Her genç kız için hem zorlu hem de eğlenceli bir süreç olan gelinlik modeline karar verme dönemi özellikle büyük beden gelin adayları için biraz daha fazla zorlu geçebilmektedir. Hayal edilen gelinliğin içerisinde nasıl gözükeceğini bilmemenin de bir gerginlik oluşturduğu bu durumdaki gelin adayları için piyasada oldukça farklı modeller bulunmakta ve bunların arasından tercih yapmak daha kolay bir hale gelmektedir.

Büyük beden gelin adaylarının gelinlik seçimi sürecindeki en büyük endişesi vücudunda kusurlu olduğu düşündüğü bölgelerin gelinlik seçimini nasıl etkileyeceğidir. Özellikle en özel günde kendini prenses gibi hissetmek isteyen gelin adaylarının dikkat etmesi gereken noktalar da bu kusurları örtmek için yapılması gereken bazı hilelerden geçmektedir. Büyük beden gelin adayları doğru noktalara dikkat eder ve buna uygun seçimler yaparsa her türlü modeli gönül rahatlığı ile giyebilmektedir. Örneğin asimetrik bir kesim göz yanılması ile daha ince görünmeyi sağlayabilmekte ve düz kuyruklu bir model tercih edildiğinde ise daha uzun görünülmektedir.

Bunlarla birlikte son yıllarda özellikle moda olan ve sıklıkla kullanılan pelerin yakalar da büyük beden gelinlik modelleri arasında karşımıza oldukça çok çıkmaktadır. Sade gelinlik modellerinin de tercih edilebileceği büyük beden gelin adaylarında, yapılacak işlemeler ile daha ince görünebilmek mümkündür. Bu tarz ufak göz oyunları ile kusurlar örtülebilmekte ve büyük beden gelin adayları da prenses görüntüsüne kavuşabilmektedir.

Sade Kolsuz Büyük Beden Gelinlik Resimleri ve Fotoğrafları

Büyük beden gelinliklerde artık birçok çeşit bulmak mümkün. İster sade olsun ister gösterişli; tam da aradığınız gelinlik modelini bulabiliyorsunuz. Şimdi sizlerle 16 muhteşem görünüme sahip sade ve kolsuz büyük beden gelinlikler paylaşmak istiyoruz.

A Kesim Kemerli Kolsuz Büyük Beden Gelinlik Önerisi

A Kesim Kemerli Kolsuz Büyük Beden Gelinlik ÖnerisiV yaka kesimi ile göğüs kısmını oldukça şık gösteren işlemeli gelinlik, birçok gelin adayının beğenisi kazanacak. A kesim eteği ile de oldukça dengeli bir görünümü var.

Balık Kesim Şifon Kolsuz Büyük Beden Gelinlik

Balık Kesim Şifon Kolsuz Büyük Beden GelinlikBüyük beden gelin adayları için gösterişli bir gelinlik modeli. Kat kat eteği ve tek omuz modeli ise göz dolduran bir gelinlik.

Dantel ve Şifon A Kesim Büyük Beden Gelinlik

Dantel ve Şifon A Kesim Büyük Beden GelinlikTamamen dantel kumaşı ve göğüs altındaki kemer ayrıntısı ile oldukça güzel bir gelinlik. Sadelikten vazgeçemeyen gelin adayları için şık bir öneri.

Güpür İşlemeli Tül Büyük Beden Gelinlik Modeli

Güpür İşlemeli Tül Büyük Beden Gelinlik ModeliAskıları ve göğüs kesimi ile göz dolduran bir gelinlik modeli. Büyük beden gelin adaylarının kusurlarını kapatmak için harika bir gelinlik modeli.

Güpür Kumaşlı Kolsuz Büyük Beden Gelinlik

Güpür Kumaşlı Kolsuz Büyük Beden GelinlikTamamen güpür kumaşı ile oldukça şık bir gelinlik. Üst kısmının güzel bir şekilde oturmuş olması gelinliği oldukça zarif gösteriyor.

Organze Yarım Balık Büyük Beden Gelinlik Modeli

Organze Yarım Balık Büyük Beden Gelinlik ModeliOrganze drapeli modeli ile muhteşem bir gelinlik. Tek omuz detayı ve drapeleri birbirini oldukça güzel bir şekilde dengelemiş durumda.

Plise Saten Kolsuz Büyük Beden Gelinlik

Plise Saten Kolsuz Büyük Beden GelinlikSaten kumaş denince akla gelen en güzel etek modellerinden birisi, plise modeldir. Krem rengindeki bu gelinlik modeli de oldukça şık ve zarif görünüyor.

