Rüyalarının düğününü gerçekleştirmek isteyen her gelin adayı gelinlik seçiminde oldukça titiz davranmaktadır. Gelinlik modeline karar verilirken pek çok detay göz önünde bulundurulmalı ve ona göre seçim yapılmalıdır. Bu detaylar arasında gelinlik modeline karar verilmesi, ona uygun duvak seçilmesi, saç modeline karar verilmesi gibi pek çok ayrıntı bulunmaktadır. Genel olarak her vücut tipine uygun olan A kesim gelinlikler ile ister şık, ister marjinal, ister şaalı, bir görüntü oluşturulabilir.

Gelinliğin en önemli parçalarının başında gelen duvaklar, gelinlere istedikleri görüntüye ulaşma konusunda oldukça fazla yardımcı olmaktadır. Genel olarak narin kumaşlardan yapılması tercih edilen duvaklar, dümdüz olabildiği gibi dantel veya taş işlemeli de olabilmektedir. Gelinlikle birlikte kullanılacak duvak seçilirken dikkat edilmesi gereken ilk nokta gelinlikle duvağın aynı renkte olmasıdır. Duvak üzerinde işleme olmasına karar verilirse bu işlemeler de gelinlikle bütünlük sağlamalıdır. Gelinlik modeliyle bütünlük oluşturması oldukça hoş bir görüntü ortaya çıkaran duvaklarla ilgili karar verilirken saça uygulanacak model de oldukça önem taşımaktadır.

Sade gelinlik modelleri arasında yer alan A kesim gelinlik modellerinde gösterişli bir saç ve sade bir duvak kullanılarak rüya gibi bir gelin olunabilmekte ve en güzel günlerinden kendisini prenses gibi hisseden gelinler meydana gelmektedir. Sık tercih edilen gelinlik türleri arasında yer alan bu modeller, her gelin tarafından gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Sade A Kesim Gelinlik Resimleri ve Fotoğrafları

Sade gelinlik modelleri artık daha fazla tercih ediliyor diyebiliriz. A kesim modeller, sade tasarımları ile birbirinden asil görünümlü gelinliklere dönüşüyor. Aynı zamanda spor bir gelinlik modeli arayanlar için de en uygun tercihleri oluşturuyor. İşte sizlere birbirinden güzel sade A kesim gelinlik modelleri:

Çiçek Detaylı Drapeli Sade A Kesim Gelinlik

Çiçek Detaylı Drapeli Sade A Kesim GelinlikÇiçek ile süslenmiş tek omuz tül gelinlik, sade bir model arayan gelin adayları için muhteşem bir öneri. Straplez modelin tek omuzla desteklendiği gelinlik modeli, rahatlık arayan gelinler için güzel bir öneri.

Güpür İşlemeli Straplez A Kesim Gelinlik

Güpür İşlemeli Straplez A Kesim GelinlikM yaka şeklindeki straplez üst oldukça şık görünüyor. Ayrıca kuyruklu modeli ile göz dolduran bir gelinlik modeli.

Güpür ve Pul İşlemeli A Kesim Gelinlik

Güpür ve Pul İşlemeli A Kesim GelinlikA kesim gelinlikler arasında en şık modellerden bir tanesi. İki askılı modeli ile oldukça rahat görünen gelinlik modeli, A kesim isteyen gelin adayları için iyi bir öneri. Askılı sırtı açık gelinlik modelleri için tıklayın.

Kayık Yaka Kuyruklu A Kesim Gelinlik

Kayık Yaka Kuyruklu A Kesim GelinlikKayık yaka gelinliklerin rahatlığı ve şıklığı birçok gelin adayını cezbediyor. Ayrıca oldukça şık bir kumaşa sahip olan bu gelinliği de seveceksiniz. Kayık yaka A kesim gelinlikler için tıklayın.

Kemer Detaylı Güpür A Kesim Gelinlik Önerisi

Kemer Detaylı Güpür A Kesim Gelinlik ÖnerisiFarklı renkteki taşlarla süslenmiş kemer detayı ile oldukça şık görünen bu gelinlik modeli, birçok gelin adayının beğenisini kazanıyor. Tül üstü ve güpür eteği ile göz dolduran bir model.

Sade Pul İşlemeli A Kesim Gelinlik

Sade Pul İşlemeli A Kesim GelinlikKısa kollu ve kayık yaka şekliyle oldukça şık bir gelinlik modeli. Pul işlemeleri ile oldukça kibar bir gösteriş sağlıyor.

