Gelin adaylarına farklı olmayı ve rahatlığı bir arada sunan pantolonlu gelinlik modelleri, son yıllarda revaçta olan modeller arasında yer alıyor. Pantolonlu gelinlik modelleri ile kadınsı görünümde olmak biraz zor olsa da klasik gelinliklerde olduğu gibi; tül ve işlemelerle zenginleştirilen modellerle pekâlâ şık ve zarif bir gelin olmak da mümkündür. 2016 yılı için çıkarılan pek çok önemli gelinlik markası içinde pantolonlu gelinlik modellerine yer verildiği görülmektedir.

Çok fazla artısı olmayan ancak düğün gününde misafirlerini şaşırtmak isteyen gelin adaylarına hitap ettiği söylenebilir. Gelinlik tercihini pantolonlu modellerden yana yapacak olan gelin adaylarının, pantolon modeline karar verirken vücut yapılarını göz önünde bulundurmaları tavsiye edilir. Basen bölgesinden fazlalığı olan gelin adayları için bol olan modeller şık bir büstiyer ve ceket ile tamamlandığında farklı ve şık bir gelin olmak mümkündür. Zayıf olan bayanlar pantolonlu gelinlik modeli seçiminde özgür olsalar da üst kısmın straplez ya da askılı olup olmayacağı detayına kendi omuz yapılarına göre karar vermeliler.

Düğün boyunca rahat hissettirecek olan modern gelinlik modellerinde kumaşın da rahatlığa katkı sağlayan türde olmasına özen göstermek gerekir. Dantel ve tüllerin sıkça yer verildiği pantolonlu gelinlik modellerinde, beyaz bir takım elbiseden çok, gelinlik havası rahatlıkla oluşturulabilir. İsteğe göre pantolonlu gelinliğin üzerine etek formu verilen parçalar eklenerek daha çok gelinlik havası yansıtılabilir.

Pantolonlu Gelinlik Modelleri için Kumaş Önerileri

Pantolonlu Gelinlik Modelleri için Kumaş ÖnerileriHenüz gelinlik modasında çok fazla yer edinememiş olsa da pantolonlu gelinlik tasarımlarındaki iddia ve farklılık pek çok gelin adayının aklını çelmektedir. Tasarımların yanı sıra kullanılan kumaşlar da pantolonlu gelinlikle rahat edilmesini kaçınılmaz kılmaktadır. Gelinlik için gerekli olan abartıyı sağlayabilecek en ideal kumaşlardan olan saten kumaş, pantolonlu gelinlik modelleri içinde vazgeçilmezdir. Ayrıca dantel, tül ve taş işlemelerle hareketlendirilen üst kısımlarla pantolon içinde de oldukça şık bir gelin olmak mümkün hale gelmiştir.

Genellikle bol paçanın hakim olduğu pantolonlu gelinlik modellerinde, gösterişi en çok bu kısımlarda yakalamak mümkündür. Paça kısımlarının dantel işlemelerle hareketlendirilmesi, sıradan bir pantolon görünümünden gelinlik havasına bürünmesini sağlayacaktır. Ayrıca gelinlik için ideal gösterişi sağlayacak özellikteki her kumaş ile tasarlanmış pantolonlu gelinliğin şık duracağı da bilinmelidir.

Kimler Pantolonlu Gelinlik Giymeli?

Kimler Pantolonlu Gelinlik Giymeli?Dış görünüş bakımından şanslı olan gelin adayları gelinlik seçiminde dilediklerini seçebilme özgürlüğüne sahiptir. Bu özgürlüğü, pantolonlu gelinlikle oldukça sıra dışı hale getirmek ise gelin adaylarının cesareti ile ilgilidir. Alışılmışın dışında modeller olması, özgüveni yüksek olan gelin adaylarının ilgisini çekebilecek alternatifler arasında yer almasını sağlamaktadır. Nikâh törenlerinde giyilmesi için uygun olan pantolonlu gelinlik modelleri ince ve uzun olan bayanlara fazlasıyla yakışacak modellerdir.

Herkes gibi olmak istemeyen, çevresi ve düşünce yapısı ile pantolonlu gelinliğin benimsenecek olması, bazı gelin adaylarının gelinlikte etek yerine pantolon tercih etmelerine neden olmaktadır. Nikâh töreni için uygun nitelikte olan pantolonlu gelinlik modellerini, dileyen ve fiziğine güvenen gelinler, düğünlerinde de rahatlıkla giyebilir. Ancak bu konuda çok düşünmeleri ve farklı olmak isterken olumsuz tepkilere maruz kalmamaları önerilir.

Pantolonlu Gelinlikler için Saç Modelleri

Pantolonlu Gelinlikler için Saç ModelleriHayalleri süsleyen gelinlik modeli için pantolonlu gelinlik modeline karar verildi ise geriye aksesuar ve saç modeli gibi detaylar kalmış demektir. Aksesuar konusunda sınırları zorlama hakkına sahip olan gelin adayları için saç modellerinde açık ya da topuz gibi modeller de yüz tipine ve gelinliğe göre şekillenecek olan ayrıntılardır. Pantolonlu gelinlik modellerinde aynı zamanda saçlarda tüylü şapka modelleri ve tülle süslenmiş olan saç aksesuarları gelinlik formunun daha şık görünmesini sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here