Prenses Model Kolsuz Büyük Beden Gelinlik Önerisi

Prenses Model Kolsuz Büyük Beden Gelinlik ÖnerisiStraplez üstü, kalın askılarla toplayan gelinlik modeli, prenses eteği ile göz dolduruyor. Büyük beden gelinliklerde pek tercih edilmese de oldukça güzel bir model.

Saten Kuyruklu Kolsuz Büyük Beden Gelinlik

Saten Kuyruklu Kolsuz Büyük Beden GelinlikSaten kumaşı ile sade ama oldukça şık görünen bir gelinlik modeli. Drapeli üstü ile büyük beden gelin adayları için oldukça güzel bir model.

Şifon İşlemeli Yarım Balık Büyük Beden Gelinlik

Şifon İşlemeli Yarım Balık Büyük Beden GelinlikDantel askıları ve drapeli modeli ile oldukça şık bir gelinlik modeli. Yarım balık genellikle büyük beden gelinler tarafından tercih edilmese bile oldukça şık görünüyor.

Şifon Kayık Yaka A Kesim Kolsuz Büyük Beden Gelinlik

Şifon Kayık Yaka A Kesim Kolsuz Büyük Beden GelinlikŞifon kumaşı ve yan tarafta toplanan eteği ile zarif bir gelinlik modeli. Kilolu gelin adaylarının rahatlıkla tercih edebileceği bir kesime sahip.

Şık A Kesim Güpür İşlemeli Büyük Beden Gelinlik

Şık A Kesim Güpür İşlemeli Büyük Beden Gelinlikİşlemeli güpür bir üst ile süslenen gelinlik göz dolduruyor. A kesimi sıklıkla tercih eden gelin adayları için güzel bir öneri.

Tafta Güpür İşlemeli Büyük Beden Gelinlik

Tafta Güpür İşlemeli Büyük Beden Gelinlikİşlemeli güpür kumaş üzerine tafta giydirme bir model ile bel kısmını ince gösteren bir gelinlik modeli. Göğüs altında küçük bir broş ile tafta kumaşın birleşimi oldukça şık görünüyor.

Tafta Kemer Detaylı Büyük Beden Gelinlik Modeli

Tafta Kemer Detaylı Büyük Beden Gelinlik ModeliTamamen tafta kumaştan oluşan ve bel kısmında bir kurdele ile toplanan gelinlik, sade bir şıklık sergiliyor. Muhteşem bir üst kesimine sahip olan gelinlik, bel kısmını ince göstermek isteyen gelin adayları için mükemmel.

Tafta Taş İşlemeli Kolsuz Büyük Beden Gelinlik

Tafta Taş İşlemeli Kolsuz Büyük Beden GelinlikFarklı kesimdeki etek ve bel kısmının yanı sıra göğüs kısmındaki taş işlemeler ile gösterişli bir gelinlik modeli. Güpür üstü gelinliğin bel kısmındaki dengelemiş görünüyor.

Zarif İşlemeli Şifon Büyük Beden Gelinlik

Zarif İşlemeli Şifon Büyük Beden GelinlikOldukça şık bir görünümü olan gelinlik, şifon kumaşı ile açık hava düğünlerinin favorisi. Kilolu olan gelin adayları şifondan tasarlanan bu gelinliği de tercih edebilirler.

Sade Kolsuz Büyük Beden Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sade Kolsuz Büyük Beden Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Öncelikle büyük beden gelin adayları tüm vücut hatlarını ortaya çıkarak gelinlik modellerinden uzak durmalıdır. Vücut hatlarını ortaya çıkarmak yerine, asimetrik kesimler, bel bölgesinde yer alan işlemeler, oyuk yakalı veya tek askılı modeller ve düz kuyruklar tercih ederek gelin adayı kendisini olduğundan daha uzun ve ince gösterebilmektedir. Bu tür göz oyunları ile amaçlanan şey dikkatin kusurlu bölgeden çekilmesi ve kusursuz olan bölgeye kaydırılmasıdır.

Sade Kolsuz Büyük Beden Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Sade Kolsuz Büyük Beden Gelinlik Önerileri ve FikirleriBüyük neden gelin adaylarından düğün günlerinde sade ve şık olmayı tercih eden adaylar, özellikle bel bölgesinde zarif bir işleme detayı kullanarak bu bölgenin ince görünmesini sağlayabilmektedir. Bununla beraber kolsuz olması istenen gelinlik modelinde oyuk yaka tercih edilmesi omuz kısmının daha dar görünmesine sebep olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here