Genellikle düğün sezonu olarak adlandırılan sezon yaz aylarını kapsıyor olsa da sonbahar, ilkbahar ve hatta kış aylarında bile düğünler yapılabilmektedir. Bu mevsimlerde yapılan düğünler için önemli olan mevsime uygun gelinlikler giymek ve aksesuar ve gelinlik kararını bu doğrultuda seçmektir.

Yaz aylarında yapılacak olan düğünler için oldukça fazla seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerin ilk sırasında straplez veya ince akılı gelinlikler gelmektedir. Havaların sıcak olduğu aylar olduğundan dolayı her tür yaka modeli giyilebilmekte, hatta bazı düğünlerde mini veya midi boy gelinlikler bile tercih edilmektedir.

Yaz Dışı Mevsimlerde Nelere Bakılmalı?

Yaz Dışı Mevsimlerde Nelere Bakılmalı?Düğün sezonu olarak geçmemesine rağmen çiftlerin tercih ettiği mevsimlerden olan ilkbahar ve sonbahar da ise gelinlik modelleri ufak değişiklikler göstermesine rağmen hemen hemen yaz ayları ile aynıdır. Tek fark olarak straplez veya ince askılı gelinlikler yerine uzun kollu veya fakir kol gelinlikler tercih edilmektedir.

Kış aylarında ise düğünlerin en az yapıldığı mevsim olmasına rağmen gelinlik modellerindeki tercihler dikkat çekmektedir. Özellikle yaka ve kol kısmında kullanılan kürk detaylar kış gelinliklerini oldukça şık bir hale getirirken aynı zamanda mevsime uygun ve soğuktan koruyan bir görüntü de oluşturabilmektedir.

Kış gelinlerinde aynı zamanda gelinlerin tercihi uzun kollu bolerolardan veya gelinlik üstüne alınabilecek kalın şallardan da oluşabilmektedir. Özellikle soğuktan koruyan bu aksesuarlar aynı zamanda gelinliğin şıklığı ile bütünleşerek ortaya güzel bir görüntü çıkarmaktadır.

Mevsime Göre Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılır?

Mevsime Göre Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılır?Mevsime göre gelinlik seçiminde özellikle yaz aylarında yapılacak düğünlerde açık hava mı yoksa kapalı bir düğün salonu mu ona dikkat edilmesi gerekmektedir. Açık hava düğünlerde daha az kabarık, daha sade modeller tercih edilirken, kapalı düğün salonlarında prenses modeller ve ışıltılar tercih edilebilmektedir. Sonbahar ve kış aylarında yapılacak düğünler ise havalardan dolayı mutlaka kapalı alanda olmaktadır. Bu tür mekânlarda yapılacak düğünlerde ise uzun kolu, prenses etek modeline sahip gelinlikler ve uzun duvaklar oldukça şık bir görüntü meydana getirmektedir.

Mevsime Göre Gelinlik Seçimi için Öneriler

Mevsime Göre Gelinlik Seçimi için ÖnerilerGelinlik seçerken özellikle dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelen mevsim faktörü, gelinlik modeli üzerinde doğrudan etki yapmaktadır. Sıcak mevsimlerde yapılacak olan düğünlerde daha da fazla sıcak hissedilmesini önleyen açık yakalar veya daha dar etekler tercih edilirken, soğuk mevsimlerde uzun kollu, kapalı yakalı ve kabarık etekler kullanılarak soğuklardan korunmak amaçlanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here