Günümüzde yeni bir moda akımı olan maskülen tarzlar, daha efemine tarzda giyinmeyi seven kadınlar için önemli bir akım olmuştur. Günlük giyimde karşımıza çıkan maskülen tarz kıyafetler ağırlıklı olarak pantolon, üstüne büyük ve salaş bir gömlek, pantolon askısı veya erkek ceketi gibi parçalardan oluşmaktadır. Ancak gelinlik modelinde bu durum biraz farklılık göstermektedir.

Oldukça kadınsı tarza sahip olan gelinlikler, günlük hayatta maskülen tarzı tercih eden kişiler için oldukça uzak modeller olarak bulunmaktadır. Bu sebeple de gelin adayları kendi tarzlarına ait modelleri bulmakta zorlanabilirler. Bu zorlanmanın önüne geçebilmek için son zamanlarda ünlü tasarımcılar maskülen tarza uygun gelinlik modelleri de piyasaya çıkarmaya başlamışlar ve bu modeller de çok fazla rağbet görmüştür.

Maskülen tarz gelinliklerde genel olarak kabarık kesimler yerine daha düz kesimler, hatta mini veya midi boylar tercih edilmektedir. Daha düz ve gösterişsiz hatlara sahip olan bu gelinlik modellerinin yaka tercihleri ise oldukça dikkat çekicidir. Genellikle bisiklet yaka modellerin kullanıldığı yakalar tafta veya saten kumaştan yapılmakta ve gelinlikte tül veya dantel gibi ayrıntılar bulunmamaktadır. Bazı gelinlik modellerinde yuvarlak yaka üzerine gömlek yakası detayların işlendiği modeller de bulunmakta ve bu modeller de oldukça fazla dikkat çekmektedir. Genellikle kolsuz olan bu gelinlik modelleri hem sade hem de zarif bir görüntüye sahip olmakta ve maskülen tarz severler kadar diğer giyim tarzlarını tercih edenlerin de dikkatini çekmeyi başarmaktadır. Bisiklet yaka kolsuz işlemeli gelinlikler için tıklayın.

Maskülen Tarz Gelinlik Modelleri için Kullanılacak Aksesuarlar

Maskülen Tarz Gelinlik Modelleri için Kullanılacak AksesuarlarMaskülen tarz gelinlik modellerinde kullanılacak aksesuarlar da oldukça sade ve zarif olarak tercih edilmektedir. Gelin buketi tercihleri ağırlıkla tek bir beyaz gülden oluşmakta ve bu da gelinliğe çok ayrı bir hava katmaktadır. Saç aksesuarlarında ise duvak yerine canlı çiçeklerden yapılmış taçlar veya salkımlı saç aksesuarları kullanılabilmektedir. Ayakkabı modellerinde ise daha düztabanlı modeller tercih edilirken, sade ya da maskülen tarzda renkli ayakkabılar da gelinlik modelleri ile birlikte kullanılmaktadır. Maskülen tarz gelinliklerde tercih edilen bir diğer aksesuarda beyaz deri eldivenler olarak dikkat çekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here