Genel olarak halk arasında kabarık gelinlik olarak bilinen prenses gelinlik için balo tipi gelinlik adı da kullanılır. Prenses gelinlikte belden itibaren hacmi artan, hareketli, kabarık bir kesimden bahsedilebilir. Basen ve kalça bölgesindeki fazlalıkları kapatmakta usta olan bir modeldir. Prenses ve diğer kesim modelleri, gelinliğin tamamını değil, sadece etek kısmını isimlendirmek için kullanılır. Üst kısım ise yaka tipine göre isimlendirilir.

Prenses kesimde etek başlangıç yeri oldukça önemlidir. Bel hizası belirlenirken bel inceliğine göre ya da bacak uzunluğuna göre üzerinde oynanabilir. Prenses gelinliğin kendi içerisinde farklı çeşitleri vardır. Temel olarak etek kesimi ve bel kesimine göre ayrılmaktadır.

Bel kesimine göre olan modeller de kendi içerisinde tam prenses ve düşük bel prenses olarak ayrılır. Tam prenses modelde etek, tam belden başlamaktadır. Düşük bel prenses de ise etek başlangıcı, bel ile kalça arasında bir konumdadır. Düşük bel kışlık prenses gelinlik modelleri için tıklayın.

Etek kesimine göre prenses gelinlikler ise kendi içinde üçe ayrılmaktadır. İlk modelde kuyruk yoktur ve etek daire biçimindedir. İkinci modelde şekil olarak U harfine benzeyen, arkaya doğru uzanan bir etek kesimi vardır. Üçüncü modelde ise etek olabildiğince uzundur ve fazlasıyla kuyruk vardır.

Prenses gelinlik tercih etmek isteyenler vücut tiplerine uygun olan bel ve etek kesimine göre tercih yapabilirler. Böylece hem istediğiniz modelde gelinliği giymiş olursunuz hem de vücut tipinize uygun seçim yaparak görsel açıdan iyi görünürsünüz.

Prenses Gelinlikle Hangi Yaka Modeli Tercih Edilmeli?

Prenses Gelinlikle Hangi Yaka Modeli Tercih Edilmeli?Prenses gelinliklerde sıklıkla straplez yaka modeli tercih edilmektedir. Ancak son dönemde V yakanın revaçta olmasıyla beraber prenses gelinliklerde de V yaka sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Etek fazlasıyla kabarık olacağından üst kısımda sade tercihler yapılması daha doğru olacaktır. V yaka kullanırken yarım kollu olan modeller de tercih edilebilir. V yaka güpür prenses model gelinliklere buradan göz atabilirsiniz.

Prenses gelinliklerde özellikle kayık yaka ve tek omuz gibi kesimlerden uzak durulmalıdır. Çünkü etek zaten olabildiğinde kabarık olacaktır. Üzerine bir de üst kısımda dikkat çeken bir parça karmaşık bir görüntü yaratabilir. Prenses kesim gelinliklerde yaka tipine ilaveten sırt dekoltesine değinmek gerekir. Masumiyeti ön plana çıkaran bu tip gelinliklerde V şeklindeki sırt dekoltelerinden mümkün oldukça uzak durulmalıdır.

Prenses Gelinliklerde Hangi Model Duvaklar Tercih Edilebilir?

Prenses Gelinliklerde Hangi Model Duvaklar Tercih Edilebilir?Duvak belirlerken en dikkat edilecek şey, etek boyudur. Prenses gelinliğiniz kuyrukluysa duvağınız da kuyruk boyu kadar olmalıdır. Prenses gelinliğiniz tam daire şeklinde ise duvak, tam zemine gelince bitmeli ya da şapel çeşidi duvak olmalıdır.

Prenses gelinliklerden kuyruk kısmı oldukça uzun olan modellerde duvak, royal tipi olabilir ve 3 metre kadar uzun olabilir. U şeklinde gelen eteklerde katedral tipi duvaklar daha uygun olacaktır. Duvağın, düğünün ilerleyen zamanlarda çıkarılabilir özellikte olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde hareket etmekte çok zorlanabilirsiniz. Bunun dışında duvakta kullanılacak tül, dantel, parıltı gibi detayların gelinliğin bütününe uygun olmasına dikkat edilmelidir.

Prenses Gelinlikte Kombin Nasıl Tamamlanır?

Prenses Gelinlikte Kombin Nasıl Tamamlanır?Prenses gelinliklerde ayakkabınızı mutlaka topuklu tercih etmelisiniz. Modelin adı gibi düğün akşamı prenses gibi görünmek istiyorsanız abartılı aksesuarlardan uzak durmalısınız. Duvağınızı şık bir taçla tamamlayabilirsiniz. Bunun dışında kolye, küpe, bileklik gibi aksesuarlar için gelinlik yakasının kesimine dikkat etmelisiniz.

Tam anlamıyla bir prenses gibi görünmek istiyorsanız saç modelinizde önceliği tatlı bir topuza verebilirsiniz ama prenses gelinlikleri yarı açık ya da tamamen açık saç modellerini de tercih edebilirsiniz. Saçlarda hafif dalgalar, bukleler, düz görünümden daha uygun olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here