Düğünlerin ve gelinliğin olmazsa olmaz parçası olan duvaklar, gelinliğe uygun olarak seçilmesi gerekmekte ve kişinin vücut tipi de göz önünde bulundurulmaktadır. Kısa boylu gelin adaylarının tercih etmekten kaçınması gereken uzun duvaklar, uzun boylu gelin adayları tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilmektedir. Çok kabarık olmayan eteklerle beraber yerlere kadar inen şık bir duvakla, hayallerinizi süsleyen gelinliğe sahip olabilirsiniz.

Sade ve asil görüntüye sahip olmak için özellikle tercih edilecek gelinlik modelleri arasında yer alan saten A kesim ve uzun duvaklı gelinliklerde gelinlik üzerinde kullanılacak olan saten dışındaki kumaş türü büyük önem taşımaktadır. Satenle beraber kombinlenen kumaş türünün özellikle duvakla aynı kumaş olmasına dikkat edilmesi, gelinin bütünlüğünü korumak açısından oldukça önem taşımaktadır. Yaka kısmının ve duvağın aynı tür işlemeye sahip olmasına da dikkat edilmesi gereken bu gelinlik modeli, doğru bir şekilde tamamlandığı takdirde akıllara kazınacak güzellikte bir gelin olmamak işten bile değildir.

Mini boy ve midi boy gelinliklerde de en sık tercih edilen kumaş türlerinden olan saten kumaşlar, etek kısmında ağırlıklı olarak kullanılmakta, üst kısımda ise dantel veya tülle birlikte kullanılarak gösterişi ve ihtişamı arttırmaktadır. Gelinliğin işlemelerine ve modeline göre de tercih edilen duvaklarda A kesim etek modellerinde her tip duvak gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.

Saten A Kesim Uzun Duvaklı Gelinlik Resimleri ve Fotoğrafları

A kesim gelinlik modelleri, hemen her vücut tipindeki kadına yakışmaktadır. Bu nedenle de en çok tercih edilen etek modellerindendir. Saten kumaş ile tasarlanan gelinlikler ise klasik bir hava yaratmaktadır. Uzun duvak bu gelinliklere eklendiğinde ise ortaya muazzam görüntüler çıkmaktadır. İşte sizlere 16 güzel saten A kesim gelinlik modeli:

Dantel Yırtmaçlı Zarif Uzun Duvaklı Gelinlik

Dantel Yırtmaçlı Zarif Uzun Duvaklı GelinlikDantel sırt ve yırtmaç detaylı yarım balık gelinlik, oldukça şık. Kırık beyaz rengi ve uzun duvağı ile kendinizi hem rahat hem de çok şık hissedeceksiniz.

Kate Middleton Uzun Duvaklı Saten Gelinlik

Kate Middleton Uzun Duvaklı Saten Gelinlikİngiliz Kraliyet Ailesi’nde oldukça farklı kurallar var ve bunlardan birisi de giyilecek gelinlik. Bu kurallara göre Alexander McQueen tarafından tasarlanan Kate Middleton’un gelinliği oldukça ses getirdi. Sizlere ilham olacak bir gelinlik modeli.

Kemerli Sade Saten A Kesim Uzun Duvaklı Gelinlik

Kemerli Sade Saten A Kesim Uzun Duvaklı GelinlikGelinlikte de sade şıklık isteyen gelin adayları için güzel bir model. Kısa kollu ve saten kumaşı ile oldukça mütevazi bir gelinlik modeli arayan gelin adayları için ideal.

Kırık Beyaz Uzun Kuyruklu ve Duvaklı Saten Gelinlik

Kırık Beyaz Uzun Kuyruklu ve Duvaklı Saten GelinlikSaten kumaşı ve uzun kuyruğu ile eşsiz bir gelinlik. Uzun duvağıyla birlikte kabarık eteği oldukça gösterişli bir gelinlik.

Krem Rengi Salaş Uzun Duvaklı Saten Gelinlik

Krem Rengi Salaş Uzun Duvaklı Saten GelinlikSalaş bir gelinlik arayan gelin adayları için oldukça güzel bir model. Farklı kesimi ile özellikle ilkbaharda dış mekanda yapılacak düğünlerde giyilecek mükemmel bir gelinlik.

Kuyruklu A Kesim Uzun Duvaklı Gelinlik Modeli

Kuyruklu A Kesim Uzun Duvaklı Gelinlik ModeliKemer detayı ve dantel kumaşı ile göz dolduran bir model. Hem sade hem de oldukça şık bir gelinlik önerisi.

