Her mevsimin kendine göre bir güzelliği olduğu gibi her mevsimin kendine özgü bir gelinlik modeli de bulunmaktadır. Düğün mekânlarının da değişiklik gösterdiği mevsimlere göre gelinlik modellerinde de oldukça geniş seçenekler bulunmakta ve bu seçenekler arasından seçim yapmak oldukça zor olmaktadır.

Son zamanlarda havaların daha geç soğuması ve sonbahar mevsiminin daha yumuşak geçmesi ile birlikte düğün sezonunun bir kısmı sonbahar aylarında yapılmaya başlanmıştır. Sonbahar mevsiminde evlenecek olan gelin adayları için tercih edecekleri gelinlik modelinde en doğru seçim, kısa kollu ve kalın askılı modeller olarak dikkat çekmektedir. Saten ve ipek ağırlıklı olarak üretilen sonbahar gelinlik modelleri, havaya uygun olarak somon, krem rengi veya kırık beyaz olarak dikkat çekmektedir. Romantik bir hava oluşturması sebebi ile tercih edilen dantel gelinlikler de sonbahar aylarında olduğu kadar kış aylarında gerçekleşecek olan düğünlerde de kullanılabilmektedir. Kış gelinlik modellerinin sonbahar modellerinden farkı ise uzun kollu modellerin ön planda olmasıdır.

İlkbahar aylarında yapılacak düğün için tercih edilen gelinlik modelleri oldukça hafif ve sade modellerden oluşmaktadır. Prenses gelinliklerin de tercih edildiği ilkbahar gelinlik modellerinde, tozpembe, pudra tonları, beyaz gibi tonlara ağırlık verilmektedir. İlkbahar aylarında tercih edilecek gelinlik modelleri arasında yer alan kısa gelinlikler, aynı zamanda yaz ayları için de ideal bir seçim olmaktadır. Aynı zamanda sırt dekolteli ve uçuşan kumaşlardan ve şifonlardan yapılan gelinlik modelleri de yaz gelinlik modeller açısından oldukça idealdir.

Mevsime Göre En Uygun Gelinlik Modelini Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mevsime Göre En Uygun Gelinlik Modelini Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Mevsim faktörleri ve hava koşulları kadar düğünün yapılacağı yerin de önemli olduğu gelinlik modeli seçiminde, aynı zamanda sezon modası da takip edilmeli ve bu doğrultuda kararlar verilmelidir. Özellikle yeni sezonda ilkbahar ve yaz ayları için ideal olan kalın kuşaklar, sonbahar ayları için de karşımıza çıkmakta ve oldukça güzel bir görüntü oluşturmaktadır.

Mevsime Göre En Uygun Gelinlik Modeli Önerileri ve Fikirleri

Mevsime Göre En Uygun Gelinlik Modeli Önerileri ve FikirleriGelinlik modeli kadar kullanılacak aksesuarlarda mevsime göre değişiklik göstermektedir. Özellikle sonbahar ve kış ayları için tercih edilen gelinlik modellerindeki gösteriş sebebiyle aksesuar oldukça az tercih edilmekte, ancak ilkbahar ve yaz aylarındaki düğünlerde tercih edilecek sade gelinlik modellerinde, özellikle bilek ve saç aksesuarları dikkat çekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here