Gelinlik denilince akla gösterişli düğünler geliyor olsa da maddi sebeplerden veya tercihlerden dolayı sadece nikâh kıyan çiftler de bulunmaktadır. Düğün yapılmayacağından dolayı daha sade ve sakin geçen nikâhlar da kabarık etekler, parlak taşlar ve işlemeler yerine daha sade modeller tercih edilmektedir. Nikâhlarda giyilebilecek bir gelinlik modeli olan dar gelinliklerle de en özel gününüzdeki en sihirli evet sözcüğünü söylerken tüm gözlerin gelinin üzerine çekmek ve uzun yıllar şıklığı ile adından söz ettirmek mümkündür.

Özellikle son yıllarda düğün maliyetlerinin artması ile de çiftler sade bir nikâh tercih etmeye başlamışlardır. Sadece nikâh yapılacak durumlarda ise gösterişli gelinlikler yerini daha sade, daha gelinliklere bırakmıştır. Dar gelinliklerde genel olarak tercih edilen kumaş türü ipektir. Vücuttaki kusurları ortaya çıkarması sebebiyle riskli bir kumaş olsa da, dar gelinlik tercih eden gelin adayları genellikle düzgün vücut hatlarına sahip olduğundan dolayı bu durum sorun teşkil etmemektedir.

Dar gelinliklerde sadelik ön planda oluyor olsa da mutlaka bir yerde bir hareket katmak da geline ve gelinliğe daha fazla anlam yüklemektedir. Dar gelinlik modellerinde gerçekleştirilebilecek en güzel hareket omuz kısmında oluşabilmektedir. Bu tür gelinlik modelleri tek omuz olabildiği gibi iki omuzda da detaylar veya işlemeler kullanılarak dekolte verilebilmektedir. Bu tür gelinliklerin en dikkat çekici yanı ise gelinliğin vücut kısmının tamamen ipekten yapılmış olmasına rağmen omuz dekoltesinde tül veya dantel işlemelere yer veriliyor olmasıdır.

Omuz Dekolteli Dar Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Eğer omuzlarınızı açıkta bırakan dar bir gelinlik modeli arıyorsanız şu an doğru yerdesiniz. Çünkü sizlerle birbirinden güzel 16 süper model paylaşacağız:

Drapeli ve Pul İşlemeli Omuz Dekolteli Dar Gelinlik Modeli

Drapeli ve Pul İşlemeli Omuz Dekolteli Dar Gelinlik ModeliDrapeli bir şekilde tasarlanan gelinlik, omuzlardan dökülen askıları ile oldukça zarif görünüyor. M yakası ve drapelerle yan tarafta birleştirilen kumaşı, pullarla süslenmiş ve hafif ışıltısı ile harika bir görünme sahip.

Eldiven ve Kemer Detaylı Omuz Dekolteli Dar Gelinlik

Eldiven ve Kemer Detaylı Omuz Dekolteli Dar GelinlikTamamen Fransız güpür kumaştan yapılan gelinlik, düşük omuz askıları ile omuzlarınızı açıkta bırakacak. Oldukça şık bir büste sahipseniz, gelinlikle prensesler gibi görüneceksiniz. Eldiven ve kemer detayı ile gereken hareket kazandırılmış bir model.

Fransız Güpür Fırfır Etekli Omuz Dekolteli Dar Gelinlik Önerisi

Fransız Güpür Fırfır Etekli Omuz Dekolteli Dar Gelinlik ÖnerisiFırfırlarla hareketlendirilen dar kesim eteği, büstiyerde Fransız güpürden yapılmış harika bir görünüme sahip. Omuzları açıkta bırakan gelinlik, oldukça zarif bir görünme sahip.

Fransız Güpür Omuz Detaylı Dar Gelinlik

Fransız Güpür Omuz Detaylı Dar GelinlikFransız güpür kumaştan yapılan gelinlik, geniş bir göğüs dekoltesine sahip. V yakası, uzun kolları ve omuz dekoltesi ile asil şık bir görüntü sergileyen gelinlik, dar kesimi ile fiziğinizi ön plana çıkaracak.

Kemerli Sade Omuz Detaylı Dar Gelinlik Modeli

Kemerli Sade Omuz Detaylı Dar Gelinlik ModeliKuyruk ve eldiven detayı bulunan gelinlik, omuzlardan düşen askıları ile romantik bir görünüme sahip. Üst kısmı Fransız güpür kumaştan yapılan gelinliğin, tafta kumaştan yapılan etek ve kuyruk kısmı ile romantik bir görüntüye sahip.

Kemer ve Eldiven Detaylı Dantel Kumaş Gelinlik Önerisi

Kemer ve Eldiven Detaylı Dantel Kumaş Gelinlik ÖnerisiHafif balık modelindeki dar gelinlik, eldiven ve kemer detaylarına sahip. Omuzları açıkta bırakan büstiyer tasarımı ile zarif bir görüntü sergileyeceksiniz.

M Yakalı Askı Detaylı Dar Gelinlik Modeli

M Yakalı Askı Detaylı Dar Gelinlik ModeliOldukça sade bir gelinlik arıyorsanız tam size göre bir model. Taşlarla süslenmiş askıları kollara düşmüş ve M şekilde tasarlanan yakası ile spor şık bir görünüme sahip.

