Gelinlik modellerinde çok fazla çeşidin olması bazen gelin adayları açısından kafa karıştırıcı olabilmektedir. Özellikle son yıllarda dantel ve tül ağırlıklı modellerin moda olması, gelin adaylarının sürekli bu modellere yönelmesini ve diğer gelinlik kumaşlarını ve modellerini unutmaya başladığını göstermektedir.

Gelinliklerde eski yıllarda sıklıkla kullanılan ve son zamanlarda yeniden gündeme gelmeye başlayan bir kumaş türü olan organze kumaşlar, tülden daha kalın ve yardı saydam olan bir kumaş türüdür. Katlı gelinlik eteklerinde veya gelinliğin üst kısmındaki drapelerde ağırlıklı olarak tercih edilen organze kumaşlar, tülün aksine daha tok ve dökümlü olmayan bir görüntü sergilemektedir. Özellikle dantel detaylarla birlikte kullanılmaya müsait olan organze kumaşlar, son zamanlarda yarım balık eteklerde de sıklıkla karşımıza çıkmaya başlamıştır. Özellikle yarım balık etek üzerinde kat kat bir görüntü sergilenmek istiyorsa tercih edilen organze kumaşlar, kısa boylu gelin adayları için ideal gelinliğin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Organze kumaşın tercih edildiği bir diğer gelinlik modeli de yuvarlak yaka gelinliklerdir. Özellikle büyük göğüslü bayanlar tarafından tercih edilmesi gereken yuvarlak yaka gelinlikler de mat organze kumaşlar kullanılarak üretilebilmekte ve böylece hem fazla dekolte vermekten kaçınılmakta hem de kaliteli bir görüntü elde edilebilmektedir. Son yıllarda sıklıkla karşımıza çıkan tül gelinliklerden kaçınmak isteyen ancak saten kumaştan da hoşlanmayan gelin adayları için özel olarak üretilen organze kumaşlar yeni sezonda sıklıkla karşımıza çıkacaktır.

Organze Yuvarlak Yaka Yarım Balık Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Organze kumaştan yapılan gelinlikler, hem spor hem de zarif görüntüler ortaya çıkartmaktadır. Yuvarlak yaka ve yarım balık modeli ile güzel bir hava kazanan organze gelinlikler, rahatlığı ile de ön plandadır. İşte size 16 süper öneri:

Bel Kısmı Drapeli İnci Bileklikli Dar Kesim Gelinlik Modeli

Bel Kısmı Drapeli İnci Bileklikli Dar Kesim Gelinlik ModeliBel kısmı saten drapelerle süslenmiş olan gelinlik, bileklik detayı ile oldukça güzel görünüyor. Değişik bir alternatif arayan gelin adayları için dantel kumaşı ile güzel bir seçenek.

Kalın Askılı Tül Üzerine Güpür Süslemeli Gelinlik

Kalın Askılı Tül Üzerine Güpür Süslemeli GelinlikKalın askıları ve yuvarlak yakası ile zarif bir gelinlik modeli. Tamamen güpür olan kumaş ile giydirilen gelinlik, güzel bir kesime sahip.

Kısa Duvaklı Dantelli Gelinlik Modeli

Kısa Duvaklı Dantelli Gelinlik ModeliSırt detayı ile oldukça şık görünen gelinlik, dantel işlemeleri ile oldukça güzel. Kısa duvak ile hareketlendirilen gelinlik, spor bir şıklığa sahip.

Omuz Detaylı Tüllerle Hareketlendirilmiş Dantel Gelinlik

Omuz Detaylı Tüllerle Hareketlendirilmiş Dantel GelinlikKayık yakası ve hareketli görüntüsü ile gösterişli bir model. Kuyruğu tüllerle kabartılan gelinlik, üst kısmının sadeliği ile dengeli bir görünüm kazanmış.

Organze Kumaş Üzerine Taş İşlemeli Kolsuz Gelinlik

Organze Kumaş Üzerine Taş İşlemeli Kolsuz GelinlikSaten kumaş üzerine güpür kumaş ile süslenen gelinlik, taş işlemeleri ile harika görünüyor. Balık kesim bir gelinlik istiyor; ama sade bir şıklık arıyorsanız, tam size göre bir model.

Organze Yuvarlak Yaka Yarım Balık Gelinlik

Organze Yuvarlak Yaka Yarım Balık GelinlikZarif bir gelinlik arayan gelin adayları için harika bir seçenek. Yarım balık gelinlikler arasında sade şıklığı ile öne çıkan modellerden birisi.

Saten Kumaş Üzerine Güpürlü Gelinlik

Saten Kumaş Üzerine Güpürlü GelinlikHafif kısa kollu ve kemerli olan yarım balık gelinlik, kuyruk detayı ile göz dolduruyor. Birçok gelin adayının seçenekleri arasında son zamanlarda yer alan bir model.