Sade Saten Uzun Duvaklı A Kesim Gelinlik

Sade Saten Uzun Duvaklı A Kesim GelinlikSaten kumaşı ile sade bir gelinlik modeli. Sade olmasına rağmen oldukça gösterişli bir model. Etek kesimi ve kuyruk detayı ile beğeni toplayan bir model.

Saten Drapeli Uzun Duvaklı A Kesim Gelinlik Modeli

Saten Drapeli Uzun Duvaklı A Kesim Gelinlik ModeliDrapeli ve farklı kesimi ile oldukça güzel bir gelinlik modeli. A kesim gelinlik isteyen ve kuyruk ile duvak detayı isteyen gelin adayları için en uygun model.

Saten Kemerli A Kesim Uzun Duvaklı Gelinlik Önerisi

Saten Kemerli A Kesim Uzun Duvaklı Gelinlik ÖnerisiSaten kumaşı ve taş işlemeli kemer detayı ile oldukça şık bir üste sahip. Askılı V kesim yakası ile göz dolduran bir model.

Saten Üzeri Dantel İşlemeli Uzun Duvaklı Gelinlik

Saten Üzeri Dantel İşlemeli Uzun Duvaklı GelinlikUzun kollu ve A kesim modeli ile oldukça güzel bir gelinlik modeli. Dantelin zarafeti ve V kesim yakası ile oldukça mütevazi bir gelinlik.

Saten Üzeri Pul İşlemeli Sade Uzun Duvaklı Gelinlik

Saten Üzeri Pul İşlemeli Sade Uzun Duvaklı GelinlikKalp yaka ve güpür üzeri taş işlemeli A kesim gelinlik modeli, birçok gelin adayının hayallerini süsleyecek. Uzun duvağıyla birlikte göz dolduran bir model.

Saten Üzeri Taş İşlemeli Gösterişli Gelinlik Modeli

Saten Üzeri Taş İşlemeli Gösterişli Gelinlik ModeliTamamen tül olan kabarık eteği ile göz dolduran bu model, uzun duvağı ile de muhteşem görünüyor. Sade işlemelerine rağmen son derece şık bir gelinlik.

Saten ve Dantel İşlemeli A Kesim Uzun Duvaklı Gelinlik

Saten ve Dantel İşlemeli A Kesim Uzun Duvaklı GelinlikDantel işlemesi ve parçalı kesim kabarık eteği ile oldukça şık bir gelinlik modeli. Uzun dantel işlemeli duvağı ile de beğenilecek bir gelinlik.

Sırtı Kurdele Detaylı Saten A Kesim Gelinlik

Sırtı Kurdele Detaylı Saten A Kesim GelinlikSaten A kesim eteği ile göz dolduran bir gelinlik modeli. Uzun tül duvağı ile de oldukça gösterişli bir gelinlik.

Uzun Duvaklı Çiçek İşlenmiş Gösterişli Gelinlik

Uzun Duvaklı Çiçek İşlenmiş Gösterişli GelinlikFransız güpür üzerine çiçek işlenmiş kuması ile muhteşem bir gelinlik modeli. Romantik bir gelinlik önerisi arayan gelin adayları için harika bir seçim.

Zarif A Kesim Uzun Duvaklı Gelinlik Modeli

Zarif A Kesim Uzun Duvaklı Gelinlik ModeliSaten kabarık eteği, kayık dantel yaka üst kesimi ile sade ve şık bir gelinlik modeli. Göz dolduran duvağı ile beğeni kazanan bir gelinlik.

Saten A Kesim Uzun Duvaklı Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saten A Kesim Uzun Duvaklı Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Vücut kusurlarını ortaya çıkardığından dolayı atletik ve fit vücuda sahip gelin adayları tarafından en çok tercih edilen modellerin başında gelen saten gelinlik modelleri, fazla kırıştığından dolayı bazı tereddütler oluştursa da yine de oldukça sık tercih edilmeye ve kullanılmaya devam etmektedir. Duvak boyuna karar verilirken saç modeli ve saç boyu da önemlidir. Kısa saçlara sahip gelin adayları da uzun duvaklardan kaçınmalı, bunun yerine kafes duvak adı verilen duvak türlerini tercih etmelidir.

Saten A Kesim Uzun Duvaklı Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Saten A Kesim Uzun Duvaklı Gelinlik Önerileri ve FikirleriVücut hatlarını en çok belli eden kumaş türleri arasında yer alan saten kumaşlar, iddialı olan gelin adaylarının tercihi olarak gelinlik modellerinde de kullanılmaktadır. Genel olarak sade modelleri tercih eden gelin adayları tarafından kullanılan saten kumaşlı gelinlikler, son yıllarda dantelle de kombinlenerek güzel bir bütünlük ve şıklık oluşturmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here