M Yaka Uzun Kollu Omuz Dekolteli Dar Gelinlik Önerisi

M Yaka Uzun Kollu Omuz Dekolteli Dar Gelinlik ÖnerisiRomantik ve göz dolduran bir gelinlik arıyorsanız, tam size göre bir model. Üst kısmı oldukça özel bir tasarıma sahip olan gelinliğin, M yakası ve dökümlü uzun kolları bulunuyor. Gerdan ve omuz kısmı ise tamamen açıkta bırakılmış olan gelinlik, hayallerinizi süsleyen model olacak.

Omuz Dekolteli Uzun Kollu Güpür Dar Gelinlik

Omuz Dekolteli Uzun Kollu Güpür Dar GelinlikTamamen güpür kumaştan yapılan gelinliğin, yalnızca omuz ve gerdan kısmı açıkta bırakılmış. Tül kumaştan kuyruk detayı bulunan gelinlik, sade görünümüyle göz dolduran bir model.

Omuz İşlemeli Dar Saten Gelinlik Önerisi

Omuz İşlemeli Dar Saten Gelinlik ÖnerisiSaten kumaştan tasarlanan gelinlik, harika bir omuz detayına sahip. Boncuklarla işlenen askı detayları, omuz ve sırt dekoltesine harika bir geçiş sağlamış. Dar kesim gelinlik, M yakası ve taş işlemeleri ile oldukça şık görünüyor.

Omuz ve Sırt Dekolteli Dar Gelinlik Modeli

Omuz ve Sırt Dekolteli Dar Gelinlik ModeliYüzücü yakalı tasarlanan gelinlik, sırt ve omuz dekoltesi ile harika görünüyor. Sırt dekoltesinde dantel ve fiyonklar bulunan gelinliğin, saten kumaşı ile hafif balık kesimi bulunuyor. Zarif bir görüntü sergilemek istiyorsanız tam size göre bir model.

Özel Tasarım Dar Kesim Göğüs ve Omuz Dekolteli Gelinlik

Özel Tasarım Dar Kesim Göğüs ve Omuz Dekolteli GelinlikÖzel bir tasarımı bulunan gelinlik ile tüm gözleri üzerinizde toplayacaksınız. Göğüs ve omuz dekoltesi bulunan gelinliğin, özel bir kumaşı var. Uzun kolları bulunan gelinliğin, pelerin tasarımı ve dar kesimi bulunuyor.

Özel Tasarım Omuz Dekolteli Transparan Detaylı Gelinlik Önerisi

Özel Tasarım Omuz Dekolteli Transparan Detaylı Gelinlik ÖnerisiÖzel tasarım kumaşa sahip olan gelinlik, transparan bir görünüme sahip. Dar  kesimi, uzun kolları ve omuz dekoltesi ile oldukça şık görünüyor. Krem rengi astarla transparan görünümü verilen gelinlik, zarif bir görüntü sergiliyor.

Romantik Omuz Dekolteli Fransız Güpür Gelinlik

Romantik Omuz Dekolteli Fransız Güpür GelinlikRomantik bir gelinlik modeli arayan gelin adayları için güzel bir seçenek. Gerdan ve omuz kısımları açık bırakılan gelinliğin, kollara dökülen askıları bulunuyor. Fransız güpürden yapılan gelinlik, ilkbahar ayları için harika bir seçenek.

Tamamen Tül Omuz Dekolteli Düşük Askılı Dar Gelinlik

Tamamen Tül Omuz Dekolteli Düşük Askılı Dar GelinlikTamamen tül kumaştan yapılan gelinliğin büstiyer kısmı tamamen drapelerle tasarlanmış. Romantik bir görünüm kazandırılan gelinliğin, kollara düşen askıları ile güzel bir omuz dekoltesi bulunuyor.

Üç Boyutlu Özel Kumaş Omuz Dekolteli Dar Gelinlik Modeli

Üç Boyutlu Özel Kumaş Omuz Dekolteli Dar Gelinlik ModeliÜç boyutlu özel bir kumaşa sahip olan gelinlik, gerdan ve omuz dekoltesi ile oldukça gösterişli bir gelinlik. Uzun duvağı ve kolları ile tüm gözleri üzerinizde toplayacaksınız.

Omuz Dekolteli Dar Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Omuz Dekolteli Dar Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Gelinlik seçimlerinde gelin adayının hayali büyük önem taşımakla birlikte, aynı zamanda düğünün veya nikâhın yapılacağı mekânda önemlidir. Bu sebeple özellikle gösterişsiz düğünlerde veya sadece nikâh yapılacağı zaman ipek ve dar gelinlikler bir numaralı tercih olmaktadır. Bu tür gelinliklerde genel görünüş sade olsa bile omuz dekoltesi gibi ufak detaylarla gelinliğe hareket katılarak ortama daha uygun hale gelmesi sağlanmaktadır.

Omuz Dekolteli Dar Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Omuz Dekolteli Dar Gelinlik Önerileri ve FikirleriSadeliği ön planda tutan gelinlerin tercihi olan ipek dar gelinlikler, omuz dekoltesine sahip olduklarından dolayı göz yormayan ancak kaliteli duran bir harekete de sahiptirler. Bu tür gelinlik modelleri tercih edildiği zaman mutlaka gelin saçında gösterişten uzak durulmalı, bunun yerine ayakkabı kısmında parlaklık veya ışıltı tercih edilmelidir.

Minyon gelin adayları tarafından da tercih edilen dar gelinlikler, uzun duvaklarla birlikte kullanılarak gelin adayının daha uzun görülmesi de sağlanabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here