Kafaları oldukça karıştıran bir soru olan ilk olarak düğünün yapılacağı mevsime mi karar verilmeli yoksa gelinlik modeline mi karar verilmeli sorusu kişinden kişiye farklılık göstermekte olan bir durumdur. Her genç kızın evliliği düşünmeye başladığı andan itibaren kafasında belirlediği bir gelinlik modelinin olması, düğünün yapılacağı mevsimi de otomatik olarak belirlerken, şartlara göre değişiklik gösterebilecek düğün mevsimi doğrudan gelinlik modelini de etkilemektedir.

Düğün Tarihini ve Gelinliği Hayalinize Göre Belirlemeye Çalışın!

Düğün Tarihini ve Gelinliği Hayalinize Göre Belirlemeye Çalışın!Eğer hayalini kurduğunuz gelinlik şifon ve tül ağırlıklı ve uçuşan etekleri olan bir model ise, düğün için tercih edilecek mevsim mutlaka ilkbahar ayları olmalıdır. Havanın ılık olması sebebiyle de oldukça ideal olan ilkbahar aylarının tek dezavantajı yağış olma riskinin olmasıdır. Bu sebeple düğün yapılacak mekânın hem açık mekânı hem de kapalı mekânı olması oldukça önemlidir.

Hayalleri kurulan gelinlik mini etekli gelinlik modellerinden veya saten uzun etekler ve askılı sırt dekolteli bir üstten oluşuyor ise, düğün için tercih edilecek mevsimin yaz mevsimi olması oldukça idealdir.

Prenses model gelinlikleri beğenen ve bunları tercih eden gelin adayları için ise her mevsime uygun gelinlik modeli olarak gözükmekle birlikte en çok sonbahar ve kış ayları bu gelinlik modeline yakışmaktadır.

Kabarık etekleri, ışıltılı üstleri ile dikkat çeken bu tür gelinlik modelleri eğer kış düğünleri için kullanılacak ise mutlaka uzun kollarla birlikte tasarlanmalıdır.

Mevsime Uygun Olan Gelinlik Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mevsime Uygun Olan Gelinlik Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Gelinlik modeline karar verilirken önemli bir rol oynayan mevsim kriterleri, özellikle gelinlik kumaşı üzerinde doğrudan etki yapmaktadır. Şifon, tül gibi hafif kumaşlar özellikle ilkbahar ve yaz ayları için tercih edilirken, tafta, saten, dantel gibi daha ağır olan kumaşlar sonbahar ve kış mevsimleri için ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Mevsime Uygun Olan Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Mevsime Uygun Olan Gelinlik Önerileri ve FikirleriMevsime uygun olması istenilen gelinliklerde en önemli noktaların başında dekolteler gelmektedir. İlkbahar gelinlik modellerinde göğüs dekoltesi tercih edilirken, yaz ayları için en ideal dekolte sırt dekoltesi olmaktadır.

Sonbahar ve kış ayları için ise dekolteler yerine daha kapalı modeller ve işlemeler ile birlikte saten kumaşlar kullanılmalı, bu sayede soğuk havaların önlenmesi de sağlanmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here