Gelinliğin en güzel hali genellikle gösterişli gelinlikler gibi algılansa da sade gelinliklerle de bu güzelliği yakalayabilmek mümkündür. Gelinliğin en asil halini oluşturan bu tür gelinliklerde genellikle ipek kumaş tercih edilmekte ve bu sayede sade gelinlik tercih eden gelin adayları aynı zamanda en kaliteli kumaşları da kullanmaktadırlar.

Gelinlikteki kullanımlarının yanı sıra, gömleklerde veya elbiselerde de karşımıza çıkan ipek kumaşlar, yumuşak dokuları ve hem dayanıklı hem hafif olmaları sebebiyle gelinlik türlerine çok yakışmakta ve ışıltılı ama sade bir şıklık oluşmasını sağlamaktadır. Renk dayanıklılığı yüksek olan ipek kumaşlar arasında gelinliklerde oldukça fazla kullanılan tafta ve kruvaze kumaşlar da yer almaktadır.

Gelin adaylarının hayal ettikleri modeli bulmak kadar vücut tipleri de önemlidir. Sadeliğe önem veren gelin adaylarının eğer vücut tipleri armut tipi olarak da anılan geniş basenler ve dar omuzlara sahip ise V yakalardan kesinlikle kaçınılması gerekmektedir. Ancak kum saati olarak da anılan orantılı vücut hatlarına sahip bayanlarda V yaka modeller en ideal olanlarıdır. Hafif bir dekolte de oluşturması sebebiyle sade gelinliklere görsel bir güzellik de katacak olan V yaka gelinlikler, dantel veya tül kumaşlar ile birlikte kullanılırsa oluşturulacak detaylar hem daha şık hem de daha güzel olacaktır. Özellikle kol askılarında tül veya dantellerin kullanılması gelinliğin sadeliğini bozmadan asil bir hava kazanmasını sağlayacaktır.

Sade V Yaka Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Bazı kadınlar, sade bir gelinliğin her zaman daha iyi olduğunu söylemektedir. İşte bu tip bir gelinliğin hayalini kuranlar için birbirinden güzel V yaka sade gelinlikleri sizler için bir araya getirdik:

A Kesim Etekli Sade V Yakalı Gelinlik Önerisi

A Kesim Etekli Sade V Yakalı Gelinlik ÖnerisiÜst kısmı tamamen dantel olan gelinliğin, A kesim tülden oluşan eteği ile güzel bir uyum sağlanmış. Kalın askıları ve V yakası ile spor şık bir gelinlik arayan gelin adayları için güzel bir seçenek.

A Kesim Taş İşlemeli V Yaka Gelinlik Önerisi

A Kesim Taş İşlemeli V Yaka Gelinlik ÖnerisiBüstiyer kısmı taşlı ve üç boyutlu bir kumaşla tasarlanan gelinliğin, derin bir V yaka dekoltesi bulunuyor. Tülden A kesim eteği ve uzun bir duvağı bulunuyor. Bel kısmının serbest bir şekilde oturtulması da güzel bir görüntü oluşturmuş.

Balık Kesim Pul İşlemeli V Yaka Gelinlik Önerisi

Balık Kesim Pul İşlemeli V Yaka Gelinlik ÖnerisiBalık kesim ve yoğun bir pul işlemesi bulunan gelinlik, oldukça zarif bir görünüme sahip. Kalın askıları ve derin V dekoltesi ile yaz düğünlerinin vazgeçilmezi olabilecek bir gelinlik modeli.

Derin V Yakalı Uzun Kollu Dar Gelinlik

Derin V Yakalı Uzun Kollu Dar GelinlikUzun kolları, kuyruk detayı ve derin V dekoltesi ile büyüleyici bir gelinlik modeli. Tamamen dantel bir kumaştan yapılan gelinlik, asil bir şıklığa sahip. Fiziğine güvenen gelin adayları için güzel ve iddialı bir seçenek.

Düşük Omuz Tafta Kabarık V Yaka Gelinlik Modeli

Düşük Omuz Tafta Kabarık V Yaka Gelinlik ModeliTamamen tafta kumaştan yapılan gelinlik, farklı bir üst tasarımına sahip. Kollara düşen kalın askıları ve V yakası drapelerle birleştirilmiş. Kabarık eteği ise gelinliğe spor şık bir hava kazandırmış.

Geniş V Yakalı A Kesim Sade Gelinlik

Geniş V Yakalı A Kesim Sade GelinlikA kesim gelinlik, sade ama şık görüntüsü ile harika görünüyor. Yaz ve ilkbahar ayları için oldukça güzel bir seçenek. Derin V yakası, kalın askıları, A kesim eteği ve uzun duvağı ile oldukça güzel bir gelinlik modeli.

Kabarık Etekli Sade V Yaka Askılı Gelinlik Modeli

Kabarık Etekli Sade V Yaka Askılı Gelinlik ModeliSade olmasına rağmen göz dolduran bir tasarıma sahip gelinlik. Kalın askıları geniş kesim V yakasını daha da güzel göstermiş. Tül kumaştan drapeli bir şekilde tasarlanan üst kesim, eteklerde fırfırlı A kesim bir model ile tasarlanmış.

