Gelin olmaya hazırlanan bayanlar kendilerine ait olan gelinliği bulmak için çok fazla zaman ve enerji harcarlar. Gelin ve damadın bu en mutlu gününde gelinler her şeyin kusursuz olmasını isterler. Gelinler için genellikle en önemli şey gelinliktir. Küçük yaşlardan beri kızların hayali olan gelinlik bembeyaz olması sebebiyle kızların prenses gibi hissetmesini sağlamaktadır.

Birçok gelinlik çeşidi vardır. Gelinlikler kullanılan kumaşa, kesime veya malzemeye göre değişmektedir. Kesime göre ayrılan modeller A kesim, prenses, balık ve düzdür. Malzemeye göre ayıracak olursak dantelli, işlemeli, üç boyutlu çiçekli, boncuklu diye ayırabiliriz. Bunun dışında kumaşa göre de ipek, saten, kadife, tül gibi modeller vardır.

Saten gelinlik seçilirken dikkat edilmesi gereken bir takım ayrıntılar vardır. Saten kumaşı kaygan bir kumaştır ve incedir. Genellikle tarlatanlı kabarık gelinlikler ile kullanılan saten kumaşı ince bir kumaş olduğundan kusurları gösterebilir bu sebeple tercih eden kişilerin dikkatli olmaları gerekmektedir.

Bunun dışında saten kumaşı son derece uyumlu bir kumaştır. Dantelle, işlemeyle, inciyle birlikte kullanılabilir. Bu sebeple gelinliklerde en fazla kullanılan kumaş satendir. Tüm bunların dışında saten gelinliklerde yaka ve kol kullanımı çok revaçtadır.

Tüm gelinliklerde olduğu gibi saten gelinlikler tercih edilirken kişilerin tarzları ve karakterleri göz önünde bulundurmalıdır. Evlenecek olan bayanlar gelinliklerini seçerken kendi isteklerine ve arzularına göre seçim yapmalılardır.

Saten Gelinlik Nasıl Seçilir?

Saten Gelinlik Nasıl Seçilir?

Her kadının tarzı ve zevkleri farklıdır. Bu sebeple çok fazla farklı gelinlik modeli bulunmaktadır. Gelinler bin bir çeşit gelinlik arasından kendilerine ait olan modeli bulmak için birçok gelinlik denerler veya incelerler.

Saten gelinliklerin çok fazla modelleri vardır. Hem dantelle hem inciyle hem de işlemeyle beraber kullanılan saten gelinlikler genellikle sade bir tarzı olan bayanlara yakışmaktadır. Bu tarz gelinlikler çok fazla abartılı değildir bu sebeple sade bir görüntü verirler. Bunun dışında bu tarz gelinlikler düğününde hem güzel hem de şık gözükmek isteyenler tarafından tercih edilmektedirler.

Saten Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?

Saten Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?Saten gelinlikler uzun seneler boyunca kullanılan modellerdir. Her sene birçok gelin adayı tarafından tercih edilen bu gelinlikler gelinlerin düğünde kendilerini çok güzel ve zarif hissetmelerini sağlarlar. Özellikle yaz gelinlerine yakışan saten modellerher sene olduğu gibi bu sene de düğünlerin prenseslerini süsleyecektir. Saten yazlık gelinlikler için tıklayın.

Saten Gelinlik Modelleri için Aksesuarlar

Saten Gelinlik Modelleri için AksesuarlarHer gelinliğe ait farklı aksesuarlar mevcuttur. Örnek vermek gerekirse dantelli gelinliklerde aksesuar olarak şapka veya eldiven kullanılabilir. Prenses gelinlikler ile kullanılan aksesuarlar genellikle abartılıdır. Çünkü bu tarz gelinlikleri tercih eden bayanlar gösterişten hoşlanırlar ve bu sebeple abartılı takılar takmaktan kaçınmazlar. Bu takılara örnek olarak taçlar, pırlantalar ve gösterişli setler verilebilir.

Son zamanlarda oldukça moda olan 3 boyutlu çiçekli gelinlikler ile kullanılan aksesuarlar genellikle gelinliğin deseninde özel olarak yapılmış saç süsleridir. Bunun dışında duvaklarda gelinlerin en büyük aksesuarlarıdır. Bu duvaklar gelinlerin tarzlarına göre hazırlanmaktadır. Saten A kesim uzun duvaklı gelinlik modellerini buradan görebilirsiniz.

Saten gelinlikler ile beraber kullanılan aksesuarlar gelinin tarzına bağlıdır. Çünkü saten gelinlikler çok farklı modellerde kullanılabilirler bu sebeple kullanılan aksesuar gelinliğin şık veya abartılı veya sade olacağına karar verir. Saten gelinlikler ile beraber kullanılan aksesuarlar şık takılar ve küpelerdir. Bunun dışında gelinliğin tarzına göre seçilen duvaklar da son derece önemlidir. Saten gelinliklere uygun duvaklar uzun da olabilir kısada. Eğer gelinliğin kuyruğu kısa ise uzun duvak kullanılabilir. Uzun kuyrukta ise şapka veya kısa bir duvak tercih edilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here