itibaren belli belirsiz serpme şeklinde atılması doğal bir ifade oluşturmuş.

Üst Kısmı Yoğun Taşlarla İşlenmiş M Yaka Gelinlik

Üst Kısmı Yoğun Taşlarla İşlenmiş M Yaka GelinlikBu model iki parça havası yaratıyor. Etek kısmında tek bir tane ışıltı bile kullanılmazken, üst kısımda bunun tam tersi taş, boncuk ve incilerin birleşiminden oluşan bir tasarım yapılmış. Bel hizasında keskin bir çizgiyle ayrılan bustiyer kısmı ise, gelinliğe iki parça izlenimi veriyor.

M Yaka Tül Prenses Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

M Yaka Tül Prenses Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?M yaka gelinlik modelleri her türlü vücut tipi için uygun olmakla birlikte geniş omuzlar veya kalın kollar için tül askılar veya tül kollar eklenebilmeli ve bu sayede gelinliğin daha güzel görünmesi sağlanmalıdır. Prenses model gelinlikler her vücut tipi için uygun olduğundan dolayı ekstra dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmamaktadır. Rahatlığı ile de bilinen prenses gelinlik modelleri her gelin adayı tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilmektedir.

M Yaka Tül Prenses Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

M Yaka Tül Prenses Gelinlik Önerileri ve FikirleriGerçek bir dönem prensesi havası da yaratabilecek olan M yaka prenses gelinlik modellerinde, sırt kısmında uygulanacak olan bir korse tamamen gelinliğin eski dönemlere ait olduğu hissinin ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Sırf bu sebeple bile pek çok gelin adayı tarafından tercih edilen M yaka prenses gelinlik modelleri, aynı zamanda her gelin adayına yakışması sebebiyle de sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here