Kalın Askılı Sade Drapeli V Yaka Gelinlik Önerisi

Kalın Askılı Sade Drapeli V Yaka Gelinlik ÖnerisiMütevazi ama modern bir gelinlik arayan gelin adayları için güzel bir model. Kapalı V yakası, kalın askıları bulunan gelinliğin, yan kısmında bulunan çiçek detayı ile spor bir görünüme kavuşmuş.

Kalın Askılı V Yakalı İpek Gelinlik Modeli

Kalın Askılı V Yakalı İpek Gelinlik ModeliDüz kesim olan gelinlik, kalın askıları ve derin V yakası ile oldukça zarif bir model. Üst kısmı drapeli olan model, ara ara dantel detaylara sahip ve birçok gelin adayının beğenisini kazanacak bir model.

Omuz Detaylı Sade V Yaka Gelinlik Modeli

Omuz Detaylı Sade V Yaka Gelinlik ModeliOmuz detayları bulunan gelinliğin, derin bir V yakası bulunuyor. Farklı kesim balık eteğe sahip olan gelinlik, tamamen güpür işlemeli bir kumaştan tasarlanmış.

Organze Kumaş A Kesim V Yaka Kemerli Gelinlik Modeli

Organze Kumaş A Kesim V Yaka Kemerli Gelinlik ModeliSade bir görüntüsü bulunan gelinlik, V yakası ve göğüs altındaki taş işlemesi ile oldukça güzel görünüyor. Etek kısmındaki kat kat organze kumaş ile hareketlendirilen gelinlik, spor şık bir model.

Sade A Kesim V Yaka Kalın Askılı Gelinlik

Sade A Kesim V Yaka Kalın Askılı GelinlikKalın askıları, drapeli büstiyeri, V yakası ve kabarık eteği ile güzel bir gelinlik modeli. Birçok gelin adayının beğenisini kazanacak bir model ve spor şık bir görünümü var.

Sade Drapeli Etek Uçları İşlemeli Gelinlik

Sade Drapeli Etek Uçları İşlemeli GelinlikTamamen drapelerden oluşturulan büstiyer tasarımı kalın askıları ve derin V yakası ile güzel bir görünüme sahip.  Şifon kumaşı ve A kesim eteği ile sade ama şık bir görüntü oluşturulmuş durumda.

Sade Kısa Kollu V Yakalı Dar Gelinlik

Sade Kısa Kollu V Yakalı Dar GelinlikDüz saten bir kumaştan tasarlanan gelinlik, V yakası ve kısa kolları ile güzel bir model. Nikah için giyilebilecek sade ama şık bir gelinlik önerisi arıyorsanız, tam size göre.

Tamamen Dantel Kumaş Askılı V Yaka Gelinlik

Tamamen Dantel Kumaş Askılı V Yaka GelinlikKrem rengi saten kumaş üzerine güpür işlemeleri bulunan gelinliğin, saten kemeri güzel bir ayrım katmış. Kalın askıları ve V yakası ile balık kesim gelinlikler arasında romantik bir seçenek.

Taş İşlemeli Kabarık V Yakalı Sade Gelinlik

Taş İşlemeli Kabarık V Yakalı Sade GelinlikÜst kısmı tamamen taş işlemelerle donatılan gelinliğin, tülden kabarık bir eteği bulunuyor. Derin V yakası ile hem şık şık hem de spor bir gelinlik modeli.

Sade V Yaka Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sade V Yaka Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?V yaka gelinlikleri tercih etmek için özellikle orantılı bir vücuda veya geniş omuzlara ihtiyaç duyulması, geniş bir kullanıcı skalasının dikkatini çekmektedir. Gösterişli modeller yerine sade modellerin tercih edilmesi gelinlik seçimleri için pek alışıldık bir durum olmasa da, özellikle son zamanlarda nikâhı önceden yapmak isteyen ya da sadece nikâh yapacak olan gelin adaylarının tercihi genellikle bu tür gelinlikler olmaktadır. V yaka gelinlik seçerken neye dikkat edilmeli buradan öğrenebilirsiniz.

Sade V Yaka Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Sade V Yaka Gelinlik Önerileri ve FikirleriV yaka, ipek kumaştan sade tasarımlara sahip olan gelinlikler gösterişten uzak olmaları sebebiyle pek tercih edilmiyor gibi gözükse de saç modeli, duvak ve ayakkabı seçimi ile gelinlikte yapılacak olan hareketler, bu tür gelinlikleri herkesin gözdesi haline çevirmeye yetecektir. Özellikle son yıllarda moda olan renkli ayakkabı ve buna uygun gelin buketlerinin tercih edilebileceği bu gelinliklerde, doğal dalgalara sahip açık saçlar kullanılmakta ve sade bir duvak ile tamamlayarak gelinliğin hem sade hem dikkat çekici olmasını sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here