Saten gelinliklerin, işlemeli ve gösterişli gelinliklerin gerisinde kaldığı düşünülse de, sade veparlak görüntüsü ile asil duruşundan taviz vermeyen modeller arasındadır. Özellikle yazlık gelinlik tasarımlarında şıkça kullanılan saten kumaşlar, farklı modellerle hareketlendirildiğinde, birçok işlemeli ve gelinliklerden daha şık ve zarif durmaktadır. Gelinlik içinde sadeliği ile parlamak isteyen gelin adaylarının tercihi genellikle saten gelinliklerden yana olmaktadır. Hiçbir işlemenin yer almadığı saten gelinlikler gibi, üstü işleme detaylı eteği sırf saten olan gelinliklerde, tarzı olan gelin adaylarının beğendiği modeller arasındadır.

Saten gelinlikler, saten kumaşın kolay şekle giren bir kumaş olmasından dolayı, prenses, balık ve A kesim gibi birçok modelde gelinlik tasarlanabilmektedir. Ancak saten kumaşa en çok yakışan kesimlerden balık etekler, satenin vücudu saran yapısı sayesinde daha düzgün ve zarif durmaktadır. Saten gelinlikler birçok materyal ile bir araya getirilerek tasarlandığında, göz zevkine hitap eder nitelikte tasarımlar ortaya çıkmaktadır.

Açık hava ve kır düğünlerinde göğüs kısmından itibaren genişlemeye başlayan gelinlikler, oldukça şık ve rahat modellerdir. Aynı zamanda A kesim gelinlikler, basen bölgesindeki fazlalıkların gizlenmesinde etkili modellerden biridir. Saten kumaş üzerinde küçük dantel izlerinin yer alması, sade gelinliğin daha hareketli bir form kazanmasına yardımcı olacaktır. Askılı kısa kol gelinlik modelinin üst kısmının taşlarla kaplı olması, gösterişli aynı zamanda da sadeliği elden bırakmak istemeyen gelin adaylarına yöneliktir.

Saten Yazlık Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Düğün yapmak için en ideal mevsim hiç kuşkusuz yaz aylarıdır. Özellikle ılık yaz akşamlarında, kırda yapılan düğünlerin tadına doyum olmaz. Biz de yaz düğünü tercih edenler için en zarif saten gelinlik modellerini bir araya getirdik.

Askılı Drapeli Saten Yazlık Gelinlik

Askılı Drapeli Saten Yazlık GelinlikDar kesim, askılı gelinlik, V yakası ve göğüs altındaki boncuk islemeleri ile oldukça güzel bir gelinlik modeli. Drapeli toplanmış gelinlik, dar formu ile ilkbahar aylarında giyilebilecek gelinliklerden birisi.

Askılı İşlemeli Saten Yazlık Gelinlik

Askılı İşlemeli Saten Yazlık Gelinlikİnce askıları ve hafif degaje yakası güzel bir forma sahip. Güpür ve taş işlemeleri bulunan gelinlik, dar formu ile oldukça zarif görünüyor.

Askılı Saten Drapeli Prenses Yazlık Gelinlik

Askılı Saten Drapeli Prenses Yazlık GelinlikAskılı geniş yakası ile spor şık bir gelinlik modeli. Drapeli üst kesimi oldukça güzel görünüyor. Kloş tasarımdaki prenses eteği ve tamamen saten kumaşı ile harika bir gelinlik.

Boncuk İşlemeli Saten Prenses Yazlık Modeli

Boncuk İşlemeli Saten Prenses Yazlık ModeliÜst kısmı boncuk işlemeli olan saten gelinlik, M yakalı bir büstiyer üzerine giydirme şeklinde görünüyor. Prenses saten eteği ise gelinliğe sevimli bir görünüm kazandırıyor.

Drapeli Boncuk İşlemeli Saten Yazlık Gelinlik

Drapeli Boncuk İşlemeli Saten Yazlık GelinlikDüz kesim straplez modeldeki gelinlik, güpür üzeri boncuk işlemeler ve drapeli tasarımı ile harika görünüyor. Drapeli devam eden A kesim eteği, tamamen saten kumaşı ile asil şık bir görünümü var.

Güpür Büstiyerli Saten Prenses Yazlık Gelinlik Önerisi

Güpür Büstiyerli Saten Prenses Yazlık Gelinlik ÖnerisiÜst kısmı tamamen boncuk işlemelerden oluşan gelinlik, saten kabarık eteğe sahip. Spor şık bir gelinlik modeli ve ilkbahar – yaz aylarında yapılacak düğünler için oldukça güzel bir model.

