Gelinlik modeline verilecek kararı etkileyen en önemli unsurların başında mevsimler gelmektedir. Mevsimlerin özellikle düğünün yapılacağı mekânı da etkilediği düşünülürse gelinlik üzerinde ne kadar çok etkili olduğu daha iyi anlaşılmaktadır.

Gelinlik modeline karar verilirken mutlaka düğünün yapılacağı mevsim ve düğünün yapılacağı mekân göz önüne alınmalı ve o şekilde karar verilmelidir. Bu karar gelinliğin eteğinden yakasına kollarına kadar her detayını etkilediği gibi aynı zamanda seçilecek aksesuarları da etkilemektedir.

Mevsime Göre En Uygun Seçimi Yapmak

Mevsime Göre En Uygun Seçimi YapmakDüğün yaz veya ilkbahar mevsiminde yapılacak bir açık hava düğünü ise gelinlik tercihi genellikle straplez veya askılı yakadan oluşan, düz eteklerden veya balık modellerden oluşmaktadır. Sonbahar kış aylarında yapılacak düğünlerde ise gelinlik tercihi genellikle uzun kollu veya kayık yaka modellerden ve A kesim veya prenses kesim eteklerden meydana gelmektedir.

Mevsime göre aksesuar tercihleri de değişmektedir. Özellikle yaz aylarında ve açık havada yapılacak bir düğün var ise aksesuar olarak taze çiçekler tercih edilebilmekte ve duvak yerine bu çiçeklerden yapılan bir taç kullanılmaktadır. Ayakkabı modelleri de genellikle daha alçak topuklardan, burnu açık ayakkabılardan veya bantlı babetlerden oluşmaktadır.

Kış aylarında yapılacak düğünlerde ise taşlı saç aksesuarları, uzun duvaklar tercih edilmekte ve ayakkabı konusunda ise daha sıra dışı modellere yönelim olmaktadır. Özellikle kış aylarında olunası sebebiyle dantel botlar sıklıkla tercih edilmekte ve bu şıklığı tamamlamak için eldivenler kullanılmaktadır.

Mevsime Göre Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mevsime Göre Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Mevsim, gelinlik seçiminde önemli bir kavramdır. Mevsime göre verilecek gelinlik kararında öncelikle düğün mekânı tercihi göz önüne alınmalı ve karar ona göre verilmelidir. Yaz aylarında yapılacak bir düğün ise daha sade modeller kullanılması önerilirken, kış aylarında kapalı mekânlarda düğün yapılacağından dolayı daha gösterişli modeller tercih edilebilmektedir.

Mevsime Göre Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Mevsime Göre Gelinlik Önerileri ve FikirleriYaz aylarında farklı olmak isteyen gelin adayları için mini boy ve midi boy gelinlikler de bulunmaktadır. Özellikle açık hava düğünlerinde, hatta son yıllarda revaçta olan kumsal düğünlerinde tercih edilebilecek olan bu gelinlik modelleri, dikkat çekmek isteyen gelin adaylarının bir numaralı tercihi olmaktadır. Kış aylarında ise marjinal olan ve bu marjinalliği gelinliğinde de göstermek isteyen adaylar için özellikle kürk detaylı gelinlikler bulunmaktadır. Yakasında veya kollarında yer alan bu kürkler hem sıra dışı bir görüntü oluştururken aynı zanda soğuklardan korunmaya da yardım etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here