Atletik vücuda sahip gelin adayları hele bir de kum saati formlarında hatlara sahip ise giydikleri her şeyin onlara yakışma ihtimali olduğu gibi gelinlik modellerinin hepsi de onlar üzerinde güzel duracaktır. Ancak özellikle düzgün vücut hatlarına sahip oldukları için bu hatları ortaya çıkaracak modelleri tercih etmeleri onların çok daha fazla beğenilmelerini sağlayacaktır.

Kum saati vücut tipinin en beğenilen vücut tipi olduğu bilinen bir gerçektir. Özellikle bu tip vücut hatlarına sahip gelin adaylarına en yakışan gelinlik formu da balık model gelinlikler olarak bilinmektedir. Genellikle saten kumaşlardan yapılan bu gelinlikler tüm güzelliği ortaya çıkarmakta ve düğün gününde tüm gözlerin geline çevrilmesini sağlamaktadır. Saten kumaş pek çok gelin adayı tarafından kusurları ortaya çıkarması sebebiyle riskli bulunuyor olsa da balık model gelinlik giyecek kadar vücutlarına güvenen gelin adayları için böyle bir sorun bulunmamaktadır.

Balık model gelinliklerin en şık hali ise saten kumaşa uygun işlemeler ile gelinliğin üst kısmına zenginlik katmaktan geçmektedir. Balık gelinlik nedir, kime yakışır detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz. Özellikle organze işlemelerin kullanıldığı bu tür gelinliklerde hem ışıltı hem sadelik hem de şıklık bir arada yer almaktadır. Özellikle düğünün gerçekleşeceği ay yaz mevsiminde yer alıyor ise gelinlikte kullanılan dekolteler de gelinliğe çok daha büyük bir anlam kazandırmaktadır. Sırt dekolteleri ise gelinlikler de en sık kullanılan dekolteler arasında yer almaktadır.

Sırtı Açık Balık Kesim Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Sırt dekolteli gelinlikler son dönemde oldukça popüler. Eğer sizin de böyle bir gelinlik hayaliniz varsa balık kesim eteklerle bunu birleştirebilirsiniz. İşte sizlere 16 tane sırtı açık balık kesim gelinlik:

Askılı Sırtı Açık Balık Kesim Gelinlik

Askılı Sırtı Açık Balık Kesim GelinlikSırtı açık gelinlikler arasında oldukça cesur bir model. Derin sırt dekoltesi, balık kesimi, kuyruk detayı ile oldukça şık bir gelinlik. Fiziğine güvenen gelin adayları için güzel bir model.

Balık Kesim Peplum Tasarımlı Sırtı Açık Gelinlik

Balık Kesim Peplum Tasarımlı Sırtı Açık GelinlikOldukça farklı ama birçok gelin adayının gözlerini kamaştıracak bir gelinlik modeli. Üst kısmı peplum denen tarzda pullu dantel bir kumaştan tasarlanmış ve üstüne sırtı açık bırakacak bir bolero eklenmiş. Etekleri ise balık kesimin en güzel şeklini yansıtıyor.

Balık Modeli Sırtı Açık Uzun Kollu Gelinlik Modeli

Balık Modeli Sırtı Açık Uzun Kollu Gelinlik ModeliBalık kesim gelinlik, tülden oluşan etek uçları ve kuyruk detayı ile harika görünüyor. Pencere şeklindeki sırt dekoltesi, uzun kolları ve zarif dantel ayrıntıları bulunuyor.

Çapraz Askılı Sırtı Açık Balık Kesim Gelinlik Modeli

Çapraz Askılı Sırtı Açık Balık Kesim Gelinlik ModeliÇapraz bir sırt dekoltesine sahip olan gelinlik, modern vintage görünümü ile göz dolduruyor. Askılarındaki boncuk detayları ile gerekli hareket kazandırılmış ve kumaşının özel duruşu ile beğeninizi kazanacak.

Derin Sırt Dekolteli Balık Kesim Gelinlik

Derin Sırt Dekolteli Balık Kesim GelinlikÖzel bir kumaşı bulunan gelinliğin, derin bir sırt dekoltesi bulunuyor. Uzun kolları, kuyruk detayı ve tüy ayrıntıları ile son yılların en gözde gelinlik modelleri arasında yer alıyor.

Düğme ve Kemer Detaylı Sırtı Açık Gelinlik Modeli

Düğme ve Kemer Detaylı Sırtı Açık Gelinlik ModeliTül üzeri güpür işlemeleri bulunan gelinliğin, mütevazi bir görünümü bulunuyor. Sırt dekoltesi yerinde bir ayara sahip ve düğme detayları ile şık bir gelinlik modeli.

Fransız Güpür Askılı Sırtı Açık Gelinlik Önerisi

Fransız Güpür Askılı Sırtı Açık Gelinlik ÖnerisiFransız güpür kumaştan yapılan gelinlik, derin bir sırt dekoltesine sahip. Dilimli güpür şeklindeki askıları ile romantik bir görünümü bulunan gelinliğin, ışıltısı pullarla kazandırılmış durumda.

