Kadınların en büyük hayalleri arasında bir gün sevdikleri adamla hayatını birleştirmek ve kendi düğünlerinde prenses gibi görünmek bulunmaktadır. En özel günde giyilecek gelinlik bu sebeple büyük önem taşımaktadır. Tabi bu özel gün için yapılacak hazırlıklarda ona göre özel ve zahmetli olmakta, bu sebeple gelinlik seçimi büyük önem taşımaktadır.

Gelinlik seçilirken en çok dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelinin kendi tarzına ve hayallerine uygun gelinlik modelini seçmesi gelmektedir. Eğer klasik bir gelin olmayı tercih ediyor ise tül ağırlıklı kabarık etekli prenses model gelinliklere yönelmesi gerekirken eğer romantik bir gelin olmak istiyor ise dantel kumaşın ağırlıklı olarak kullanıldığı romantik kesimler kullanmalıdır.

Romantik gelinlik modellerinde tercih edilecek kumaş tafta ve dantel karışık olmaktadır. Özellikle Fransız danteli zarif modelleri ve kaliteli durması sebebiyle en çok tercih edilen dantel kumaş türleri arasında yer almaktadır. Genellikle A kesim eteğe sahip olan romantik gelinlik modellerinde, straplez yakalar yerine kayık yakalar ve uzun dantel kollar kullanılmaktadır. Elie Saab dantel A kesim gelinlikler, romantik bir duruş dendiği zaman akla ilk gelen modellerdendir.

Kırık beyaz veya krem tonlarında olması tercih edilen bu gelinlik modellerinin üst kısmında ise nostaljik korseler kullanılabilmekte ve bu detay da gelinliğin daha romantik gözükmesine yol açmaktadır. Özellikle etek detayında kullanılan Fransız danteli, kişinin tarzını çok daha ortaya çıkarmakta ve düğünde herkesin geline hayran olmasına katkı sağlamaktadır.

Romantik Gelinlik Modellerinde Tercih Edilecek Aksesuarlar

Romantik Gelinlik Modellerinde Tercih Edilecek AksesuarlarGelinlik modelini seçmek önemli fakat bir o kadar da keyifli bir süreç olarak bilinmekle birlikte, o gelinliğe eşlik edecek aksesuarları seçmek de aynı oranda önemlidir. Gelinliğin tamamlayıcısı olacak bu aksesuarlar içerisinde duvak, saç aksesuarları, gelin buketi ve ayakkabılar yer almaktadır.

Duvak seçiminde en önemli ayrıntı gelinliğin rengi ile aynı renkte seçilmesi gerekliliğidir. Dantel ağırlıklı bir gelinlik ise duvağın sade seçilmesi gerekir. Saç aksesuarında ise zarif taşlı saç tarakları, inci tokalar veya ince taçlar oldukça başarılı ve hoş seçimlerdir. Gelin buketi seçiminde soft renklerin tercih edilmesi oldukça önemlidir. Ayakkabı modellerinde ise dikkat çekecek şekilde farklı renkteki ayakkabılar yerine klasik gelinlik ayakkabısı modelleri veya dantel zarif botlar tercih edilebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here