Sade Şifon Kuyruklu Tafta A Kesim Gelinlik

Sade Şifon Kuyruklu Tafta A Kesim GelinlikKemer şeklinde şifon kumaştan yapılan kuyruk, tafta kumaştan yapılan gelinliğe güzel bir hava katıyor. Hem sade hem de oldukça şık bir model.

Şifon Drapeli A Kesim Gelinlik

Şifon Drapeli A Kesim GelinlikTamamen drapeden oluşan üst kısım yanında eteğin yan kısmında toplanan kumaş, oldukça şık bir görüntü sağlıyor. Sade olmasına rağmen kumaşla sağlanan hareket, gelinliği oldukça gösterişli yapıyor.

Tamamen Tül Sade A Kesim Gelinlik

Tamamen Tül Sade A Kesim GelinlikTamamen tül olan gelinlik, çiçek ve kemer detayları ile oldukça şık görünüyor. Hem rahatlık hem de sade bir şıklık arayan gelin adayları için eşsiz bir tasarım.

Tül Etekli A Kesim Sade Gelinlik Modeli

Tül Etekli A Kesim Sade Gelinlik ModeliGüpür üst kısım ve tamamen tülden oluşan etek kısmı ile oldukça şık bir gelinlik modeli. Straplez üst modeli ile oldukça zarif görünen bir gelinlik.

Tül Kemer Detaylı A Kesim Gelinlik

Tül Kemer Detaylı A Kesim GelinlikM yaka straplez modeli ile göz dolduran bir gelinlik modeli. Tamamen tülden oluşan gelinlik, bel kısmındaki fiyonk detaylı kemeri ile oldukça şık görünüyor.

Uçuk Pembe Güpür İşlemeli A Kesim Gelinlik

Uçuk Pembe Güpür İşlemeli A Kesim GelinlikKayık yakası ile oldukça şık olan gelinlik, farklı renk arayan gelin adayları için mükemmel bir öneri. Taşlarla süslenen kemeri ile hareket kazandırılan gelinlik modeli, birçok gelinin beğenisini kazanacak.

Uzun Kollu Sade A Kesim Tül Gelinlik Modeli

Uzun Kollu Sade A Kesim Tül Gelinlik ModeliRomantik bir görünüme sahip olan gelinlik, uzun kol arayan gelin adayları için muhteşem bir öneri. Şık bir kumaşa sahip olan gelinlik, rahat ve oldukça gösterişli.

Yarım Kollu Tül İşlemeli A Kesim Gelinlik

Yarım Kollu Tül İşlemeli A Kesim Gelinlikİlkbaharda açık havada yapılacak bir düğün için güzel bir gelinlik önerisi. Yarım kol modeli ile zarif bir görünüme sahip olan gelinlik oldukça rahat bir model.

Zarif Taş İşlemeli A Kesim Gelinlik

Zarif Taş İşlemeli A Kesim GelinlikOldukça ince bir taş işlemesi bulunan gelinlik, hem ışıltı hem de sadelik isteyen gelin adaylarına hitap ediyor. Duvak veya renkli bir kuşakla hareketlendirebileceğiniz bir gelinlik modeli.

Zarif Tül ve İşlemeli A Kesim Gelinlik

Zarif Tül ve İşlemeli A Kesim GelinlikTül askılı zarif gelinlik modeli, oldukça romantik bir görünüme sahip. Güpür işlemeli kumaşı ile göz dolduran bir model.

Sade A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sade A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Daha uzun görünmek isteyen gelin adayları tarafından özellikle seçilen uzun duvaklar, rahatlığı engellemesi açısından pek fazla tercih edilmemekte, gelin adayları uzun duvaklar yerine kısa duvakları tercih etmektedir. Uygulanacak gelin saçı gösterişli bir model ise sade bir duvak tercih edilerek saç ön plana çıkarılmalı, sade bir saç modeli tercih edilecek ise işlemeli veya dantelli duvaklar tercih edilerek duvak ön plana çıkarılmalıdır.

Sade A Kesim Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Sade A Kesim Gelinlik Önerileri ve FikirleriHer vücut tipine uygun olması sebebiyle en sık tercih edilen gelinlik modelleri arasında yer alan A kesim gelinlik modelleri kumaş türleri, yaka modelleri ve duvak seçimi ile pek çok sayıda alternatif oluşturmaktadır. A kesim gelinlik modellerinde genel olarak tül veya dantel kumaş kullanılarak askılı gelinlik modelleri oluşturulmaktadır. Bu gelinlik modelini tercih edecek gelin adayları uzun ve sade duvak türlerinin yanı sıra, dantel detaylı veya kat kat duvak türlerini de kullanabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here