Fransız Güpür Sırtı Açık Uzun Kollu Balık Gelinlik Modeli

Fransız Güpür Sırtı Açık Uzun Kollu Balık Gelinlik ModeliSırtı tamamen açık bırakan gelinlik, göz dolduruyor. Uzun kolları ve balık kesim eteği ile harika görünüyor. Fiziğine güvenen gelin adayları için ilkbahar ve yaz aylarında deniz kıyısında yapılacak düğünler için güzel bir seçenek.

İpek Kumaşlı Kuyruklu Sırtı Açık Balık Gelinlik Önerisi

İpek Kumaşlı Kuyruklu Sırtı Açık Balık Gelinlik ÖnerisiSaten kumaş üzeri dantel işlemeleri bulunan gelinliğin, sırt dekoltesi muhteşem görünüyor. Uzun kolları ve kuyruk detayı ile göz dolduran bir gelinlik modeli.

Kısa Kollu Balıkçı Yaka Sırtı Açık Gelinlik Önerisi

Kısa Kollu Balıkçı Yaka Sırtı Açık Gelinlik Önerisiİki parçalı bir şekilde tasarlanan gelinlik, üst kısımda pencereli bir sırt dekoltesine ve kısa kollara sahip. Fransız güpürden yapılan üst kısım, etekte düz ama balık kesim bir etekle birleştirilmiş.

Sırtı Açık Fırfırlı Balık Etekli Gelinlik Önerisi

Sırtı Açık Fırfırlı Balık Etekli Gelinlik ÖnerisiSpor şık bir gelinlik modeli arayan gelin adayları için harika bir seçenek. Fırfırlı etekleri ve derin sırt dekoltesi ile oldukça güzel görünüyor. Ayrıca dantel ayrıntıları ile de hareketlendirilmiş bir model.

Tamamen Dantel Uzun Kollu Sırtı Açık Balık Gelinlik Modeli

Tamamen Dantel Uzun Kollu Sırtı Açık Balık Gelinlik ModeliTamamen dantel bir kumaştan tasarlanan gelinlik, oldukça zarif görünüyor. Derin sırt dekoltesi, uzun kolları ve kuyruk detayı ile yeni nesil gelinlik modellerinden.

Taş İşlemeli Askılı Sırt Dekolteli Balık Kesim Gelinlik

Taş İşlemeli Askılı Sırt Dekolteli Balık Kesim GelinlikFarklı kesim bir balık eteği bulunan gelinliğin, derin sırt dekoltesi, taş işlemeli askıları ve güpür işlemeli kumaşı bulunuyor. Etek uçları tül kumaş ile hareketlendirilmiş ve zarif bir model.

Tül Kuyruk Detaylı Pencereli Sırtı Açık Balık Gelinlik

Tül Kuyruk Detaylı Pencereli Sırtı Açık Balık GelinlikKalp şeklinde derin bir sırt dekoltesi bulunan gelinliğin, uzun bir kuyruğu buluyor. Üst kısmı dantel kumaştan, etek kısmı ise tül kumaştan tasarlanmış. Fiziğine güvenen gelin adayları için iyi bir seçenek.

Tül Kuyruk Detaylı Sırtı Açık Gelinlik Önerisi

Tül Kuyruk Detaylı Sırtı Açık Gelinlik ÖnerisiEtek kısmı tül kumaş ile hareketlendirilmiş durumda olan gelinlik, spor şık bir model. Üst kısmı ise tamamen dantel bir kumaştan tasarlanmış. Sırt kısmında bulunan boncuk detayları da oldukça güzel görünüyor.

Üç Boyutlu Kumaş Sırtı Açık Balık Gelinlik

Üç Boyutlu Kumaş Sırtı Açık Balık GelinlikPencereli bir sırt dekoltesine sahip olan gelinlik, dantel ve şifon kumaşı ile oldukça güzel görünüyor. Kuyruk detayı ile zarif bir gelinlik modeli oluşturulmuş durumda.

Sırtı Açık Balık Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sırtı Açık Balık Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Kusursuz vücut hatlarına sahip olmayı gerektiren bir gelinlik modeli olan balık kesim gelinlik modellerinde, zarif bir görüntünün yanında biraz da ışıltı kullanılmak için organze işlemeler tercih edilmektedir. Saten kumaşla uyum sağlayan bu işlemeler, göğüs kısmında olabileceği gibi, açık sırt dekoltesi kullanımında sırt işlemelerinde de yer alarak hem dikkati bu dekolteye çekmekte hem de muhteşem bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

Sırtı Açık Balık Kesim Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Sırtı Açık Balık Kesim Gelinlik Önerileri ve FikirleriSadeliğin yanında hafif bir gösteriş de barındıran bu tür gelinlik modellerinde balık etek kesimi olduğundan ve etek bölümü sade olduğundan dolayı ayakkabıda işlemeler veya taşlar kullanılabilmektedir. Gelin çiçeğinde de kullanılabilecek olan bu taşlar ve ışıltılar sırt dekoltesi ile bütünlük sağlar. Ancak sırt dekoltesini ve orda olan işlemeleri göz önüne çıkarmak için duvak kullanımından kaçınmak ve onun yerine saç aksesuarları tercih etmek en doğru tercih olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here