Taş Detaylı Tül Üzerine Güpür İşlemeli Yarım Balık Gelinlik Modeli

Taş Detaylı Tül Üzerine Güpür İşlemeli Yarım Balık Gelinlik ModeliGöğüs altındaki taş işlemeli kemer detayı, tülden oluşan gerdan modeli ve yine tüllerle hareketlendirilen kuyruğu ile zarif bir gelinlik.

Taşlarla Süslenmiş Kolsuz Tül Gelinlik

Taşlarla Süslenmiş Kolsuz Tül GelinlikKısa ve tül omuz detayı ile zarif bir model. Basene kadar oturan gelinlik, boncuk ve taş işlemeleri ile gerekli ışıltıya kavuşmuş. Kabarık tül eteği, yarım balık modelini oldukça şık göstermiş.

Transparan Balık Modeli Zarif Gelinlik

Transparan Balık Modeli Zarif GelinlikSaten eteği ve tül üzerine dantel işlemeli üst kesimi ile harika bir gelinlik. Ten rengindeki tül ile transparan bir görünüm kazandırılmış. Fiziğinize güveniyorsanız, tercih edebileceğiniz bir model.

Uzun Kollu Dizden Genişleyen Gelinlik Modeli

Uzun Kollu Dizden Genişleyen Gelinlik ModeliDizlere kadar vücudu saran gelinlik, etek uçlarına doğru kabarık bir form kazanmış. Geniş yuvarlak yakası ve uzun kolları ile oldukça zarif bir model.

Yarım Kollu Balık Modeli Dantel Gelinlik

Yarım Kollu Balık Modeli Dantel GelinlikRomantik bir görünüme sahip olan gelinlik, düşük bir kemer detayı ile hareketlendirilmiş. Tamamen dantel olan gelinlik, yarım balık modelleri arasında en çok beğenilen gelinliklerden.

Yarım Kollu Organze Üzerine Dantel İşlemeli Gelinlik

Yarım Kollu Organze Üzerine Dantel İşlemeli GelinlikMütevazi bir gelinlik arayan gelin adayları için harika bir model. Yarım balık modelleri arasında oldukça sevilen modellerden birisi.

Yuvarlak Yaka Tül Üzerine Boncuk İşlemeli Gelinlik Modeli

Yuvarlak Yaka Tül Üzerine Boncuk İşlemeli Gelinlik ModeliGeniş yuvarlak yakası ile zarif bir dantel kumaş ile bezenmiş gelinlik modeli, oldukça zarif.

Yuvarlak Yaka Uzun Kollu Balık Modeli Gelinlik

Yuvarlak Yaka Uzun Kollu Balık Modeli GelinlikYuvarlak yaka ve yarım balık gelinlikler arasında en güzel modellerden birisi. Uzun kolları ile mütevazi bir görünüme sahip olan gelinlik, boncuk işlemeleri ile oldukça güzel görünüyor.

Yüzücü Yaka Tül ve Güpür ile Süslenmiş Gelinlik Önerisi

Yüzücü Yaka Tül ve Güpür ile Süslenmiş Gelinlik ÖnerisiSaten üzerine tül ve güpür kumaş ile hareketlendirilen gelinlik, zarif bir görünüme sahip. Omuz kısımlarındaki dantel işlemeler ile harika bir görünüme sahip.

Organze Yuvarlak Yaka Yarım Balık Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Organze Yuvarlak Yaka Yarım Balık Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?Yeni bir kumaş türü olarak karşımıza çıkan organze kumaşlarla üretilecek gelinlikler, dökümlü bir görüntü yerine daha kalıp gibi ve sağlam bir görüntü vermektedir. Bu sebeple yarım balık modellerde organze kumaş tercih edilebilmekte hatta etek kısımlarına kat kat bir hava vermek için organze kumaştan yardım alınmaktadır. Büyük göğüslü bayanların da kurtarıcısı olan yuvarlak yakalar, yarım balık modelin tamamlayıcısı olarak da sıklıkla karşımıza çıkacaktır.

Organze Yuvarlak Yaka Yarım Balık Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Organze Yuvarlak Yaka Yarım Balık Gelinlik Önerileri ve FikirleriYeniden gündeme gelen bir kumaş türü olan organze kumaşlar, gelinlik modellerine farklı bir hava katmak için sıklıkla kullanılmaktadır. Kısa boylu ve büyük göğüslü bayanlar için ideal olan yuvarlak yaka ve yarım balık gelinlik modelleri, organze kumaş desteğiyle hem daha şık hem de istenilen görüntüde gelinliğe ulaşmayı sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here