Klasik gelinlik modelleri kadar ilgi gören midi gelinlikler, özellikle farklı seçimler yapmayı seven gelin adaylarının büyü ölçüde ilgisini çekmeyi başarıyor. Yere kadar inen gelinlik modellerini sıradan bulan ve akıllarda kalan bir gelin olmak için, son yıllarda gelinlik modasının ortaya çıkarmış olduğu midi gelinlik modellerinden yararlanmak mümkün.

Gelin adaylarını oldukça şık gösteren uzun gelinliklerin etek kesiminin diz altında bitirilmesi, midi gelinliklerin genel yapısını oluşturmaktadır. Her geçen gün gelinlik modasına yeni bir farklılık gelirken, midi gelinlik modelleri ile gelin adaylarının seçim yapmaları daha da zorlaşmıştır.

Daha çok eski yılların modasını yansıtan bu modeller, nostalji akımını günümüze taşımak isteyen gelin adaylarını cezbedecek niteliktedir. Kabarık ve oldukça ağır olan gelinlik modellerinden hafif olması ile bir adım öne çıkan midi gelinlik modelleri nostaljik seçimler yapmayı gerektirirken, bol aksesuar kullanımının fazlasıyla mümkün olduğu alternatifler arasındadır.

Dantel eldivenler ve yüzü kapatan şapkalar midi gelinliğin şıklığını ön plana çıkaracak olan unsurlardır. Ayrıca gelinliğin kısa olmasından dolayı ilk dikkat çekecek yerlerden biri olan ayakkabılar, oldukça özenilmesi gereken bir detay haline gelir. Midi gelinlik modelleri de kabarık ve düz olmak üzere gelinlere pek çok alternatif sunuyor. Prenses gelinlik modellerinden hoşlanmadığı için midi gelinlik tercihi yapan gelin adayları için, dantel kumaşlardan hazırlanmış olan düz kesime sahip pek çok gelinlik modeli bulunmaktadır.

Midi Gelinlik Nedir?

Midi Gelinlik Nedir?Geçmiş gelinlik modasının günümüze taşındığı farklı gelinlik modellerinden biri olan midi gelinlikler, alışılan modellerin aksine kısa etek kesimine sahip modellerdir. Rahatına düşkün aynı zamanda eskiye özlem duyanların favorisi olan gelinlikler, son yıllarda çarpıcı şıklığa sahip olmak isteyen gelin adayları için ideal seçimler arasındadır.

Eğlenceli bir parti ile dünya evine iren gelinlerin giyebilecekleri en doğru modeller arasındadır. Ayrıca sade bir kokteyl düşünenler, diğer gelinlik modellerinin yanı sıra, mutlaka midi gelinlik modellerini görmelidirler. Genel görünümleri ile oldukça modern olan gelinlikler, bir yandan kadınsı bir şıklık kazandırırken bir yandan da sevimli bir gelin olmayı kaçınılmaz kılıyor.

Midi Gelinlik Kime Yakışır?

Midi Gelinlik Kime Yakışır?Arkadaş ortamında samimi bir ortamda gerçekleşmesi planlanan bir düğün için midi gelinlikler harika seçimlerden biri olacaktır. Gelin adayı bu özel gelinlik için rahat ederken, bir yandan da nostalji havası estiren bir gelin olma imkânı yakalayacaktır. Basen bölgesinde fazlalığı olan gelinlerin hafif volanlı eteğe sahip midi gelinlik ile oldukça şık ve arif görünmesi oldukça kolaydır.

Gelinlik seçimini keyifli bir sürece çevirmek isteyenlerin favorisi olan bu gelinlikler, son yıllarda Retro tarzın tekrardan gün yüzüne çıkması gelinlik modasının da bu akımdan nasibini almasına neden olmuş ve midi gelinlikler tekrardan favoriler arasında yerini almıştır.

Midi Gelinlik Seçerken Neye Dikkat Edilmeli?

Midi Gelinlik Seçerken Neye Dikkat Edilmeli?Midi gelinlik modelleri gelinlerin daha şeffaf bir şıklığa sahip oldukları modellerdir. Eteğin kısa olmasından dolayı ayakkabı şıklığına daha fazla önem vermek midi gelinlik modellerinin getirdiği ayrıcalıklardan biridir. Bu modeldeki gelinliğin sevimli olan özelliğini geri planda tutmak ve eski dönemlerin kadınsı ruhunu yansıtmak isteyen gelin adayları dantel V yaka bir midi gelinlik ile istediği tarzı rahatlıkla yakalayabilir.

Kısa boylu gelinler midi boy gelinlik seçme fikirler varsa, boylarını daha kısa gösterecek olan modellerden uzak durmaları gerekiyor. Etek kesimine belin üst kısmında başlanarak bitirilmesi ince ve zarif görünmek için yeterli detaylardan biridir. Saçların açık bırakılması ve doğal topuzlarla hareket kazandırılması bu model gelinliklerin üzerinde oldukça hoş duran modellerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here