Güpür ve Taş İşlemeli Yazlık Saten Gelinlik

Güpür ve Taş İşlemeli Yazlık Saten GelinlikM yakalı büstiyeri, güpür üzeri boncuk işlemelerle birlikte oldukça şık görünüyor. Saten A kesim eteği bulunan gelinlik, birçok gelin adayının beğenisini kazanacak bir model.

İncili Straplez A Kesim Yazlık Saten Gelinlik Modeli

Üst kısmı tamamen incili bir şekilde tasarlanan gelinlik, drapeli bir şekilde tamamlanmış. A kesim eteği yan kısımda toplanarak drapeli bir tasarıma sahip.

Krem Rengi Saten Boncuk İşlemeli Yazlık Gelinlik

Krem Rengi Saten Boncuk İşlemeli Yazlık GelinlikÜst kısmı tamamen boncuk işlemeli olan gelinlik krem rengi ile oldukça güzel görünüyor. Basen altına kadar dar inen gelinlik, etek uçlarına doğru kabarıklaşıyor.

M Yaka Straplez Saten Yazlık Gelinlik Modeli

M Yaka Straplez Saten Yazlık Gelinlik ModeliM yakalı straplez büstiyerinin yaka ve bel kısmındaki boncuk işlemeleri ile oldukça şık bir gelinlik. Tamamen saten kumaştan yapılan gelinlik, iki yandan plili bir eteğe sahip.

Saten Askılı Degaje Yakalı Yazlık Gelinlik Modeli

Saten Askılı Degaje Yakalı Yazlık Gelinlik ModeliBoncuk işlemeli askıları ve degaje yakası bulunan gelinlik, tamamen saten kumaşı ile harika görünüyor. Kuyruk detayı ile hareketlendirilen gelinlik, şık bir model.

Saten Drapeli Boncuk İşlemeli Yazlık Saten Gelinlik

Saten Drapeli Boncuk İşlemeli Yazlık Saten GelinlikStraplez gelinlik, drapeli bir büstiyere sahip ve güpür üzeri boncuk işlemeleri bulunuyor. A kesim eteği de oldukça hareketli. Tek tarafta boncuk işlemelerle tutturulan eteği, tamamen saten kumaşın güzelliğine sahip.

Saten Tek Omuz A Kesim Yazlık Gelinlik

Saten Tek Omuz A Kesim Yazlık GelinlikTek omuz gelinlik, güpür işlemeleri ve kemer detayına sahip. Sade saten A kesim eteği ile spor şık bir görünümü bulunuyor.

Tek Omuz Saten Dar Kesim Yazlık Gelinlik

Tek Omuz Saten Dar Kesim Yazlık GelinlikTek omuzlu gelinlik, büstiyerin tek tarafında bulunan boncuk işlemeleri ile harika görünüyor. Tamamen saten bir kumaştan yapılan gelinlik, dar formu ile şık bir görünüme kavuşmuş.

Yarım Balık Drapeli Saten Yazlık Gelinlik

Yarım Balık Drapeli Saten Yazlık GelinlikKatlamalı drapeli bir üst tasarıma sahip olan gelinlik, güpür ve boncuk işlemeler sahip. Basen altına kadar dar gelin gelinlik, uçlara doğru kabarık forma kavuşuyor.

Yoğun Taş İşlemeli Saten Yazlık Gelinlik Modeli

Yoğun Taş İşlemeli Saten Yazlık Gelinlik ModeliM yaka straplez gelinlik, yaka ve bel kısmındaki boncuk işlemeleri ile oldukça güzel görünüyor. A kesim eteği ve tamamen saten kumaşı ile asil bir görünüme sahip.

Saten Yazlık Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saten Yazlık Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Düz bir kumaş olmasından dolayı, gelin adaylarının kusurlarını ortaya çıkarak saten yazlık gelinlikler cesaret gerektiren modellerdir. Bu sebeple vücuduna güvenen ve fit görünümde olan gelin adayları için uygun olan saten gelinlik modellerinden, kısa boylu ve kilo problemi olan gelinlerin uzak durmaları gerekir. Ancak mutlaka saten gelinlikte ısrarcı olan gelin adayları için tül detayları ile gölgelendirilen gelinlikler tercih edilebilir.

Saten Yazlık Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Saten Yazlık Gelinlik Önerileri ve FikirleriGelinlikte sadelikten şaşmam diyen gelin adaylarının ilk tercih ettiği saten gelinlikler, yeni sezon pek çok koleksiyonda, dantel ve tül işlemeleri ile sadelikten zarifliğe ulaşmış modellerdir. Saten kumaş farklı çeşitleri olan kumaşlardan biridir. Bu sebeple gelin adaylarının seçeceği saten gelinlikte kullanılan kumaş türünün kalitesine ve yapısına göre karar vermeleri oldukça önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here